Zombieland

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Zombieland

Unread post by jbt »

Relativno je duhovit, ima zombije...nabrojao sam prakticki sve cega sam se sjetio o filmu.

<edit>
ima i Billa Murraya. cijelu minutu il' cak dvije.
Last edited by jbt on 10 Nov 2009, 21:18, edited 1 time in total.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Re: Zombieland

Unread post by Kris »

Bill Murray? :D
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: Zombieland

Unread post by jbt »

a joj, daaaaa, Bill Murray, kako sam samo to zaboravio, pa fakat, kuzis. neam pojma di mi je ta minuta nestala, evo odma mijenjam post.
Blood for the Blood God!!

engi
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: Zombieland

Unread post by TB »

Jako, jako zabavan dok traje, ali nekako mi se čini da je lako zaboravljiv.


SPOILER
Nema tu nekog teškog socijalnog komentara kako to bude u zombie filmovima. Samo zabavne stvari.
Film je fantazija o tome kako tipičan nerd stječe Snake Plisskena za tatu, Newt za sestru i Angelinu Jolie za curu, a sve to igrajući zabavnu video igricu.
Post Reply