Avatar

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Avatar

Unread post by Ire »

pa ne bih se složila da je baš užasno loša ...

inače - http://www.sliceofscifi.com/2009/12/22/ ... r-trilogy/
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: Avatar

Unread post by Zeljko »

Klišeji
patetika
loši & sladunjavi dijalozi
predvidljivo do bola
likovi kao da su iz kakvog lošeg pulp stripa izvučeni
glavni lik kojemu je umro brat... to je tako jadno produbljavanje lika :zubo: ko onaj mel pipson u singsima
već poznata mjesta (ostani u zaklonu to je naredba, pukovnik pije čaj... uvjeren u pobjedu)
ako vidimo kakav događaj koji nema veze s trenutnom radnjom znamo da će to kasnije biti od velike važnosti...ko u day after tomorow s onom ženom u bolnici, a vamo je onaj izdajica koji ostane u bazi ili lubanja onog velikog letećeg monstera)


priča je kao kakav loš vestern... došli kaubojci da pobiju indijance i da im uzmu zemlju a ovi se odbranili uz pomoć izdajice ljudskog roda

gomila filmova pokradena :zubo: posljednji samuraj ples s vukovima aliens pokahontas :occasion9:
usudio bih se reći da je pokradena i Ursula Legvin SVijet se kaže šuma i Zelazni Gospodar svjetlosti... čak je i ime glavnog lika isto :zubo:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Avatar

Unread post by Ire »

a ti si očekivao neku novu i nikad viđenu priču?
što se patetike tiče, pa i nije bio baš prepatetičan (uvijek može gore). čak i neizbježna ljubavna scena nije bila ubi me bože odmah sad.
priznajem, film uvelike spašava izvedba, koja je prema meni odlična. i unatoč nedostatku originalnosti, bilo mi je zabavno za gledati
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: Avatar

Unread post by jbt »

upravo pogledao. nema razloga da puno pisem, pa samo ovo: kad je pukovnik u velikom power armoru zatjerao veliki noz u priglupu zivotinju, ja sam jedini pljeskao. Human powah!! i na kraju kad su ljude slali doma, ja sam bio fakat sretan. zasto? jer se mi vracamo...s vise pusaka i vise bombi i vise plina. samo gustajte alieni, ova pobjeda je pirova. meni je bio hepi end, ja znam da za 10-15 godina ljudi drze planetu i pale i kolju sve sto je florescentno. if it glows in the dark, shoot it.

a sve sto je rekao ziljak o evoluciji stoji, meni je to stalno islo kroz glavu, kak su neki 6nosci a drugi 4nosci? bioloskih pitanja ima milijun glede tog "detaljno" obradjenog ekosustava.

inace, od 1-10 na video/audio skali, film je komotno 10/10. mozda ide i do 11.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
mcn
Forumaš mcn
Posts: 315
Joined: 02 Feb 2004, 13:03

Re: Avatar

Unread post by mcn »

> Pitam onda, zašto jedni imaju dva kabla, a jedni (Na'vi) samo jedan? Gdje im je nestao drugi? Zakržlja

Drugi im je ispod tkanice.

mcn :vrag:
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: Avatar

Unread post by Zeljko »

Ire wrote:a ti si očekivao neku novu i nikad viđenu priču?
što se patetike tiče, pa i nije bio baš prepatetičan (uvijek može gore). čak i neizbježna ljubavna scena nije bila ubi me bože odmah sad.
priznajem, film uvelike spašava izvedba, koja je prema meni odlična. i unatoč nedostatku originalnosti, bilo mi je zabavno za gledati
jesam očekivao sam bolju priču

barem sam očekivao da scenarist uposli nekog futurologa - psohologa koji bi pokušao napraviti ubjedljive likove koji žive 150 u budućnosti a da ne izgledaju kao da su iščupani iz texsasa za vrijeme guvernera buša

jesam li ja spominjao ljubavnu priču :zubo: to mi ne smeta :scratch:

nisam govorio da nije zabavan :cheers: :cheers: :cheers:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Avatar

Unread post by Ire »

ako se ljudi nisu promijenili svih ovih stoljeća, neće ni u budućnosti :zubo: naprotiv, meni se čini da kao rasa tonemo sve dublje i dublje u mulj.
osim toga, prema filmu ljudi su uništili Zemlju, to ne navodi na pomisao da su se prosvijetlili i opametili u budućnosti :zubo:
plus, Cameron je radio ovaj film proteklih 10 godina. taman da mu Bush kontaminira svijest o ljudskoj rasi :zubo:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: Avatar

Unread post by Zeljko »

jesu promijenili su se...samo malo uporedi rim franačku državu AU monahriju JUGU i današnje doba...
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Avatar

Unread post by Brumiko »

Aleksandar Ziljak wrote:Sad idemo na prirodu Pandore. Malo me muče evolucijski tokovi. Neki kralješnjaci (pretpostavljam da jesu, ili su barem analogni) imaju 6 udova, neki samo 4. To implicira dva koljena, dvije vrlo odvojene razvojne linije. Možda nije nemoguće, ali je malo vjerojatno.
I na Zemlji su postojale kopnene životinje s više od dva para udova, samo što su ih one s točno dva para pojele :D pa smo preživjeli samo mi, potomci tih s točno dva para udova. U svakom slučaju, razvoj kopnenih životinja iz dvije linije mi nije nevjerojatan. Uopće. Puno su mi nevjerojatniji humanoidi poput navija, toliko da ću, ako takva vrsta ikada bude pronađena, ozbiljno razmotriti Dänikenove teorije. Čini mi se da bi prije on bio u pravu, nego da bi se takva sličnost spontano razvila.
Aleksandar Ziljak wrote:Kralješnjaci (preciznije, svitkovci) su na Zemlji jedno koljeno, a broj udova se u koljenu obično definira jednom u evolucijskom razvoju, kao i svaka druga takva fundamentalna stvar u tjelesnoj građi. U redu, može biti kržljanja (kitovi, npr., gube stražnje noge), ali to u ovoj fauni implicira malo čudne srodnosti, primjerice da su Na'vi srodni sa zmajevima (ma da, zovite ih kako hoćete, ali znamo da je to zapravo Dragonriders of Perm :kava: ).
Opet, nije toliko nevjerojatno. Ispravi(te) me ako griješim, ali najbliži srodnici primata, dakle i nas, su...šišmiši?
Aleksandar Ziljak wrote:Da, one sklopive spiralne lepeze, koje frajer vidi kad prvi put uđe u šumu, inače bolje funkcioniraju u moru (mnogočetinaši).
Mislim da je u filmu eksplicitno rečeno da je Pandorina gravitacija slabija od Zemljine. Ako bismo tome dodali gušću atmosferu (nije u opreci - vidjeti Titan!), onda dobivamo opravdanje za mnogočetinaše. Naravno, gušću atmosferu i manju gravitaciju bi bilo prilično teško filmski dočarati pa za to ne tražim "potvrdu" na samom filmskom platnu.

Inače, okay osvrt! ;)
Last edited by Brumiko on 27 Dec 2009, 12:48, edited 1 time in total.
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Avatar

Unread post by Brumiko »

jbt wrote:upravo pogledao. nema razloga da puno pisem, pa samo ovo: kad je pukovnik u velikom power armoru zatjerao veliki noz u priglupu zivotinju, ja sam jedini pljeskao. Human powah!! i na kraju kad su ljude slali doma, ja sam bio fakat sretan. zasto? jer se mi vracamo...s vise pusaka i vise bombi i vise plina. samo gustajte alieni, ova pobjeda je pirova. meni je bio hepi end, ja znam da za 10-15 godina ljudi drze planetu i pale i kolju sve sto je florescentno. if it glows in the dark, shoot it.
Pa, tako nekako. Kao što rekoh, jedina nada Pandoraca je ili u roku 10-ak godina (čudom) razviti međuzvjezdanu civilizaciju, ili privuću neke ljude na svoju stranu. Recimo gospu Deirdre. ;)
jbt wrote:a sve sto je rekao ziljak o evoluciji stoji, meni je to stalno islo kroz glavu, kak su neki 6nosci a drugi 4nosci? bioloskih pitanja ima milijun glede tog "detaljno" obradjenog ekosustava.
Evo, ja se uhvatih u koštac s tom problematikom. :kava: Dakle, šesteronožnost/četveronožnost može slijediti iz dvije razvojne grane riba koje se odlučiše prve prošetati po kopnu.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Avatar

Unread post by Ire »

Zeljko wrote:jesu promijenili su se...samo malo uporedi rim franačku državu AU monahriju JUGU i današnje doba...
kako su se ljudi točno promijenili u navedenim razdobljima?
Instant Geek. Just Add Coffee.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Avatar

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Brumiko wrote: I na Zemlji su postojale kopnene životinje s više od dva para udova, samo što su ih one s točno dva para pojele :D
U koljenu svitkovaca (među kopnenima - vodozemci, gmizavci, ptice, sisavci), molim te, prosvijetli me... Ne govorim o člankonošcima!!!

OK, primjedba za šišmiše stoji.
A. Ziljak
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: Avatar

Unread post by Zeljko »

Ire wrote:
Zeljko wrote:jesu promijenili su se...samo malo uporedi rim franačku državu AU monahriju JUGU i današnje doba...
kako su se ljudi točno promijenili u navedenim razdobljima?
pa recimo robovlasništvo :kava:
djeca vlasništvo roditelja :scratch:
većinom kažnjiva ubistva :(
budale ne mogu pokretati ratove u većini slučajeva :zubo:
izbori :P
znanje o svijetu oko nas je promijenjeno... rekao bih ustostručeno iz toga je proizašlo da odgovorna osoba mora proći neke psihotestove ako ima posla sa nečim vrijednim :vrag:

npr ako je neko ratoboran ne šalje ga se u mirovnu misiju :kava:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Avatar

Unread post by Ire »

Zeljko wrote:pa recimo robovlasništvo
da, to zbilja više ne postoji :zbunj:
Zeljko wrote:djeca vlasništvo roditelja
ni toga više nema, baš
Zeljko wrote:većinom kažnjiva ubistva


šur. i više ubojstava, pogotovo oko gluposti.
Zeljko wrote:budale ne mogu pokretati ratove u većini slučajeva


jer inače ratove pokreću pametni ljudi?
znanje o svijetu oko nas je promijenjeno
ja nisam tvrdila da kultura i civilizacija nisu napredovale nego da se čovjek u svojoj suštini nije nešto posebno promijenio
Instant Geek. Just Add Coffee.
Post Reply