ST XI

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

ST XI

Unread post by Ire »

Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: ST XI

Unread post by writer16 »

erm zakaj nitko nije komentirao ovaj film??? ako itko barem nosforumaši bi trebali odmah se zaletiti na ovo :D :D :D
ugl pogledao sam ga i stvarno ful liči na star wars ali mislim da mu je to plus...minus mu je po meni predramatična glazba koja u svakoj drugoj običnoj sceni je toliko melodramatična kao da će doći kraj svijeta :D :D :D
ugl film je ok zadovoljan sam :D :D :D
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: ST XI

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ono što se meni ne sviđa u ovome i većini novijih filmova je predrmava kamera kad su neke akcijske scene. Znam da je to zbog efektnosti, ali brate kad ne kužiš šta se događa na ekranu, to izaziva sasvim suprotan efekt od onog kojeg bi trebao. Barem kod mene. Pogotovo kad je film i sam po sebi šaren, pa kad u svo to šarnilo ubaciš i epileptičnog kamermana - tenk ju bat no tenk ju.

Ugl. film je holivudijada i kao svaki pravi holivudski film, ima nelogičnosti. Recimo, jedna od njih mi je


SPOILER


jasno mi je da Spock u sebi ima i ljudskih i vulkanskih gena i da zbog toga tu i tamo pokazuje emocije. Ali zašto ih onda pokazuju i čistokrvni vulkanci? Govorim o onoj djeci na početku kad podjebavaju Spocka pa se on pofajta s njima.



I trebali su one Romulance malo različitije napraviti. Nekoliko puta sam pomislio da je poginuo glavni bad gay, a ono neki od sporednih zločinaca. Svi potpuno jednako izgledaju. Netko je u nekoj recenziji napisao da je taj glavni faker nekarizmatičan. I potpuno je u pravu. Ali, to je vjerojatno i bio cilj, jer je glavna storija trebala biti o tome kako su se upoznali momci i đevojke s Poduzetnika.

EDIT:
Nakon što sam pročitao Mileninu recenziju, morao sam malo preoblikovati svoj post inače se ne bih mogao pogledati u ogledalo. :D
Last edited by SAMSUILUNOV OTAC on 19 May 2009, 18:54, edited 2 times in total.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: ST XI

Unread post by Milena »

Evo, koga zanima, prikaz na Milerami... :happy1:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: ST XI

Unread post by niniane »

Pročitah (i spojlere također, za ovaj film mi nije bitno ostati spoiler-free :D ), sad jedva čekam da ga pogledam i vidim kako to izgleda, tvoj prikaz me baš nabrijao :vrag:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Re: ST XI

Unread post by Kris »

Vrlo kratak osvrt:

Nakon popriličnog broja loših filmova u seriji, konačno jedan dobar. Mislim, ako je u ST serijama (birajte - stari Enterprise, preko Picarda i DS9 pa do Voyagera) gotovo svaka dvodijelna epizoda bolja od 90% ST filmova, onda je očito da je franšiza (što se njenog filmskog dijela tiče) u gadnim problemima.

Stoga- reboot je i više nego dobrodošao.

Dosta Mileninih komentara i kritika definitivno stoji, međutim meni osobno bez obzira na dosta nelogičnosti u radnji ovaj film je gledljiv i daje nadu za budućnost ST-a.
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: ST XI

Unread post by Belzebubbles »

Meni i nije bilo baš nešto.
Bila mi je dobra glazba i svidjela mi se jedna scena u kojoj kao grune trup pa kamera izađe van, a vani u svemiru sve bude bez zvuka i samo se vide trakovi fazora i eksplozije po brodu.
To je manje više sve što mi se svidjelo.

Scotty. Božepomozi. Čovjek izgleda kao eventualni konjokradica iz okolice Glasgowa.
Glumac koji glumi Bonesa je naprosto jadan. Čovjek je propalica i neuspjeh. Slutim da će se odati alkoholu.
Spokovi iritiraju. I stari i novi podjednako.
Dijelovi na snijegu su sasvim besmisleni.
Onaj mali ewok-mehaničar bi valjda trebao biti smiješan, ali, eto - jednostavno nije. Sanjao sam da će mu se dogoditi nešto loše, ali ni to se nije dogodilo...

Ono što me najviše zbunilo jeste sljedeće - tučnjave, šaketanja, udaranje, hrvanje, bla, bla...
Gledam film o budućnosti, budućim oružjima, a dobivam - šaketanje. Mislim, da to želim, išao bih gledati Rockya ili Wrestlera... i bolje bih se zabavio.

Žao mi je što sam to gledao u kinu i plativši ulaznicu samo ohrabrio Holivuđane (a oni su narkomani, pijanice i pretežno vojno osoblje) da i dalje snimaju filmove o šaketanju i ujaku Semu.

Nije važno, Voyager rula i mogu mirno spavati.

..
Ah da, Denny Crane je macan (iako sam, naravno, protiv serije Boston Legal jer je smatram fasadom lažnijom čak i od Obaminih jeftinih osmijeha).
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: ST XI

Unread post by Milena »

Belzebubbles wrote: Ah da, Denny Crane je macan (iako sam, naravno, protiv serije Boston Legal jer je smatram fasadom lažnijom čak i od Obaminih jeftinih osmijeha).
:dum: Ne diraj BL! Inače ti slijedi... Denny Crane!

Siriusli, BL je meni jedan od rijetkih (televizijskih) primjera postmodernizma koji je fakat duhovit.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: ST XI

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Milena wrote:
Belzebubbles wrote: Ah da, Denny Crane je macan (iako sam, naravno, protiv serije Boston Legal jer je smatram fasadom lažnijom čak i od Obaminih jeftinih osmijeha).
:dum: Ne diraj BL! Inače ti slijedi... Denny Crane!

Siriusli, BL je meni jedan od rijetkih (televizijskih) primjera postmodernizma koji je fakat duhovit.
BL forever! (Iako je serija završila, ali svejedno.) :cheers:
Kad narastem bit ću Alan Shore. :zubo:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: ST XI

Unread post by Belzebubbles »

hehe, ustvari, nisam sasvim siguran zašto mi je BL antipatičan, jednostavno postoji mac tih elemenata koji me se dojme kao lažni...
Ali vrijedi gledat zbog Shatnera. :D
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: ST XI

Unread post by Milena »

Belzebubbles wrote:hehe, ustvari, nisam sasvim siguran zašto mi je BL antipatičan, jednostavno postoji mac tih elemenata koji me se dojme kao lažni...
Lažni? U seriji koja ne samo da je srušila četvrti zid, nego ga je pretvorila u prašinu i zatim plesala po njoj?

Kad se Shore zagleda u curu na hodniku, a tajnica mu kaže: "Don't fall for her, she's only a guest-star."

Ili kad Sahtner pokušava užicati pusu od Bergen, riječima "But this is the ratings episode!"

Ili kad razmišljaju o smrtnosti, ful ozbiljna rasprava, koju Shatner prekida uz panični pogled: "They're pulling us off the fall schedule?!?"

BL rulez. :tv:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: ST XI

Unread post by Ire »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Kad narastem bit ću Alan Shore. :zubo:
i ja isto i ja isto!!! :cheers: :zubo:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: ST XI

Unread post by Ire »

enivejz, bek on topik ...
odoh, platih, vidjeh, pokajah se što platih ...

film saaaaaks!!!
everything what milena wrote and then some :x
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: ST XI

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Kad već govorimo o Star treku...

Jedna od jačih scena u BL-u mi je bila kad Shore i Crane idu iz sudnice, oko njih deseci novinara škljocaju fotoaparatima, a Denny im kaže: "I was once captain of a starship, you know!" :zubo:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Post Reply