ST XI

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: ST XI

Unread post by Xaotix »

:(
Film je pun rupa i kad ga čovjek gleda ispada da su najveći umovi galaksije obični kreteni, dok ostatak populacije ima mozak punoglavca.
Tolko o tom svijetu.
Ali ok, ima još podosta SFova koji imaju isti problem. No, kako je ipak riječ o Star Treku, mogli su se malo više potruditi. Kolko god imali objašnjenje za razlike između reboota i TOS-a, nek likove su totalno ukakili. Spock je ostao OK, ali što napraviše od ostalih... Kirk je potpuno izgubio svoj cool i sad je samo iritantni bad-boy genijalac. Šteta.

Jedino priznanje koje moram odati filmu.
Kad netko u filmu dobije šakom u oko na početku filma, nosi šljivu do kraja, i ona pomalo nestaje.
Randomness is strong with this one!
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: ST XI

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

I još jedna stvar: zvukovi udaraca šakama su glasniji od pucnjeva iz oružja! To ja zovem SF! :D

Odmah se s nostalgijom sjetim onih starih kung-fu filmova sa sinkronizacijom govora o kakvoj naši glumci mogu samo sanjati.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: ST XI

Unread post by writer16 »

da ona epizoda na snijegu tj onom planetu stvarno nema smisla....postoji tu samo da da zaplet filmu.... :x
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: ST XI

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Mene zanima od čega je stari Spock živio svo to vrijeme u tome ledu? Baš mi nije izgledao kao da bi si mogao spržiti jednu od onih rakolikih životinja što su napale Kirka.
I kolika mora biti slučajnost da Enterprise prolazi uz taj planet baš u trenutku kad Spock odluči izbaciti Kirka iz broda?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: ST XI

Unread post by Belzebubbles »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:I kolika mora biti slučajnost da Enterprise prolazi uz taj planet baš u trenutku kad Spock odluči izbaciti Kirka iz broda?
Slučajnost je, naravno, velika - ali moramo uzeti u obzir da malo kasnije (ili malo prije - nisam baš siguran, a i nije me briga pošto radnja ionako ne postoji) prozvani Kirk i još dvoj'ca njegovih jarana skaču iz orbite, padobranima, na šta li - prostor od nekoliko metara kvadratnih? Čak i da sam upola nasnifan ljepilom kao što sam trebao biti, mislim da bi me to ipak malo začudilo. Uostalom.

E da, sada sam se sjetio i one zbrke sa cijevima... Scotty, momak koji je pobjegao od svoje poluuspješne karijere konjokradice na napuštenom planetu gdje sudjeluje u moralno dvojbenim aktivnostima sa naivnim (i neiskusnim, naime, majka ga nije dojila kao dijete - shvatljivo je, bio je odveć apsurdno ružan) ewokom! da, taj isti Scotty u slobodno vrijeme izmišlja neka čuda, mislim da je bio vorp, ili tako neš (sasvim predvidljivo, ni za to me nije briga), uglavnom, on nešto tamo radi, dođu Spok i Kirk (sa zaljubljenim izrazima na licu, zna se - ledena pustinja je usamljeno i hladno mjesto) i onda...
Uglavnom, u beskrajno smiješnoj (i neočekivanoj!) peripetiji, naš sporedni kvaziškotski lik se nađe u velikoj prozirnoj cijevi. Nakon Super Mario intervencije drugog sporednog lika, sve se završava u suzama i osjećaju iskorištenosti. A "radnja" neumoljivo nastavlja...
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: ST XI

Unread post by Belzebubbles »

(DIGRESIJA: odlučio sam BL-u dati još jednu priliku.) :happy1:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: ST XI

Unread post by Ire »

nemojmo zaboraviti, samsunže, da su vulkancima potrebni ljudi - hej! ljudi! vulkancima! - da unište tu bušilicu. jerbo eperentli vulkanci nemaju svojih brodova. niti imaju pojma što im se na svijetu događa. a kad zagusti, cijeli se planet trese, prijeti apokalipsa, što čini visoko vijeće najmudrijih vulkanaca? možda odluči pobjeći? ne, naravno da ne, broda nigdje na vidiku. (ponavljam: zar ih nemaju?) ne, najmudriji se vulkanci odluče držati za ruke i čentati. vej tu go!!! :x
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: ST XI

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ire wrote:jerbo eperentli vulkanci nemaju svojih brodova. niti imaju pojma što im se na svijetu događa.
Naravno da nemaju kad im se cijeli planet i kultura sastoje od samo jednog grada (koji je, usput vrlo ružan, sasvim suprotno od onoga kako bih ja zamislio grad rase kao što su Vulkanci). Nema se love za još sastavljat i brodove. :D
Ire wrote:a kad zagusti, cijeli se planet trese, prijeti apokalipsa, što čini visoko vijeće najmudrijih vulkanaca? možda odluči pobjeći? ne, naravno da ne, broda nigdje na vidiku. (ponavljam: zar ih nemaju?) ne, najmudriji se vulkanci odluče držati za ruke i čentati. vej tu go!!! :x
Toliko o "mudrosti" vulkanaca. Predstavlja ih se kao rasu koja polaže sve u logiku i nepokazivanje osjećaja, a kad Spock dođe po njih za vrijeme apokalipse, oni kao naivna dječica stoje u onoj dvorani a la Morija iz Gospodara prstenova i odmah potrče za Spockom. To je zapravo najmudrija stvar koju sam vidio od tih Vulkanaca u cijelom filmu.
Očito je da osim što nemaju svemisrke brodove, nisu ovladali ni teleportacijom. Napredna rasa, nema šta. A okolo po brodovima prodaju neku kvazifilozofiju i mudre izreke i svi im se klanjaju zbog toga. (vata fak? :x Trekiji, pliz objasnite!) A kad se sjetim na početku filma onih prvih scena s Vulkana kad djeca kao mašine recitiraju fizikalne i kojekakve stvarčice... i svejedno si ne mogu sastavit neki šatl, barem na vesla ako ništa drugo.

Ispada da su Klingonci razvijenijij od njih, iako se ponašaju kao divljaci (uglavnom).
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: ST XI

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Belzebubbles wrote:ali moramo uzeti u obzir da malo kasnije (ili malo prije - nisam baš siguran, a i nije me briga pošto radnja ionako ne postoji) prozvani Kirk i još dvoj'ca njegovih jarana skaču iz orbite, padobranima, na šta li - prostor od nekoliko metara kvadratnih? Čak i da sam upola nasnifan ljepilom kao što sam trebao biti, mislim da bi me to ipak malo začudilo.
Pribrojimo tome i onaj manevar Chekova kad uspije bez problema teleportirati Kirka i Kineza dok padaju s te platforme brzinom od dvjestotinjak na h, ali to isto mu ne pođe za rukom kad pokuša teleportirati Spockovu mater pod kojom se odlomi stijena i tek počinje padati. Čudi me kako hladni rat nije izbio između Rusa i Vulkanaca umjesto Amerikanaca.

I usput, samo da razjasnim nešto: u svemiru u kojemu se događa ova franšiza Star Treka, više ne postoje ni Vulkan ni Romulus, ako sam dobro skužio?
Ako tako nastave, nebude ova franšiza dugo potrajala! :zubo:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: ST XI

Unread post by Ire »

:scratch: romulus postoji "sada" ali neće 129 godina u budućnosti, ako sam ja dobro skužila
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: ST XI

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Malo mi se pomiješalo to sve s vremenskim tokovima tamo. Jel se Poduzetnik na kraju vratio u "pravo" vrijeme ili su ostali u alternativnom svemiru u kojem nema Vulkana i Romulusa?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: ST XI

Unread post by Milena »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Malo mi se pomiješalo to sve s vremenskim tokovima tamo. Jel se Poduzetnik na kraju vratio u "pravo" vrijeme ili su ostali u alternativnom svemiru u kojem nema Vulkana i Romulusa?
Ne, ne, sad više nije to alternativni svemir, nego je to kakti pravi, a ovo sve ostalo smo mi samo sanjali. Reboot. Reset. Re... nekaj.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: ST XI

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Matrix, u biti.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: ST XI

Unread post by niniane »

O Bože... mili Bože... Zašto ja to sinoć pogledah? Zašto bijah takav mazohist?... :x

Uopće neću trošiti riječi na sve što bih rado spljuvala u ovom filmu. Možda da pokušam nabrojati što mi je bilo dobro? Hmm... da vidimo... *thinking... thinking...* Ok, lik koji glumi Spocka bi mi bio zgodan - da nije totalni emo. Ok, efekti su... ma blah, ništa novo, sve viđeno. Ok, glazba je... uhh, pretjerano dramatična. Ok, sviđa mi se... OMG, NIŠTA MI SE NE SVIĐA U FILMU; APSOLUTNO NIŠTA!!!! Ne mogu vjerovati da ovakvi filmovi ekšli mlate lovu i dobivaju nastavke (mislite da neće? Wanna bet? Urrrghh! :x )
... characters, personalities, stories and larps...
Post Reply