Outlander

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Outlander

Unread post by jbt »

Prekjucer sam bio blagoslovljen gledanjem filma iz naslova. Navodjenje sveg loseg sto se u filmu vidi bi zauzelo previse mjesta(5-6 stranica, ne da mi se toliko pisati), pa cu navesti samo zabavne stvari.

1) Muskarci su s Venere, zene s...blablabla, svi smo odnekud odkud su nas donijeli vanzemaljci.
2) Ucenje stranog jezika boli. Ide ti krv iz nosa i tako to.
3) Norvezani, tj Vikinzi iz 704. godine nase ere su fakat majstori u tetoviranju.
4) Skotski jezik je sasma normalan jezik u eri Vikinga, tj. ima Vikinga koji ga koriste.
5) Ron Perlman je ruzan bez obzira na masku, ulogu ili kolicinu alkohola koju je gledatelj popio.
6) Ron Perlman nema pravo na ne-kewl ulogu.
7) Naci 20m3 naftnog rafinata uopce nije tesko u Norveskoj bez obzira na vrijeme radnje.
8) Vanzemaljac svijetli plavo kad je sretan, crveno kad nije, zuto kad je li-la.
9) Ukljucivanje djeteta u radnju samo donosi bodove, bez obzira ima li to smisla ili ne.
10) Vikinska olimpijada je zabavna

mislim da je to to. sve u svemu, sad kad sam prepricao film, nemojte ga gledat vec pogledajte recimo...muhu na zidu. muhe na zidu su zabavne, ovaj film nije.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
talos1
Hani
Posts: 55
Joined: 22 Apr 2008, 16:15
Location: Križevci ˝hole˝
Contact:

Re: Outlander

Unread post by talos1 »

film da pustim mozak na pašu :).....ali nije da ga pogledam još jednom
Fortune Smiles Upon Your Effort.
Under my leadership you will be safe.
The voice of the people is the voice of God.
For the greater glory of God.
For Infinity
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Outlander

Unread post by Ire »

zanimljiva ideja, ali scenaristi umjesto da napišu scenarij, skupili su par filmova i prepisali dijaloge i situacije iz njih.

od totalno Alienovskog aliena pa do Mad Maxovskog strendžera koji je došao spasiti dan ...

a dijalozi ... doslovno sam znala što će tko u kojem trenutku reći ...
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Outlander

Unread post by Ire »

background story bi bio zanimljiviji film od filma koji je snimljen. btw, Outlandera (Stranca) možete gledati u kinima ...

http://nosf.net/2009/u-kinima-stranac/
Instant Geek. Just Add Coffee.
Vermilion
Ewok
Posts: 37
Joined: 28 Jul 2007, 23:13
Location: Osijek/Budapest
Contact:

Re: Outlander

Unread post by Vermilion »

jednostavno ga nisam mogla odgledati do kraja, ubija mozak :zubo:
Stvarnost ne postoji - samo nas vlastiti red koji svemu namecemo
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: Outlander

Unread post by TB »

Jučer pogledao.
Vikinzi izgledaju kao pripadnici udruga tipa "Red srebrnog zmaja" , zver je odlična ... Film je dobar na način kako je to bolja epizoda Zagora, kad si baš raspoložen za čitanje Zagora na plaži... Gledati.

Eh, samo da su scene flashbackova proširili u film...
User avatar
stara vještica
Hani
Posts: 91
Joined: 15 May 2009, 20:38
Location: iron maiden

Re: Outlander

Unread post by stara vještica »

zašto boromir najebe u svakoj priči?
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Outlander

Unread post by niniane »

Meni je film bio ok... čudan, ali ok.
... characters, personalities, stories and larps...
Quicksilver
Jedi Master
Posts: 208
Joined: 25 Aug 2006, 14:57

Re: Outlander

Unread post by Quicksilver »

zlo i naopako - srednje nedobra repriza skoro pa svih SF filmova, cak me i na 13.ratnika podsjeca, al je tamo ucenje stranog jezika kind of fun :-)

James Caviezel je zogdan primjerak "aliena".
Moorwen je u odnosu na THE Aliena zgodan primjerak aliena.

Cak nisam ni zaplaka prilikom dirljivih scena (a kad je Boromir u LOTR-u umro, plakala sam usred kina ko ljuta godina) - sve u svemu: žasu.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Outlander

Unread post by Xaotix »

OK, Nije baš tako loš... Istina, ima rupa, ima patetike, ima tonu stereotipa, i drago mi je da nisma potrošio novac za kino ulaznicu, ali ipak gledljiv.
jbt wrote: 1) Muskarci su s Venere, zene s...blablabla, svi smo odnekud odkud su nas donijeli vanzemaljci.
2) Ucenje stranog jezika boli. Ide ti krv iz nosa i tako to.
3) Norvezani, tj Vikinzi iz 704. godine nase ere su fakat majstori u tetoviranju.
4) Skotski jezik je sasma normalan jezik u eri Vikinga, tj. ima Vikinga koji ga koriste.
5) Ron Perlman je ruzan bez obzira na masku, ulogu ili kolicinu alkohola koju je gledatelj popio.
6) Ron Perlman nema pravo na ne-kewl ulogu.
7) Naci 20m3 naftnog rafinata uopce nije tesko u Norveskoj bez obzira na vrijeme radnje.
8) Vanzemaljac svijetli plavo kad je sretan, crveno kad nije, zuto kad je li-la.
9) Ukljucivanje djeteta u radnju samo donosi bodove, bez obzira ima li to smisla ili ne.
10) Vikinska olimpijada je zabavna
1) Ha, čuj, predstavljanje zemlje kao "abandoned seed colony" barem objašnjava zašto su i outlanderi ljudi. Tj zašto su vikinzi ljudi... Ali pol posto ne objašnjava kog se vraga Kainanova rasa zajebava sa planetama punim moorwena, kad imaju rajski vrt poput Zemlje?
2) U stara vremena su te boljeli dlanovi od šibe, i koljena od kuruze. Znanje boli, bez obzira na tehnološki stupanj razvoja :lol:
...
5) To je bila maska??? :shock:
...
7) Kitovo ulje, ne naftni rafinat. Ne znam čime samo hrane te kitove da im je ulje tak eksplozivno :scratch:
9) U partizanskim filmovima ( :bilo: ), pomilovati dječaka po kosi i dati mu čokoladu/slaninu/sol je bilo ravno samoubojstvu, jer je dobročinitelj već u prvoj slijedećem prepucavanju popio desetak metaka krupnog kalibra. Iznimka:Bata Živojinović. Al njemu meci inonako ništa nisu mogli...

Ja bi dodao:
11) Outlanderova obuka za pilota svemirskog broda sadržava i neizostavne svemirske vještine jahanja, akrobatike, mačevanja. OK, ako je mogao Sulu, zašto ne bi mogao i Kainan.
12) Žena se smije udati smo za muškarca u kojem može ubit boga. Mačem, golim rukama, s čim god...
Randomness is strong with this one!
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Outlander

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Neki dan pogledao na DVD-u. Meni je OK, a što liči na 13. ratnika je stoga što se svi vrte oko Beowulfa i otkud i kako je mogao nastati taj mit. Moorwen je cool.
A. Ziljak
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: Outlander

Unread post by Zeljko »

film je odron

dno dna :baba: :baba: :baba: :fuj:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Outlander

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Nije. Trust me on that one.
A. Ziljak
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: Outlander

Unread post by Zeljko »

ma dajte neozbiljno klišeizirano predvidljivo :baba:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
Post Reply