Outlander

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Outlander

Unread post by LordShaper »

I savršena posveta sf akcićima iz kasnih 80-ih/ranih 90-ih samo s A-list castom :cheers:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Outlander

Unread post by Brumiko »

Prastara rasprava, ali tek jučer pogledah film.

Paaa... ovako, da sam klinac koji još uvijek čita Zagora, film bi mi bio mrrraaaaaaq! Mislim, ono, Vikinzi protiv Aliena, pri čemu Vikinge vodi Isus Krist (Mela Gibsona)! Može li to ne biti dobro? :zubo: Čak i nema onih očitijih nasrtaja na logiku tipa "otkud ne samo humanoidni, nego ljudski svemirci". Navodno je glavna inspiracija za film ep o Beowulfu. Možda... ali vizualna inspiracija je definitivno Alien uz nešto malo Zabranjenog planeta.

I, govoreći o tome, film je dobra kopija Aliena. Čak i vizualno dobra budući da su mnogi alienoliki elementi savršeno uklopljeni u vizure srednjovjekovne Norveške. Najjače mi je kada spremaju zamku za Moorwena i izađu van iz gradine po noći da ga namame. Magla i stećci se odjednom pretvore u brodske odaje s jajcima iz prvog Aliena. Savršeno.

Bedast je jedino kraj, ali to je već druga priča...

Nego, da li je još netko gledao neke druge kopije Aliena i ima li štogod dobro za reći o nekoj od njih? :) Ja sam gledao samo Lifeforce i film je relativno glup (iako ne i glup do bola). Zabavno je što je glavna antagonistkinja veći dio filma - gola. I dobro joj stoji. :zubo: Zanimljivo je što je naslovna glazbena tema mnogo godina poslije uzeta (ukrana?) u Baldur's Gate što bivši strastveni igrač poput mene odmah čuje. Usporedite.

Navodno je Pitch Black (AKA Riddick's First Blood :zubo: ) kopija Aliena, ali moram priznati da ga nisam doživel takvim,
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: Outlander

Unread post by TB »

Brumiko wrote:
Nego, da li je još netko gledao neke druge kopije Aliena i ima li štogod dobro za reći o nekoj od njih? :) Ja sam gledao samo Lifeforce i film je relativno glup (iako ne i glup do bola). Zabavno je što je glavna antagonistkinja veći dio filma - gola. I dobro joj stoji. :zubo: Zanimljivo je što je naslovna glazbena tema mnogo godina poslije uzeta (ukrana?) u Baldur's Gate što bivši strastveni igrač poput mene odmah čuje. Usporedite.

Navodno je Pitch Black (AKA Riddick's First Blood :zubo: ) kopija Aliena, ali moram priznati da ga nisam doživel takvim,
Aaah... Lifeforce. :D Krasnog li filma. Ostao mi u lijepom sjećanju.Taj film sam gledao u kinu, bio sam tad naivan i mlad... A Mathilda May je imala 19 godina. Postavila mi je standard koji ni jedna žena poslije ,u su stvarnom životu, nije uspjela doseći. Čini mi se da su se u to doba, u 80-ima, zgodne mlade glumice, mahom europljanke, rado iz umjetničkih pobuda skidale u B hororcima. Sjetimo se samo Cat People sa "lepom Nastom"...Takva zdrava, osvještena, liberalna golotinja koja je bila prezentirana tako prirodno i razumljivo, danas bi bila nevjerojatna.

Glede kopija Aliena, dobar je Event Horizon .
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Outlander

Unread post by LordShaper »

Event Horizon je dobar sf horor ali kopija Aliena je jedino ako se svaki sf horor koji se odvija na brodu smatra kopijom Aliena. U kojem slučaju je i svaka sf serija u kojojse brodom putuje na druge planete i susreće druge rase kopija Star Treka.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: Outlander

Unread post by TB »

LordShaper wrote:Event Horizon je dobar sf horor ali kopija Aliena je jedino ako se svaki sf horor koji se odvija na brodu smatra kopijom Aliena. U kojem slučaju je i svaka sf serija u kojojse brodom putuje na druge planete i susreće druge rase kopija Star Treka.
Pa, nije li tako?
Kad gledam SF horror u svemiru, za koji se može ukratko reći da je "ukleta kuća u svemiru", koji se dešava na svemirskom brodu punom mračnih hodnika i nečime nepoznatim i stranim što prijeti u hodnicima broda, a ne zna se gdje je, što prvo padne na um?
Svaki sf horror koji se događa na svemirskom brodu je "svjestan" Aliena i mora se odrediti koliko će od Aliena biti u njemu ili koliko će se namjerno od Aliena razlikovati. Od dizajna tehnologije i hodnika, svemirskih odijela, muzike,...
Što za SF opere nije slučaj.
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Outlander

Unread post by Brumiko »

LordShaper wrote:Event Horizon je dobar sf horor ali kopija Aliena je jedino ako se svaki sf horor koji se odvija na brodu smatra kopijom Aliena. U kojem slučaju je i svaka sf serija u kojojse brodom putuje na druge planete i susreće druge rase kopija Star Treka.
SF serija gdje se landra po drugim planetima i sreće svemirce doista ne mora biti kopija Zvjezdanih staza, ali još nisam vidio niti jednu takvu seriju koja nije kopija Zvjezdanih staza.

Event Horizon pak nije kopija Aliena. Usput, film mi je zvezbeze. Totalno. Možda bi bio dobar ako bi ga se smatralo prethistorijom Warhammera 40k. :)
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Outlander

Unread post by Belzebubbles »

glede baš eksplicitnijih kopija Aliena, na pamet pada:
Forbidden World - http://www.youtube.com/watch?v=nk4_9skNrUw
Film s prekrasnim i avangardnim soundtrackom, posebno ako se uzme u obzir da je to Cormanova B produkcija i planirani rip-off

Moontrap - http://www.youtube.com/watch?v=s3AJqPtTRx0
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Outlander

Unread post by Izitpajn »

Sljedeći koji mi u tekstu linka tvtropes će najprije popiti ban na forumu a onda ću mu doći doma, ugurati ga u vešmašinu i uključiti je na onoliko dugo koliko sam svog života izgubio sumanuto klikajući na tekstove koji nakon drugog klika više nisu imali nikakve veze s onim po što sam došao na početku...
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Outlander

Unread post by LordShaper »

Ih, ja sam od 2009. tamo sigurno kumulativnih pola godine proveo, čitajući i dopisujući. I osobno odgovoran za nekoliko ljudi koji sentimente slične tvojima imaju :zubo:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
Post Reply