Australia

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Australia

Unread post by niniane »

Okay, nije SF, ali ima elemenata fantastike (magija, stari vrač, "Otpjevat ću te k sebi" i sl... :D )

Sinoć smo to gledali i, unatoč svemu lošem što sam prethodno čula o tom filmu, zapravo mi je bio baš dobar (što možda ima veze s činjenicom da smo to gledali s još dva para frendova i cijela atmosfera je bila nekako... khm, da). Jest da traje (i traje...), ali kao prvo, vizualno je prekrasan, kao drugo, likovi mi se jako sviđaju, kao treće, ne završava na "And they lived happily ever after" dijelu nego tek kasnije, već u onoj "problemčići svakodnevnog života" dijelu.

Ima i vrlo duhovitih, čak štoviše smiješnih scena :D

Jedini ozbiljniji prigovor koji imam je tipični holivudski preokret u jednom dijelu - bolje bi funkcioniralo da je ostao tragičan kraj. Ali kako mi ponekad baš pašu happy endovi, zapravo mi to nije tako strašna greška :D

Ali antiromantičarima ne preporučam. seriously.
... characters, personalities, stories and larps...
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Australia

Unread post by Dagi »

Gle, film bi bio dvije klase bolji da je na montažerskom stolu jednostavno odrezano zadnjih pola sata filma i na to nalijepljena odjavna špica sa svim gafferima, best boyevima itd. (tako traže sindikati - sve ih se mora nabrojati!). Ovako se radnja produljuje bez potrebe.

Hajdemo redom. Kidmanica u prvih dva sata prođe transformaciju od ženskice iz londonskih salona u australsku gazdaricu, a onda u zadnjih pola sata samo cmolji. Zlo oličeno u španu (tko ne zna što je špan, nek' si gleda Anno Domini 1573., baš ide na HRT-u nedjeljom) vraća se ubivši predmenijevanog tasta (koji ga prvo otjera, a onda s njim ide u lov u bush, ma daj!), oženi bogatu aivku, eda bi izvelo posljednji pakleni plan. Onda uvodimo, je li, rat, valjda katarze radi. I još: kome je uopće trebalo uprizoriti japanski napad na Darwin? Treba slupati pare na CGI, što li? Mislim, Australci si hoće imati svoj Pearl Harbor? Pa bili u ratu već su dvije i kusur godine, tim gorje po njih što su bili nonšalantni - a jesu! K tome, akcijski potencijal spašavanja djece pred Japancima ostaje slabo iskorišten. Dakle, odrezati zadnjih pola sata, pa dobijemo pristojnu melodramu s elementima humora i nadnaravnog.

Varijanta dva. Odrežimo prvih dva sata, pa napravimo zbilja spektakularni akcić s Kidmanicom koja spašava klince i s još više CGI-ja i pucnjave!
Post Reply