Mystery SCience Theater 3000

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
User avatar
Glupinickname
Hani
Posts: 63
Joined: 15 Dec 2007, 02:54
Contact:

Mystery SCience Theater 3000

Unread post by Glupinickname »

"Mystery Science Theatre 3000" američka je serija posvećena jednoj od mojih slabosti – pljuvanju loših filmova. Rađena na praktički nikakvom budžetu, serija je usprkos tome doživjela kultni uspjeh i od 1988. do 1999. izrodila 198 epizoda i jedan kino film.

Koncept je jednostavan: tip (isprva kreator emisije Joel Hodgson a kasnije jedan od scenarista Michael T. Nelson) je zarobljen na Satelitu ljubavi gdje mu zli dr. Forrester svaki tjedan šalje loše filmove – uglavnom B horore i SF filmove iz 50ih. Ovaj ih mora gledati pod prijetnjom smrću dok Forrester traži savršeni film za izluđivanje i pokoravanje čovječanstva. Jedino društvo Joelu/Mikeu su njegovi robotski kompići Tom Servo i Crow koji tijekom filma sjede s njim u donjem desnom ćošku TV ekrana komentirajući svaku budalaštinu.

Niz epizoda MST3K je već godinama dostupan na YouTubeu pri čemu su epizode – obično nešto duže od filma oko kojeg se vrte – izrezane na niz 10-minutnih filmića. Kvaliteta slike nije bog zna što, ali, ono filmove poput "The Crawling Eye" ili "Woman from the Year 5000" ni ne bute gledali zbog njihove briljantne kinematografije. MST3K humor često oscilira između odličnog i podnošljivog, no dovoljno ih je puno u prvoj kategoriji da nastavljam gledat seriju preko neta.

Za primjer kak MST3K zgleda u praksi predlažem kratki crtić "Robot Rumpus" ili uvid u budućnost telefoniranja u "Century 21. Calling". No, najgenijalnija su mi sva imena koje Crow, Mike i Tom izmisle glavnom junaku SF filma "Space Mutiny" a koja sam citirao frendovima dok mi nisu zaprijetili smrću.

Za one hrabrije, tu je i link na čitavu epizodu "Space Mutiny" epizode MST3K-a . U pitanju je jedini južnoafrički SF ep ikad snimljen... uglavnom u nekakvoj kotlovnici. Za ljubitelje superheroja tu je "The Puma Man", jeftina talijanska kopija Supermana sa cendravim junakom i negativcem kojeg tumači omiljeni Carpenterov glumac Donald Pleasance. Na koncu, ako ste željni horora, posjetite "The Horrors of Spider Island" na koji se nasukaju menadžer Garry i njegova trupa plesačica na putu za Singapur.

Pa ko voli, nek izvoli. :)
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Mystery SCience Theater 3000

Unread post by niniane »

Imali su upravo prehillarious sprdanje sa prvim "Dosjei X" filmom, "Fight the future", ali ga sad nikako ne uspijevam naći na netu... ako nađem, postat ću link.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Re: Mystery SCience Theater 3000

Unread post by nelchee »

pogledala sam par klipova, odlični su :lol:
User avatar
Glupinickname
Hani
Posts: 63
Joined: 15 Dec 2007, 02:54
Contact:

Re: Mystery SCience Theater 3000

Unread post by Glupinickname »

nelchee wrote:pogledala sam par klipova, odlični su :lol:
Probaj kratki edukativni filmić "Spring Fever" u kojem Coily the Spring Sprite podučava tipa o tome kakav bi bio svijet bez opruga.

"Nooooooooooo springs!" Piu-pju! :D
Post Reply