Starship Troopers 3 : Marauder

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Starship Troopers 3 : Marauder

Unread post by Belzebubbles »

Milena wrote:A Russellovo paljenje šibice na kraju Escape from L.A. je... :vrag:.
A... gašenje šibice? :lol:
Te se šibice pojavljuju i na početku filma uz prilično šaljiv dijalog.

Mene je pogodio kôd za gašenje cijelog svijeta: 666.

Također, u trenutku kada se dozna da predsjednikova kćer djeluje protiv oca i protiv društvenog poretka - iznimno značajno postaje njezino ime - Utopia.
Ona je valjda simbol onog gubljenja ideala u revoluciji. Gospon revolucionar (očita parodija Chea) je pretvara u isluženu kurvetinu. Totalni smijeh. Tatina curica odlazi od tatice zbog ideala, pridruži se revoluciji i onda je ta ista revolucija - siluje!
A tatica je nemoćan. On je lutka vojsci.
Jer, em ponavlja rušenje konzervacionizma (koje je odradio u Escape from NY), em (u vrijeme kad je antipušačka histerija već jako razvijena, kasne 90-e) ima junaka koji puši kao završni komentar, em, dovraga, prije deset godina predviđa razvoj američkog društva koji... se pokazao prilično točnim, ne?
Uzgred, na kutiji cigareta nešto piše: American Spirit. :lol:


Inalče, NY mi se čini kao gledljiviji film, ali LA je bogatiji tim sitnim subverzivnim elementima koji postaju naprosto nevjerojatno simpatični.


Dark Star također ima jako simpatičan kraj. Jednog od likova pokupe oni kometi i on tada shvaća da će umrijeti u svemiru i cijelu vječnost lutati beskrajem. :love:


A, Russel je momak i po! Zadnji put sam ga gledao u Tarantinovom Death Proof. Njegove dijaloge sam si premotavao po nekoliko puta. :love:
Image
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Starship Troopers 3 : Marauder

Unread post by Ire »

Osvojite DVD filma Starship Troopers: Marauder
http://www.horrorhr.com/osvojite-dvd-fi ... vojnici-3/
Instant Geek. Just Add Coffee.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Starship Troopers 3 : Marauder

Unread post by Aleksandar Ziljak »

:cheers: :cheers: :cheers: Odgledao ST3: Maraudrer i oba palca gore! Jeste skužili kako onu religioznu konobaricu na kraju filma odvode prekrivenu plavim šalom (ili čime već)? :cheers: :cheers: :cheers:
A. Ziljak
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Starship Troopers 3 : Marauder

Unread post by Dagi »

Moram priznati, to mi je promaklo, ali jesi li uočio "aureolu" koja joj se naopravi kad Rico i još šest powerarmora padnu s neba u zadnji čas?
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Starship Troopers 3 : Marauder

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Dagi wrote:Moram priznati, to mi je promaklo, ali jesi li uočio "aureolu" koja joj se naopravi kad Rico i još šest powerarmora padnu s neba u zadnji čas?
Naravno! :D Ali ovo je ipak suptilnije!
A. Ziljak
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: Starship Troopers 3 : Marauder

Unread post by TB »

:headbang: Dobar film... Eto kako se i za manje novaca može napraviti dobar zabavan SF. Ovo je moglo i u kina.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Starship Troopers 3 : Marauder

Unread post by LordShaper »

There's bad.

There's horrible.

There's so bad it's good.

And then there's...this. So absurd it's...still horrible al' da ga jebeš odgledao sam ga cijelog (doduše, bila je noć i nisam imao ni volje ni želje za nečim pametnim pa mi se vrtio u kutu ekrana dok sam flash igrice igrao pa nije gubitak vremena :zubo: ), nakon prvih 20 minuta svakih pet minuta je postajao apsurdniji nego sam mislio da može postati što me naravno vuklo da vidim može li slijedećih pet minuta biti JOŠ apsurdnije*. I naravno, bile su :lol2: Redatelj trojke je scenarist jedinice, da? E pa ako jest, onda je očito da ga je Verhoeven ograničavao :lol2: Mada mislim da bi budžet jedinice ekšli *odmogao* megatrash dojmu koji ostavlja trojka :lol2:

Nije nešto što ću ikome preporučiti da gleda, osim ako nije gledao prvi dio i SVIĐA mu se, u kojem slučaju me zanimaju komentari dotične osobe nakon gledanja :lol:

Mogu reći još samo ovo:

*drums*

It's a good day to die
When you know the reasons why
Citizens, we fight for what is right

A noble sacrifice
When duty calls, you pay the price
For the Federation I will give my life!
**

:puca: :baba: :headbang:



----------------------------------
*
Coincidentally, tako sam daaavno u prvom srednje par tjedana za redom pratio onaj užas od VIP, ne vjerujući da slijedeća epizoda može biti više :zbunj: od odgledane, but I digress.

**
Pjesma je jebeni earworm i uz onu aureolu u samom vrhu *čeljust do poda 'i can't believe what i'm seeing'* trenutaka.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Starship Troopers 3 : Marauder

Unread post by Izitpajn »

A možda da to shvatiš kao parodiju?

(Mislim, nisam gledao trojku, gledao sam samo jedinicu, ali čini mi se da si imao slične prigovore.)
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Starship Troopers 3 : Marauder

Unread post by LordShaper »

Ovaj, trojka i jest parodija, ne može biti ništa drugo (mislim, ozbiljnom bi ju mogao smatrati samo njen autor i to samo u slučaju da je taj autor nekakav dementni bogataš ili diktator koji si je odlučio snimiti film), ali valjda nisam u postu ostavio dojam da ju takvom vidim :lol: a što se tiče jedinice, jasno je meni da je satira ali nikad me se nije dojmio...
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
Post Reply