Starship Troopers 3 : Marauder

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Starship Troopers 3 : Marauder

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

NE GLEDAJTE OVAJ IZBLJUV!!!!!

Prvi dio je bio fora, zabavan, lijepa lica, okej bube i to. Pa sam onda slučajno u videoteci spazio drugi dio. Rekoh sebi, gle, snimili su nastavak, ajmo vidjet kakav je. Rasplakao sam se koliko je film bio očajan, počev od očajnih glumaca, očajne radnje, očajnog scenarija, očajne scenografije...
I dođe meni u ruke treći nastavak. I ja, budala, ga odlučim pogledati.
Ljudi moji, gleddao sam svakakvih sranja, ali ovo je nenadserivo. Ovako očajan scenarij nisam vidio ni u najgorim hrvatskim sapunicama. Da o glumcima i ostalome ni ne pričam. Da je film snimljen prije dvajspet godina, rekao bih, aj dobro, nema se love za efekte, nema se love za glumce, za scenariste, za ništa.
Al danas, kad na običnom kompu možeš napravit Jurski park, sramota je da netko uopće daje zeleno svjetlo za snimanje ovakvih filmova.

IZBJEGAVAJTE GA POD SVAKU CIJENU!! DOVOLJNO JE ŠTO SAM GA JA GLEDAO (doduše, ne do kraja, jer stvarno više nisam imao živaca), NEMOJTE SI I VI TO RADITI!
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Starship Troopers 3 : Marauder

Unread post by ratchet »

Gledao si drugi dio????

I prvi mi je bio previše. kretenarija na kvadrat. Pročitaj knjigu, srećom nema mnogo veze s filmom.
Ah da.
Gledao si treći dio??????????? :x
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Starship Troopers 3 : Marauder

Unread post by Ire »

a kaj fali prvom filmu?
jes nema veze preveć s knjigom, ali je poslastica za sebe ...
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Starship Troopers 3 : Marauder

Unread post by ratchet »

Čini mi se daje u jednoj od Futura bila objavljena kritika koja posve odražava moje vlastito mišljenje. Film je jednostavno glup. Preslikavanje načina ratovanja ww2 na ratove budućnosti u svemiru je jedna od većih kretenarija koju scenarist može napraviti. Pogotovo kad se prije toga pročita knjiga. U kojoj Heinelein ( kao i u drugim svojim knjigama, čovjek je ipak bio profesionalni vojnik ) jako lijepo objašnjava buduće načine ratovanja i zauzimanja stranih planeta.
:director: :laser:
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Starship Troopers 3 : Marauder

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

ratchet wrote:Gledao si treći dio??????????? :x
Ne do kraja! :D

Prvi dio je bio fora, zabavan film, ne pretenciozan i ako prije toga nisi pročitao knjigu (a ja nisam), mogao si s njim lijepo ubiti sat i pol vremena života. Vidiš zgodne tete kako vitlaju ogromnim puškama u tijesnim odijelima i ubijaju velike bube. To je valjda bila osveta za sve one neuspješne borbe s mravima kojih se nikako ne možeš riješiti u kuhinji. :D

Ali, ovi nastavci... ajme! :pale: Trebalo bi me :whip: zato što sam ih gledao.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Starship Troopers 3 : Marauder

Unread post by Brumiko »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:NE GLEDAJTE OVAJ IZBLJUV!!!!!
Prvi dio je bio fora, zabavan, lijepa lica, okej bube i to.
...
IZBJEGAVAJTE GA POD SVAKU CIJENU!! DOVOLJNO JE ŠTO SAM GA JA GLEDAO (doduše, ne do kraja, jer stvarno više nisam imao živaca), NEMOJTE SI I VI TO RADITI!
Bez brige, meni je već i prvi dio bio totalna kretenarija na n-tu potenciju. Poanta knjige Zvjezdani jurišnici je bilo ispitivanje drukčijeg, navodno boljeg, društvenog uređenja nego današnje demokracije. Rat s bubama je tu samo plot device kroz kojega najlakše iznijeti te neke "vojno-demokratske" fore. Umjesto buba, komotno je moglo pisati i, kaja znam, Klingonci, Magogi, Mali Zeleni sa Šiljastim Glavama, Džingis-Kan ili Črni Džek. Prava radnja je, kao i u svih dobrih SF pisaca, u osmišljavanju drugačijeg modaliteta ljudske budućnosti.

U filmu su to sve bacili van, tu nekakvu ljudsku federaciju pretvorili u drito vojnu diktaturu s blažom verzijom SS-a na vlasti, čak su i maknuli temeljnu opremu svemirskih marinaca, borbeni egzoskelet, i odjenuli ih v obične SS-ovske odore. Valjda autori smatrahu da je prosječnom posjetitelju kina to nenadjebivo kul & gguuuubbbaaaaaaa. I tako je klanje vulgaris unaprijeđenu iz plot devicea u temeljnu radnju. :x

Naravno da se nisu čak niti potrudili nekako bolje osmisliti to ratovanje između buba i ljudi, dviju međuzvjezdanih (!!!) civilizacija, nego su taj sukob unutar, dakle, nezamislivo naprednog tehnološkog okruženja, prikazali kao neku bitku između Leejevih Sivih kaputa i gigantskih termita, što je takva mega-pizdarija da mi se bljuje. Jasno, od sličnog simptoma pati gotovo sav holivudski SF, ali tamo barem to nije glavna radnja, nego spomenuti plot device iliti sredstvo pokretanja radnje i pričanja neke druge temeljne ideje.

Nego, snimljeni su drugi i treći nastavak tog sranja? :lol:
User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Re: Starship Troopers 3 : Marauder

Unread post by Kris »

Meni je prvi dio bio dobar - pravi Veerhovenovski bloodfest. Zabavno i nema veze što je ratovanje napravljeno nelogično i što se vojnici (odnosno likovi iz tinejdžerskih serija koji umjesto da "studiraju" odnosno razmišljaju tko će koga poševiti, kao u x takvih serija, tu pogibaju u lokvama krvi i s manjkom udova) bore idiotski.

Ovo nije film u kojem bi se trebalo previše pažnje obraćati na strateške i taktičke nelogičnosti. Isto tako, ne treba ga nikako pokušavati uspoređivati s knjigom - naglasci u knjizi su na sasvim drugim stvarima i ne vjerujem da je Veerhoven pretendirao prepričati knjigu kroz film.

Drugi dio nisam gledao, ali sam čuo da je smeće. Hvala za upozorenje za treći, iako sam vidjevši trailer pomislio da je to možda povratak korijenima, tj.sličniji prvom. Očito to nije baš tako. :(
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Starship Troopers 3 : Marauder

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Mislim da vam je svima temeljito promakla suština prvih Starship Troopersa. :kava: Verhoeven je napravio zafrkanciju na medijski zaglupljeno i militarizirano društvo, koje se uvaljuje u nepotrebne konflikte sa kukcima na sasvim drugom kraju galaksije. A onda to društvo, nakon što je, po svemu sudeći, isprovociralo drastični odgovor, šalje svoju omladinu u glupi rat. :x Ne znam kako vama, ali meni to zvuči poznato. Npr. US'n'A zadnjih sedam godina? :zubo: U tom kontekstu je Verhoeven čak ispao prorok. Da, možda bi bilo bolje da se nije pozvao na Heinleina. Kao što je i dobro da je Heinleinov pepeo rasipan u moru, pa da se ne prevrće u grobu. :vrag:
A. Ziljak
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: Starship Troopers 3 : Marauder

Unread post by TB »

Kako bi bube, koje se u filmu i ponašaju kao bube, mogle naciljati i poslati ogromni meteor na Zemlju? Ako i treba objašnjenje "gluposti" u filmu, recimo da je je rat sa bubama u stvari pokušaj vladajućih da opravdaju nepotrebnu militariziranost tog društva. Izmisle agresora i bombardiraju sami sebe, pa pošalju vojnike... I to namjerno naoružane puškama jedva naprednijim od tandžare, u glupe pješačke juriše, umjesto da naprosto bombardiraju iz orbite. Sve ne bi li ta dekadentna mekana mladež koja, kako se na početku filma pokazuje, čak i svetu vojnu službu smatra za nastavak srednje škole očvrsnula... :puca: :zubo:
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Starship Troopers 3 : Marauder

Unread post by Nazir »

Meni je prvi dio (jedini odgledan) bio bas super film. Al po tome sto je genijalna parodija na military fore, ima odlicnog crnog humora i nije naporan. Mislim, neku ozbiljnost od ovog nisam ni trazio tak je meni ok :zubo:
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Starship Troopers 3 : Marauder

Unread post by Brumiko »

Nazir wrote:Meni je prvi dio (jedini odgledan) bio bas super film. Al po tome sto je genijalna parodija na military fore, ima odlicnog crnog humora i nije naporan. Mislim, neku ozbiljnost od ovog nisam ni trazio tak je meni ok :zubo:
Ma, sve je to okay, ali je problem kaj se film ne reklamira kao parodija te se fura na knjigu. Kužiš, da su ga nazvali, recimo, Svemirski marinci te da nije bilo spomena o temeljenosti na Zvjezdanim jurišnicima onda...okay, film bi i onda bio mrkla idiotarija, :zubo: ali barem ne bi zaslužival ovoliko pljuvanja.

Inače, što se tiče očekivanja ozbiljnosti...ne znam, ali već sam se naslušal, pogotovo glede znanstvene fantastike, takvih izjava da netko od xyz filma "ne traži ozbiljnost". Moram priznati da mi to baš nije jasno...bez uvrede, naravno. Naime:
  • Da se radi o nekom drugom žanru, što bi bilo iznimno lako postići izbacivanjem kukaca i svemirskog okružja, svi bi se zgražali kakvo je to megagovno od filma...osim ako se neka sisulja ne bi prošetala v toplesu. :zubo: Budući da se događa u svemiru i sa nekakvim svemircima, to jest budući da je, kao, nekakav SF, odjednom masa ljudi veli: "Ma, to je samo film od kojeg ne tražim ozbiljnost." Halo? U čemu je štos?
    Traži li uopće itko ikakvu "ozbiljnost" od bilo kojeg filma? Okay, jasno je da je film - film, a ne lekcija iz, kaja znam, fizike, ali majkumu, pa i čista fantastika treba biti koliko-tolko suvisla te ne bi smjela podcjenjivati inteligenciju čak ispodprosječnog te polupismenog homo sapiensa.
U tom smislu, ja tražim ozbiljnost od filma! :kava:
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: Starship Troopers 3 : Marauder

Unread post by Zeljko »

naravno da ću gledat :kava: i javiti kad pogledam sva tri u nizu :D
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Starship Troopers 3 : Marauder

Unread post by ratchet »

Brumiko wrote:
Ma, sve je to okay, ali je problem kaj se film ne reklamira kao parodija te se fura na knjigu. Kužiš, da su ga nazvali, recimo, Svemirski marinci te da nije bilo spomena o temeljenosti na Zvjezdanim jurišnicima
To je ono bitno. Možda to i je parodija ali nije doživljen kao takav i na kraju je samo još jedan dokaz onima koji sav SF trpaju u trivijalu. I mene vrijeđa podcijenjivanje inteligencije gledatelja. Stoga palac dolje i za prvi dio.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Starship Troopers 3 : Marauder

Unread post by Belzebubbles »

Brumiko wrote:Inače, što se tiče očekivanja ozbiljnosti...ne znam, ali već sam se naslušal, pogotovo glede znanstvene fantastike, takvih izjava da netko od xyz filma "ne traži ozbiljnost". Moram priznati da mi to baš nije jasno...bez uvrede, naravno. Naime:
  • Da se radi o nekom drugom žanru, što bi bilo iznimno lako postići izbacivanjem kukaca i svemirskog okružja, svi bi se zgražali kakvo je to megagovno od filma...osim ako se neka sisulja ne bi prošetala v toplesu. :zubo: Budući da se događa u svemiru i sa nekakvim svemircima, to jest budući da je, kao, nekakav SF, odjednom masa ljudi veli: "Ma, to je samo film od kojeg ne tražim ozbiljnost." Halo? U čemu je štos?
    Traži li uopće itko ikakvu "ozbiljnost" od bilo kojeg filma? Okay, jasno je da je film - film, a ne lekcija iz, kaja znam, fizike, ali majkumu, pa i čista fantastika treba biti koliko-tolko suvisla te ne bi smjela podcjenjivati inteligenciju čak ispodprosječnog te polupismenog homo sapiensa.
U tom smislu, ja tražim ozbiljnost od filma! :kava:
Iskreno, mislim da tu famoznu "ozbiljnost" tražiš na krivom mjestu.

Glede realnosti... mi ipak govorimo o Hollywoodu.
U snimanje Starship Troopersa je uloženo 105,000,000 dolara (*).
Za vrijednost od 105,000,000 dolara ti imaš film u kojem svemirske brodove pogađaju neke neobične plave stvari, nakon čega oni - prilično efektno - eksplodiraju. Naravno, sve se to događa u najljepšoj maniri sada već općeprihvaćenih fireball eksplozija kataklizmičkih razmjera...

Znači, u svom tom novcu nema niti jednog čovjeka koji bi rekao: "Jebote, onakve eksplozije kakve vi prikazujete nisu moguće u vakuumu."
(za potrebe diskursa ćemo se praviti da je to jedini gaf)

Ti, kao gledatelj, kupuješ pravo na gledanje njihove uobrazilje, i tebe nitko ne podcjenjuje! Ne, ti tražiš laku zabavu, pošteno platiš za tu istu laku zabavu i mirno oteturaš kući - znajući da si se lako zabavio.

To je Hollywood.

Ako tražiš težu zabavu, gledaj Tarkovskog, gledaj Goddarda, gledaj Langa, to ti nitko ne priječi.

Iako! Meni je ovo iznimno dopadljiv i simpatičan film.

Nego, sada kada si već spomenuo lake zabave, čisto me interesira... što, recimo, misliš o Carpenteru? O meni najnajnaj :love: Escape from Nueva York, They live i Dark Star? Skriva li se nešto iza Carpenterovog nonšalantnog trešerskog tona, ili je to samo moja uobrazilja?

P.S. Još jednom za Carpentera ---> :love:
Post Reply