Diary of the Dead

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Diary of the Dead

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Nisam siguran jel o ovome filmu već postoji topic, al ja ga nisam našao, pa ako ga ima, ignorirajte ovu temu.

Daklem, kad se spomene film o zombijima, prvo ime koje pada na pamet je George A. Romero. Nakon što je snimio koliko, 4 ili 5 (?) filmova s naslovima "nešto živih mrtvaca", evo ga s još jednim, al u "dokumentarističkom" stilu kakav je danas sve zastupljeniji u ororima i inijem natprirodnijem filmovimah. Što će reć, baja drži kameru u ruci kao, sve se zapravo dešava.
E sad, po meni je to u ovome problemu najveći film. Odnosno obrnuto. Romero je prvo trebao pogledati film .Rec da vidi kako se to treba napraviti, pa onda snimiti svoj. Ili Blair Witch, koja je sve to zakuhala.
Šta ne valja? Ko prvo, kad se rade takvi filmovi, uzimaju se dobri glumci. Ne poznati, nego dobri. Ovdje to nije slučaj. Glumci nisu poznati, al bogami nisu ni dobri.
Druga stvar - dijalozi su ubibože klišejizirani, kao da gledam jedanajstu sezonu Buffy. Stvarno me Romero razočarao u tom segmentu. Ajde da je film u normalnom obliku, pa još se to i može popit, al kad sve treba izgledati "stvarno", pa mi likovi krenu nabacivat neke fraze i floskule... de zajebi uspavanku!
Treća stvar - kamera je uvijek na pravom mjestu. Razumijem da su mladi opsjednuti snimanjem svega i svačega i stavljanjem toga na net, al kad žensku napadne mrtvi brat, a njen prijatelj stoji pola metra od nje s kamerom u ruci i ni da bi prstom pomakao, dok ona vrišti i zapomaže, pa kad se problem riješi, ženska i tip su i dalje najbolji prijatelji... možda se varam, možda je to u Amerki normalno, al da se meni tako nešto desi, ne da bih bio ljut na tog lika s kamerom nego bi mu ju ugurao u šupak i izvukao mu je kroz jednjak van. Ima takvih situacija u filmu kolko te volja.
Četvrto - a to apsolutno nikako ne mogu prožvakati Romeru i nije mi jasno zašto je to napravio, kao da mu je to prvi film, pa ne zna kako se šta radi - lik priča sa snimateljem (drugi lik ga snima, pa vidiš da priča sa snimateljem na prvoj kameri) i kad se slika prebaci na kameru lika koji snima, on ne gleda u lika, nego u leću kamere. Uvijek!
Ženska moli, preklinje tipa kroz suze da nekud ne ide i cijelo vrijeme gleda u kameru! :x Romero, pa jebemu žito!
Ima još gluposti, od kojih je najveća ta što je taj film kao već snimljen, tj, ženska ga je snimila i editirala, ubacila glazbu zbog atmosfere i sve to, al film tako završi da je to najnevjerojatniji slijed događaja. Neću spojlat, pogledajte.

E da, radnja filma.

Heh, zar je uopće bitno? :hehe:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Diary of the Dead

Unread post by Sandman »

Gledao ja prije nekih mjesec dana, nisam izdržao do kraja. Znam da je jedna stvar koju smo se ja i frendovi pitali je bilo zašto postaju zombiji? Možda se objasni negdje na kraju filma, ali mi smo dosta premotavali jer se nije baš isplatilo gledat.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Diary of the Dead

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Sandman wrote:Znam da je jedna stvar koju smo se ja i frendovi pitali je bilo zašto postaju zombiji?
Ako me sjećanje ne vara, to uopće nije objašnjeno.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Diary of the Dead

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Sad sam tek skužio da sam stavio ovaj topic na krivo mjesto, pa bih molio odgovorne da ga prebace gdje treba, jerbo ja ne znam kako se to radi.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Diary of the Dead

Unread post by Nazir »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Sad sam tek skužio da sam stavio ovaj topic na krivo mjesto, pa bih molio odgovorne da ga prebace gdje treba, jerbo ja ne znam kako se to radi.
Iliti, nemas mod ovlasti :lol:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Diary of the Dead

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

A demokracija? A jednaka prava svima 'n stuff? :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: Diary of the Dead

Unread post by Zeljko »

film je Dijareja od the dead

veoma loše znajuć od koga je :x
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Diary of the Dead

Unread post by writer16 »

samo da se pofalim ako već nisam ovaj film sam gledao sam samcat u cinestaru,u ogromnoj dvorani (doduše u st ali opet) i kad su ušli u dvorac i bolnicu iskreno nije mi bilo svejedno:)
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Diary of the Dead

Unread post by niniane »

Sinoć smo gledali - i to be honest (sad očekujem paljbu :D ), meni se ful svidio. Sve ovo što je Samsung napisao stoji, i ni meni se nije svidio, ali mi je opća atmosfera bila sjajna i imala sam naj post-horror efekt kad mi nije svejedno dok hodam kroz mračni stan (a malo koji film mi to uspije izazvati). Ekšli, kad je film završio, krenuli smo raspravljati na temu "A što da se tako nešto desi u Zagrebu" (iako, naravno, zombiji ne postoje... bar se nadam) i ubrzo došli do zaključka da bismo bili totalno nepripremljeni - no the point is da rijetko kad uđemo u takve rasprave (i guglamo zombie survival po netu :angel: ) nakon filma, a nakon ovog jesmo.
Preodlično mi je složen film, od snimaka iz različitih izvora, i nije mi neuvjerljivo da je ženskica kakti složila taj film od svih tih skupljenih snimaka.

Ono što mi je najteže za povjerovati su sljedeće dvije stvari - i nakon toliko vremena invazije zombija, Internet još uvijek nepomućeno stoji (gdje se zapravo internet nalazi? Jel on stoji ili lebdi? Ima li centralu u kojoj nastaju signali i onda idu zrakom po svijetu? Bojim se da je to jedna od onih stvari koje moj um ne može pojmiti - jednako kao nastajanje slike na televizoru - I mean, wtf?!...), a kao drugo, oni u onoj kućerini na kraju sjede cijelu noć i jadikuju nad izgubljenim frendom, i onda ženska odluči dovršiti njegov film i sve je to ok, ali ako su već spominjali da je ta kućerina kao dvorac i da je dosta dobro utvrđena, a imaju i nadzornu sobu gdje preko kamera mogu pratiti sve što se događa u kući, pa zašto onda nisu pregledali kuću, očistili je od eventualnih zombija, zabarikadirali i tako čekali zombije, a ne širom otvorenih vrata zbog čega su se na kraju morali zatvoriti u tu nadzornu sobu.

Ali sve ostalo mi je sasvim ok, i u mom svijetu (u kojem ne postoje zombiji... ne postoje zombiji... ne postoje zombiji... gulp...) ovaj film može dobiti finu čvrstu solidnu jaku četvorku - i ući na ne baš veliki popis filmova koji su me isprepadali na nekoj čudnoj razini.
... characters, personalities, stories and larps...
Post Reply