Hancock

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Hancock

Unread post by Xaotix »

Prvo, ovo nije klasičan film o superherojima.
Drugo, teme koje su u zadnje vrijeme tako popularne u superherojskom žanru obrađuje puno bolje od većine filmova koji su se dosad pojavili.
Treće, filmu dobro počinje, ali se negdje pred kraj nekako gubi, kao da nisu bili sigurni kako ga završiti.

Ideja je dobra, a i film je solidan. Čini mi se da je sve moglo biti puno bolje obrađeno. Vrlo vjerojatno će se pojaviti još koji film sa superherojem alkoholičarem, kojem svijet neopisivo ide na živce,ali eto, ipak se trudi napraviti nešto dobro.

Wil Smith je dobro nosi film, simpatičan je i zabavan.
Na par mjesta se fino ironiziraju supoerherojski klišei, kao i cijeli odnos javnosti i superheroja.
Isplati ga se pogledati u ljetnoj navali nabildanih mrcina u trikoićima.
Randomness is strong with this one!
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Hancock

Unread post by Ire »

kad sam izašla iz kina, film mi je bio super.
do doma sam malo razmišljala i oduševljenje je splasnulo jer su neke stvari mogli puno bolje napraviti, postoje neke logičke rupe i nedovoljno pojašnjene stvari, pa imam filing kao da su scenarij za seriju skučili u film.

al s druge strane, isplati ga se pogledati, ako ništa zbog scene u zatvoru :zubo: :lol:
i još niza dobrih gegova ... glazba i kamera su odlični, gluma ditto. prvi je dio filma jebeno dobar ... drugi ga dio nažalost malo ruši.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: Hancock

Unread post by jbt »

I ja ga pogledah.

Moram se slozit s Ire, prvi dio je Han, a drugi je cock.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Hancock

Unread post by writer16 »

meni je bio jedino fora twist sa ženskom i njezina 'dark side' sve ostalo i nema baš nekog smisla,
ok da ne popljuvam skroz film ima tu i tamo super CGI-ija
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Hancock

Unread post by Dagi »

Krene okej, tobože dobije mračni twist, pa ipak završi u marmeladi. Za filmove tipa Will Smith spašava svijet (ovo je koji - peti? - po redu), i nije tako jezivo loše.
trooli
Hani
Posts: 59
Joined: 07 Nov 2008, 14:59

Re: Hancock

Unread post by trooli »

...zaplet u stilu antijunaka mi je legao ali kasnije prebacivanje u fazon Gorštaka sa besmrtni smo ali ponekad i nismo mi je kliše ljubića iz '80-tih...
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: Hancock

Unread post by TB »

Hancock se ne promijeni jer sam uvidi da se mora promijeniti, ili se nešto desi što ga promijeni.Ne, nego mu PR agent doslovce kaže, ne da bi se trebao promijeniti, nego promijeniti imidž. I onda on mijenjanjem imidža mijenja i sebe, postaje bolji. Tako to ide?
(SPOILER)Pred kraj mi se učinilo da će sve ispasti tragedija, da je fora u tome da samo jedno od njih može preživjeti... Kada Hancock počne skakati kroz prozor, glavinjati po cesti i svako malo ga lupi auto, mislio sam da se on to u stvari pokušava ubiti da bi ona živjela. To bi bilo jako dramatično i emotivno. Ali ispalo je da se on samo pokušava udaljiti od nje tako da ona oživi, da film završi da su svi sretni i veseli. Hancock je poluzabavan, da se- pogledati, ali u suštini je bezveze.
Post Reply