Holy Moses, Batman!!!

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Holy Moses, Batman!!!

Unread post by jbt »

Dobar - sve.
Los - Heath Ledger nece reprizirati najbolje odglumljenog negativca u povijesti kina.
Zao - Cinestar je u teskom kurcu. Treba im $&/$6//% i onda (/%/&)(/ i to limunom. Stavljaju pauzu od 15 fakin minuta! Znam da su oni tamo da bi zgrnuli lovu, al ovo je fakat veliki moodbreaker. Sto je najgore, gomila ovaca je otisla po kokice i kolu i na cik pauzu.

A sad prestanite citati ovu dretvu i u kino. Ponesite nekakvu krpicu za brisat slinu, dobro dodje.

ps - malo spoilerast
Meni Joker nikad nije bio pretjerano cudan ili zao lik. Ima jedna scena kad mu ne radi jedan gadjet i sav ocajan on klika li klika po njemu i mase rukicama kao nekakva uzrujana curica. Fakat mi ga je bilo zao, doslo mi je da ga zagrlim i da mu kazem "Sve je okay, bit ce bolje".
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Holy Moses, Batman!!!

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

http://www.youtube.com/watch?v=w2yv8aT0UFc

Ovo sam možda trebao staviti u šaljive slike etc. al je vezano uz film, pa nisam mogao odoljeti. Uglavnom, ismijavanje batmanovog grubog glasa u filmu. :lol:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Holy Moses, Batman!!!

Unread post by Xaotix »

Prošli tjedan, film je na IMDBu imao ocjenu 9,5. Sad je to malo palo na 9,3. Svejedno... 9,3?!?!? Za superhero flick?
Eto što hype radi od filmova.

Ali svejedno, film je dobar. Ne za 9, ali je JAKO DOBAR.
Ono što je Heath Ledger napravio od Jokera je fenomenalno. Dosta ljudi je pričalo da se uloga Jacka Nicholsona nepravedno zapostavlja, ali nakon novog Jokera će ga spominjati samo kao "onog drugog".
Scena sa gadjetom koju je spomenuo jbt je samo jedna od malih sitnica koje ga tako dobro zaokružuju. manijak je, luđak, ali se u nekim trenuncima ponaša tako normalno... :lol:

Svidja mi se realan pristup filmu. Nema previše hoskus pokus stvari, ili su dobro sakrivene. Možda bi bolje došlo da su dijalozi ponegdje gušći, a akcija pojačana, ali sad već picajzliram.

Ako mi se nešto ne sviđa oko ovog filma, to je korištenje Ledgerove smrti u reklamne svrhe. Joker je centralni lik Dark Knighta, i odglumljen je savršeno. Zbilja nije bilo potrebno igrati na emocije u reklami.

Zanimljivo mi je na imdb-u i po novinama gledati kako se neki trude naći lošu stranu filmu i popljuvati ga, samo fda bi bili jedinstvani. Jedan se čak okomio na Ledgera, kao na lošeg glumca koji nije glumio u ničem dobrom, a sada ga zbog prerane smrti kuju u zvijezde. Glupost. Ledger je DOBAR glumac. A nakon ove uloge, sve priče o posthumnom Oscaru uopće nisu pretjerane. Odmaže mu što je riječ o superherojskom filmu, a ne o drami, ali pomoći će mu sav publicitet oko (nažalost) njegove smrti.

Priča je dobnra, bez previše rupa. Motivacije likova su dobre. Postoji razlog zašto se svaki od njih ponaša kako se ponaša. Čak i potpuni obrat Denta u Two - Facea je potpuno jasan. Inače su negativci negativci tek tako, jer im je došlo. Ovdje nije tako.

Ostaje smo još ocjena. A ona glasi TRK U KINO.
E da, i ponesite onaj rupćić o koji je jbt predložio. Može vam zatrebati.
Randomness is strong with this one!
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: Holy Moses, Batman!!!

Unread post by jbt »

Za superhero flick?
A zasto ga ne bismo gledali kao obican film? Makni ovo superhero, to je samo odrednica podzanra. Zamisli da kazem "kako za Kuma dati 9,0 ocjenu, pa to je samo gangster flick!" Zanr ne bi smio utjecati na ocjenu.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Holy Moses, Batman!!!

Unread post by Xaotix »

Stereotip filmova o superherojima su lagane ljetne zabave pune rupa skucane po formuli "dajmo za svakog ponešto" ne bi li se namlatile pare.
Scenaristi i režiseri se trude malo uozbiljiti tvar dodavanjem unutarnjeg sukoba glavnog junaka i to bi uglavnom bilo to.
Zato i nisam vjerovao tako visokoj ocjeni, pogotovo kad se doda medijska prašina podignuta oko filma.

I kako god okrenuo, gangsterski film ima neusporedivo veću težinu od superherojskog. Zasluge idu velikom broju zaista kvalitetnih filmova i klasika, s čim se superheroji još ne mogu pohvaliti.

Tako "Kuma" smatram provjerenim klasikom, ne obračajući pažnju na žanr.
Tko zna, možda i Dark Knight stekne takav status za desetak godinica.
Randomness is strong with this one!
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: Holy Moses, Batman!!!

Unread post by TB »

Ljudi su puno očekivali, rezultat je promašaj. Evo zašto: Svijet filma „Dark Knight“ nije takav u kojemu postoji super junaci.
Ovdje jako smeta što je cijeli ton filma kao kakav „pravi“ triler, kao recimo oni po romanima Toma Clancyja ili nekakva ozbiljna verzija Jamesa Bonda. Kao „Mission Impossible“ Briana de Palme. Film bi htio bi biti mračan i ozbiljan, sve to uspijeva, prikaz rasula u velegradu je uspio...ali... ali... Glavni lik se odjeva u kostim šišmiša! A svi ga iz nekog razloga doživljavaju ozbiljno!?
To ide nacrtano na papiru, ali u ovom filmu ne.
Film pati od boljke uobičajene za nastavke- pod svaku cijenu želi se biti spektakularniji, veći, više negativaca i „atrakcija“ i događaja, još duži, pa mi je bio zamoran. Ovdje ima matrijala bar za 3 spektakularna filma. Po meni je posve nepotreban dugačak dio filma o Batmanovom izletu u Hong Kong. Nekada bi se filmovi snimili samo o toj jednoj akciji.
Jocker na jednom mjestu kaže Batmanu da ga ne želi ubiti jer je Batman „Toliko zabavan“. Nije. U Batman Begins je sve bilo zanimljivo jer je to priča bila o Bruceu Wayneu osobno. Sada kada priča nije o osobnim trumama lika, on je dosadan. Lik odjeven u šišmiša što samo stoji u sjeni i iz nepoznatih razloga mrmlja, a prava priča Dark Knighta bi mogla i bez Batmana.
Jockerov lik je bio neuporedivo bolji u filmu Tima Burtona. Jack Nicholson se pamti kao Jocker, a Heath Lodger je natripani Hannibal Lecter sa šminkom.
Batman Begins bio je fakat dobar, ali Dark Knight je po meni promašen.
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: Holy Moses, Batman!!!

Unread post by TB »

Baj d vej, sad sam baš naletio na ovo i naježio se: http://www.youtube.com/watch?v=kRZAk2rfESU
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Holy Moses, Batman!!!

Unread post by Xaotix »

@TB
Koliko vidim, na netu se vode pravi ratovi između pristaša "realne" verzije i "stripovske" verzije.
Probelm je u tome što je Batman prošao kroz nekoliko inkarnacija, od detektivske, preko slikovnice za djecu, do potpuno mračne, tako da svatko ima svog najdražeg favorita. K vragu, ima ljudi s kojima sam razgovarao koji ozbiljno smatraju da je najbolji Batman bio onaj sa Adamom Westom.

Burtonov PRVI film mi je bio dobar, ali mi se više sviđa ova mračna verzija, i jako mi fali mračne gotičke ulice Gothama. Gotham u ovom filmu može biti bilo koji drugi grad (recimo New York. Ionako ga stalno dižu u zrak).

Inače, i ovdje se stvar vrti oko Wayneovih trauma i odluka, ali on nije jedini centralni lik, nego se sve vrti oko trojice.
Jokera, koji želi iskvariti ikonu, Batmana kojeg ne može slomiti, i Harveya Denta koji ne smije biti slomljen. To je slaba točka jer se mora pratiti odnos triju likova.

Što se tiče kostima, itekako bi ozbiljno shvaćao tipa koji ubija boga u kriminalcima i harači noću gradom, kako god da se oblačio.
Pogotovo kad bi zbog njega luđak obučen u klauna dizao cijeli grad u zrak.
Randomness is strong with this one!
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Holy Moses, Batman!!!

Unread post by Tomislav Sakic »

Film je fenomenalan.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Holy Moses, Batman!!!

Unread post by Milena »

I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Re: Holy Moses, Batman!!!

Unread post by Hrvoje »

Zadnjih pet minuta je ajme. Ono s dječakom i kad Gordon tumači kako je Batman sad negativac, a sve to uz pretjeranu dozu emocija. Ostalo je dobro. Bilo bi zanimljivo kad bi snimili nekakav psihološki triler/horor poput Hannibala, samo sa Jokerom u glavnoj ulozi.
Last edited by Hrvoje on 28 Mar 2009, 13:20, edited 2 times in total.
Krvoje
Jedi Master
Posts: 231
Joined: 19 Oct 2006, 19:00

Re: Holy Moses, Batman!!!

Unread post by Krvoje »

Ima spoilera

Potpisujem ovo za kraj. Zabrazdili su ga s nesuptilnom dramom.

Inače, možda trunčicu previše vidljivog nasilja, a to je trend, sve mi se čini. Kvalitetno su se odmaknuli od bajkovitosti na koju sam kod Batmana navikao, svi genijalno glume (jedino što Keaton bolje reži od Balea, trebalo mi je da se naviknem), ali mi je upitno da l' ovakvom žanru odgovara psihološki triler. Bolje mi leži kao bajčica. Al' jope, mračno je trend, sadly.

Najdraže scene:

Kad Dent priča s gradonačelnikom i leš udari u prozor. Cijelo se kino ukakalo.

Isto dent, kad biva spaljen i onda nekom u nekom trenutku kaže "...then will you be able to look me in the eye". A lijevo oko. lol.
-Bllaa!-
Yama yo, yama yo
Yama yo, yama yo
Yama wa ikite iru!
User avatar
Vivi
Ewok
Posts: 27
Joined: 20 Jun 2008, 15:08

Re: Holy Moses, Batman!!!

Unread post by Vivi »

Joker je totalno zasjesnio betmana, na glumu mislim
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Holy Moses, Batman!!!

Unread post by writer16 »

okej je li se samo meni na cijelom planeti film zgadio i bio negledljivo intelektualno preseravanje??? (gle imam čovjeka u gumenom odijelu sa rogovima i plaštom amo napraviti psihološku dramu/triler/melodramu (upisati što nedostaje) koja će konkurirati svim oscar filmovima (tip u gumenom odijelu filozofira) i dokazati i da blockbusteri imaju kvalitetu......... :x
ugl joker me iznervirao jer je bio pun tikova i zet (sestrin muž) je primjetio da mljacka cijelo vrijeme filma i naravno da sam obratio pozornost na to i nije prestajao cijeli film to raditi jesam spomenuo da je film jako crrrrrrrrrrrrrrrrrrrn i mraaaaaaaaaaaaaaaačan.......nisam?
p.s ledger nije ni do koljena nicholasu. there is only one and only joker :dum:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
Post Reply