Doomsday

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Doomsday

Unread post by jbt »

Novi film od simpa cove koji nam je dao Dog Soldiers i Descent. Naravno, mislio sam da ce film biti jednako fenomenalan. Nije. Kako je film uopce nastao?

Jednog dana Neil Marshall gleda satelitsku, a kad ono maraton Mad Maxa na jednom kanalu, Snake Plissken na drugom, malo Warriorsa na trecem i puno Waterworlda na cetvrtom. U kinu je tada igrao 28 Days(weeks) Later i Resident Evil. Shaken, not stired. Doomsday.

Film je kuruza kukuruzna od zganaca. Sta god je lik mogao zdipiti iz nekog filma, a da je jako zabavno, zdipio je. I tu mu je problem. Ima toliko toga zgurano u jedan film da na kraju nema nicega. Cesce sam si govorio - a vidi, to je iz XXXXX filma - nego sto sam pratio radnju, koja je nezanimljiva i sluzi samo da gledamo hommage filmovima iz '70 i '80. Cak su i dijalozi iz drugih filmova. U stvari, ovo je uglavnom copy paste film.

Sve u svemu, sto me film naucio?
  • zecici imaju oko 5 litara krvi u sebi pod tlakom od 20-30bar
  • skoti ce se pretvoriti u kanibalsko drustvo u roku od 10 godina nakon sto postanu samostalni
  • bently je imun na sudare
  • iskovati viteski oklop nakon sto si bio pisar cijeli zivot i nije toliko tesko
  • mobiteli rade nakon sto su lezali u prasini 25 godina
  • biti zavezan za branik auta u visoko brzinskoj potjeri nije dobra ideja
  • kad ides u zarazenu zonu, ne vjeruj nikome
  • extra ammo clips will do fine
edit:
da vam se ne bi dogodilo da krivi film pogledate, ovo je pravi http://www.imdb.com/title/tt0483607/
rodjak iz amerike mi je prvo poslao ovaj film http://www.imdb.com/title/tt1132130/ nakon gledanja istog zakljucio sam da bih radje gledao Cetverored 10 puta nego ovo jos jednom
Blood for the Blood God!!

engi
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Re: Doomsday

Unread post by corwin »

ovaj drugi sam gledao (donekle) i film je katastrofa vecih razmjera, takve stvari bi trebalo zabranjivati :puca:
sorry zbog gramatike
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Doomsday

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ajde, barem je Rhona Mitra ispala faca. Fuck Angelinu kao Laru Croft nakon ovoga. Samo sam čekao da negdje iskoče Mel Gibson i Tina Turner. I Will Smith. :lol:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Doomsday

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

* bently je imun na sudare
Ako me oko nije prevarilo, jedan od auta koji ga je ganjao je bila Škoda Favorit. E sad, nije onda problem u tome što je Bentley ostao čitav nakon sudara s tavkim autom, već što ga je takav auto uspio stići. :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Re: Doomsday

Unread post by Bahod »

Meni nije jasno kak nekome film u kojem "glumi" Rhona Mitra može biti bili što osim odličan? :zubo:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Doomsday

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Amen to that! :D :notworthy:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Doomsday

Unread post by Xaotix »

Bahod wrote:Meni nije jasno kak nekome film u kojem "glumi" Rhona Mitra može biti bili što osim odličan? :zubo:
To valjda ovisi o tome koliko kože (svoje) pokaže... Čini mi se da je po tom pitanju bilo i boljih filmova :lol:

Meni je film bio OK za ispraznit mozak, pogotovo zato jer svo sr*** počinje u Škotskoj u ljeto 2008. A ko za vraga, ja bio tamo u to doba. Nisam vidio nikakve zaražene, niti Zid, niti eksplozivne zekane. Možda su u filmu fulali datum.

Ali da je film čušpajz od hrpetine drugih filmova, jest. Da je riječ o romanu, bio bi pisan od izrezanih i naljepljenih slova iz novinskih naslova (ili u Ransom fontu)
Randomness is strong with this one!
Quicksilver
Jedi Master
Posts: 208
Joined: 25 Aug 2006, 14:57

Re: Doomsday

Unread post by Quicksilver »

Xaotix wrote: Meni je film bio OK za ispraznit mozak, pogotovo zato jer svo sr*** počinje u Škotskoj u ljeto 2008. A ko za vraga, ja bio tamo u to doba. Nisam vidio nikakve zaražene, niti Zid, niti eksplozivne zekane.
..s obzirom na stanje na Glen Affricu, bilo je pomahnitalih :P
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Doomsday

Unread post by writer16 »

kad je počeo film brijem si ja(sad sam purger pa se asimiliram :lol: ) e super još jedan film ko 28 weeks later, iam a legend i po sredini filma kad uđu u onaj dvorac i počnu se naganjati po ulici (iako ona scena s glavom nije loša moram priznati;) ) sam skužil da je to zapravo homage(krivo sam napisao) mad maxu 123 i od dvorca mi je film čisto sranje,smeće.
zapravo je obrnuto proporcionalan kvaliteti glumljenja gl. glumice :zubo: :cheers: rhona mitra :D
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
Post Reply