.REC

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

.REC

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Španjolski 'oror iz prošle godine, kod mene ga u videoteci nema, a kad sam pitao hoće li doći REC, ženska me blijedo pogledala i pitala: "Ko?!"
Priča je vrlo jednostavna. Cura i lik s lokalne televizije žele snimiti reportažu o tome kako vatrogasci provode radno vrijeme. I tako malo razgovaraju s njima, kad eto poziva u pomoć, neka žena je zaglavila u stanu i ne može izaći van. Svi odu u zgrad i ni krivi ni dužni nađu se u noćnoj mori gdje zombioliki stanari jedu sve što im dođe pod ruku, a policija ne da ostatku ljudi da izađu iz zgrade.
Film je sniman danas popularnom Blair Witch tehnikom i nema previše scena u kojima se kamera prenapadno baš "slučajno" našla na pravome mjestu. Glumci su vrlo dobri, prirodni (možda da razumijem španjolski bih imao kakve primjedbe, al ovako mi je bilo ok), atmosfera je prejebena i ima par scena gdje čovjek nije presretan što sam gleda film. I to u mraku.
O kvaliteti govori i činjenica da je Holivud već počeo raditi rimjek, koji se, ako se ne varam zove The Quarantine u kojemu bi trebao glumiti i naš Rus Šerbedžija.
A Španjolci već snimaju REC 2.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Nebelwerfer
Zmajić
Posts: 179
Joined: 18 May 2007, 16:16
Location: Na štandu
Contact:

Re: .REC

Unread post by Nebelwerfer »

gledao sam ga pred mjesec-dva... više nego ugodno provedeno vrijeme. bojao sam se da ću šizit cijelo vrijeme radi kamere (kao u cloverfieldu npr.) ali je napravljen super kompromis između gledljivosti i shoulder-cam-you-can't-see-the-whole-shot :cheers:
a kad sam vidio da ameri rade "inovativni" film u kojem su umjesto vatrogasaca u điru murjaci... jaojaojao :vomit:

preporuča. jap :happy1:
@ sams. padre- ko je vidio posuđivat iz videoteke filmove? :lol:
Image
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: .REC

Unread post by Zeljko »

dobar film izolacija zaraza baš ono što volim

međutim meni nije legao ono baš da mi se svidio

:(


ps. zašto u videotekama rade ljudi koji nemaju pojma o filmu ... :lol:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: .REC

Unread post by jbt »

Jer se ti ljudi biraju po principu: sisata, zena, mlada. Ukoliko zadovoljava uvjete, primljena.

I onda moj buraz dodje u videoteku i uzme film kojeg mu je Andreja preporucila, kuzis, komedija je. I onda se meni dogodi da pogledam Blue Streak.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: .REC

Unread post by writer16 »

je li to uopće došlo u kino distribuciju? nekako sumnjam...mislim da će ravno na dvd...npr sirotište (orphanage) je famozan španjolski film kojeg sam jedva uspio uhvatiti na split film festivalu a kamoli u redovitoj distribucijji
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: .REC

Unread post by Xaotix »

Dosad je za takve male filmove bilo malo šansi da se pojave u kinima. :(
Ako uspiju planovi ekipe iz Movieplexa da pootvaraju mala kina po što više gradova, možda za 10ak godinica i mali filmovi češće dobiju šansu.
Randomness is strong with this one!
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: .REC

Unread post by writer16 »

pogledao prva liga toplo preporučujem monster na kraju filma mi je jedan od najjezovitiji u povijesti horora.
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
Post Reply