Wanted (2008)

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Wanted (2008)

Unread post by TB »

Upravo sam s velikim guštom pogledao "Wanted" Timura Bekmambetova. Film je uglavnom ovakav: :puca:
Običan mali čovjek Wesley ima dosadan posao, uvijek je u minusu, doma ima curu rospiju koja ga usto i vara, a on, mada to zna, ne poduzima ništa jer ga tupa svakodnevnica cijedi toliko da nema ni truna energije. I onda ga jednog dana presretne Angelina Jolie i veli mu da je on u stvari predodređen da postane član tajnog drevnog kulta ubojica. Wesley prekida sa dosadnim životom i počne surov trening...
U ostatku filma ima puno nabrijanih akcijskih scena punih krvoprolića, uz obilno korištenje slow motiona i efektnih kadrova tipa: metak u supersloumotionu rasipa nekome mozak, pa se film odvrti unazad i pratimo putanju metka natrag u glavu, pa iz glave, pa preko cijelog kvarta, između slučajnih prolaznika, kroz nečiji uštipak, natrag u cijev.
Ima i scena: „upadni sam u dobro čuvanu utvrdu i pobij sve“. Ima i pokoji veliki obrat.
Sve je vrlo zabavno, akcija je vrlo lijepo snimljena, bullet time efekt dugo nije ovako zabavno izgledao.
Ne mogu se oteti dojmu da bi sve ispalo puno dosadnije da ga je radio Amerikanac.
Prvih gorko humornih 15 minuta junakove svakodnevnice amerikanci nikada ne bi tako napravili. Akcija je beskompromisnija, više krvi, nema tipične dosadne romantične ljubavne veze.

Do kraja, to ispadne baš jedan netipičan akcijski film- anarhičan, subverzivan, bezuman, ali zabavan i osvježvajući, baš paše za ovako toplo vrijeme. Sam kraj je zanimljiv i neuobičajen.
Što je u filmu sf? Malo toga, ali ima. Jasno, to je izgovor za svu tu akciju, ali ipak, to je bitan element priče bez kojeg ovaj zabavan film ne bi bio baš ovakav. Sf i F elementi: Tajni kult ubojica „nastao iz klana tkalaca“ koji imena meta nalaze na zanimljiv način- iščitavajući imena, čak i visinu i težinu žrtava iz mikroskopskih nepravilnosti u tkanju koje izlazi iz „tkalačkog stana sudbine“. (Pitam se tko li stvara te nepravilnosti?)
Zatim, surovim treningom superubojice dobiju takve skoro pa jedi moći da mogu mislima skretati metak i metkom pogoditi drugi metak u zraku, izvoditi sulude akrobacije autom i sl.

Preporuke svima, posebno ako vam je dosta dosadne svakodnevnice i sjedenja za stolom, ovaj film će vas razgaliti... :puca: :zubo:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Wanted (2008)

Unread post by Ire »

aj baš ću ići pogledati ... inače prema onom što vidjeh od trailera činio mi se ... nja ... bezumna jurnjava i pucnjava, ali ako kažeš da ima više od toga ...

al pazi se ak ne valja :dum:

:zubo:
Instant Geek. Just Add Coffee.
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: Wanted (2008)

Unread post by TB »

Ire wrote:aj baš ću ići pogledati ... inače prema onom što vidjeh od trailera činio mi se ... nja ... bezumna jurnjava i pucnjava, ali ako kažeš da ima više od toga ...

al pazi se ak ne valja :dum:

:zubo:


Svakome mladiću u kojemu čući dječak, Wanted mora biti dobar, a za djevojke, ne znam ... :D
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Wanted (2008)

Unread post by niniane »

Za djevojke u kojima čuči dječak?... :scratch: :zbunj: :D
... characters, personalities, stories and larps...
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Re: Wanted (2008)

Unread post by corwin »

djevojke u kojima cuci djecak su trudne :dum:
sorry zbog gramatike
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Wanted (2008)

Unread post by niniane »

corwin wrote:djevojke u kojima cuci djecak su trudne :dum:
:D
... characters, personalities, stories and larps...
Porto
Jedi Master
Posts: 226
Joined: 07 Jul 2005, 14:10
Contact:

Re: Wanted (2008)

Unread post by Porto »

Razočarao me film, nije ni do koljena njegovim filovima "Nochnoy dozor" (Night Watch) iz 2004, te "Dnevnoy dozor" (Day Watch) iz 2006., kojima je Bekmambetov pomaknuo filmske standarde. Ni prvi put ni zadnji put pokazalo se kako Hollywood pokvari poštene ljude i zatre u njima svaku invetivnost, čak do te mjere da je kopirao neke scene iz spomenutih filmova. Neuspješno... Trivijalni i predviljivi zaplet i obrati, auti koji se prevrću u zraku protivno svakom zakonu gravitacije, frcajući bekendspinpasingšrot (što bi rekao teniski komentator Milojko Pantić sa srpske televizije) meci, štakorske bombe... Prestrašno... A najstrašnije od strašnijeg je dva sata gledati anoreksičnu, istetoviranu, ofucanu Angelinu Jolie koja se krajnjim naporom održava na nogama, a kao izvodi sve one glupave akcijske akrobacije. Timure, okani se Hollywooda, vrati nam se u Europu, tu te volimo i kužimo! Vrati se u krilo majke Rusije, ima ona para za sve tvoje pizdarije! I završi više "Posledniy Dozor" (Last Watch). Hvala!
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Wanted (2008)

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Film je relativno OK, ali se vidi da je zapravo Bekmambetov režiser matriksovskih filmova. U Dozorima ima taj ruski štih, što ih čini daleko zanimljivijima od Wanted, iako se i u njima treba truditi da se polovi ko koga kako i zašto. Film se dade gledati, ali nije nešto za odvaliti. Prosječni akcioni CGI crtić. I da, ako niste fan gđe Pitt, onda imate problem. Iako, mislim da Anjelina najbolje funkcionira u ulogama psihotičnih cura naoružanih do zuba (Tomb Raider - prvi, drugi je slab film - i Gospodin i gospođa Smith, npr.) Problem sa svim matriksoidima je da su toliko ofucali sve skupa da čak i izvorni Matrix pomalo blijedi.
A. Ziljak
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Wanted (2008)

Unread post by writer16 »

mislim,meni je angelina bila one and only skoro cijeli moj život i pošao sam gledati ovaj film samo zbog nje i onda kad sam je vidio onako anoreskičnu kako izlazi iz vode nekako sam se više ohladio od nje i ona njezina ogromna glavurda na onom štapiću od tijela.....a dobro može proći kad je odjevena.....
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: Wanted (2008)

Unread post by jbt »

Nevjerojatno da nitko nije spomenuo samonavodece visokoeksplozivne stakore. Znajuci da toga ima u filmu, koliko vam u stvari moze los biti?
Blood for the Blood God!!

engi
Post Reply