The Makers

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

The Makers

Unread post by Izitpajn »

Jel itko čuo za ovaj film? Englesko-hrvatska koprodukcija, snimljen 1997. Navodno je nekakav SF.
Krvoje
Jedi Master
Posts: 231
Joined: 19 Oct 2006, 19:00

Re: The Makers

Unread post by Krvoje »

Mene to podsjeti na "Poslanika", pa sam gugl'o, preko scenarista i vidi stvarno :)
-Bllaa!-
Yama yo, yama yo
Yama yo, yama yo
Yama wa ikite iru!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: The Makers

Unread post by Izitpajn »

Čekaj, ekipa je stavila igru na IMDB???? :x :x :x
Krvoje
Jedi Master
Posts: 231
Joined: 19 Oct 2006, 19:00

Re: The Makers

Unread post by Krvoje »

Pa u biti da :scratch: Vidi, stvarno, ja sam mislio da je film :oops: A piše VG u zagradi. Nisam znao da im postoji ta varijanta.

Čudno za Makerse da ih nitko nije ništa spominjao, jer se igra dost konkretno promovirala kod nas...
-Bllaa!-
Yama yo, yama yo
Yama yo, yama yo
Yama wa ikite iru!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: The Makers

Unread post by Izitpajn »

Okej, a kakve ovo ima veze s mojim prvobitnim pitanjem?
Krvoje
Jedi Master
Posts: 231
Joined: 19 Oct 2006, 19:00

Re: The Makers

Unread post by Krvoje »

Male do nikakve. Samo se ščuđavam retorički. Filma nema nigdje ni od korova, al' sad sam dobio želju da ga tražim.
-Bllaa!-
Yama yo, yama yo
Yama yo, yama yo
Yama wa ikite iru!
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: The Makers

Unread post by Xaotix »

Našao ih na imdb-u:
http://www.imdb.com/title/tt0119599/

Malo čudno. Kad sam ih tražio kroz imdb, nisma dobio ništa. Onda sam krenuo googlati, i eto ih.

O filmu ne mogu naći apsolutno ništa, iako ga spominju čak i na turskim sajtovima i forumima!
Uglavnom, producent je Unique Entertainment, naša firma, ali njihov sajt nema nikakve informacije osim mail adrese.
Randomness is strong with this one!
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: The Makers

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Ovako, mislim da priča, gledano s moje strane, ide ovako:

Jerry Mitchell (kako se zvao, ne znam) doš'o u proljeće 1996. u SFeru u Ivanićgradskoj tražiti scenariste. Kontaktirao sam ga nešto kasnije, budući da sam već imao iskustva s tim poslovima (nerealizirani scenarij za Vukotića) i tog mu kasnog proljeća napisao 180 stranica scenarija za film za koji nije baš bilo jasno je li trebao biti film, pilot za seriju ili igrani segmenti za igru. S njima sam potpisao neki predugovor, sa žigom na kojem je bila adresa u onim prostorijama Narodne tehnike (tad pod ključem) u Vinogradskoj - to sam skužio kasnije. Oko tog scenarija je bilo nekog publiciteta (intervjui na 2 - 3 stranice) u Slobodnoj Dalmaciji u jesen 1996. Međutim, ostaje činjenica da je Mitchell podigao samo pola scenarija, a nikad se nismo našli da mu ga predam cijelog.

Naime, u kasnu jesen 1996. meni cijela ekipa iz Unique Entertainmenta postaje nedostupna, svi telefoni mrtvi, etc. U ranu jesen me Mitchell zvao da mu pišem dijaloge za igrane dijelove Poslanika, što sam odbio, jer mi se nije dalo i nisam imao vremena, a nisam vidio šuške na udici pa da se natjeram.

Dakle, puca veza do konca 1996. i dalje.

U međuvremenu, vidim članak u Playboyu, jednom od prvih hrvatskih (to se spominje u IMDB, pod refernecom na mitchella: http://www.imdb.com/name/nm0593433/publicity), i tamo se govori o njihovom radu na igri, tj. snimali su igrane dijelove za igru. To je u ono vrijeme bilo popularno, imao je to primjerice Wing Commander, a znalo se u takvim ulogama naći npr. Marka Hamilla.

E sad, zabavni je dio kad me nakon par godina zvao L.M. (iz LM Info) da me pita je li mi Mitchell što plaćao (a nije), jer da je ono što su dobili bilo neupotrebljivo i jer oni (LM Info) pokušavaju ući u trag parama, na što su spiskane, etc. Detalje ne znam niti ne želim znati. E sad, kako su ti materijali dobili naziv The Makers (a čini mi se da to mora biti upravo taj materijal) i kako su počeli figurirati kao film, a očito su materijali za igru ne znam. Moguće i da sam iz zbrkane komunikacije nešto pogrešno zaključio, ali ovo je, eto, moja verzija priče.

E, ali izgleda, s daljnjim guglanjem da ekipa ima još dva filma: Granice svemira iz 2000. (http://www.imdb.com/title/tt0304102/) i RGB: RedGreenBlue iz 2004 (http://www.imdb.com/title/tt0498191/).
A. Ziljak
Post Reply