X-Files: I want to believe

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: X-Files: I want to believe

Unread post by niniane »

Mene uopće ne podsjeća na neku od zadnjih sezona, već negdje na sredinu serije. To da li će ti se svidjeti, ovisi o tome što očekuješ od njega i koliko si spreman čitati između redaka. I ne kažu svi da je loš - samo su te kritike nazovi istaknutije.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: X-Files: I want to believe

Unread post by writer16 »

ugl film su blago rečeno popljuvali do kraja i katastrofalno je prošao na officu :P sva sreća da je bio low budget (ne mogu više ni scully ni mulder tražiti multimilijunske iznose jer više jednostavno nisu POPOULARNI) pa fijasko i nije bio tako velik :zubo:
jedva čekam pogledati betmena i valiija(wall e) :cheers:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: X-Files: I want to believe

Unread post by Ire »

riječ je o odličnom fanovskom filmu. kao da gledaš dvije spojene epizode - ali, ko što smo zaključili, teško je izbjeći tom dojmu kad se ipak radi o filmu nakon serije. ne, nije spektakl, ali je to možda i dobro ...

writer, možda bi bilo bolje da ne donosiš osude dok ga ne pogledaš :P
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: X-Files: I want to believe

Unread post by niniane »

Writer, možda je bolje da ne PIŠEŠ osude dok ga ne pogledaš jer time možda odbijaš nekoga tko bi ga možda i pogledao :dum:
writer16 wrote:film su blago rečeno popljuvali do kraja i katastrofalno je prošao na officu
Nisu ga svi popljuvali i malo tko ga je popljuvao do kraja. Ako već čitaš kritike i navodiš ih, onda ih barem pročitaj sve, a ne samo odabir onih najlošijih. A po zaradi je zasad, čini mi se, na četvrtom mjestu, i zarada je sasvim u skladu s njihovim očekivanjima jer nisu ni očekivali da će umlatiti silnu lovu kad se prikazuje paralelno s Dark Knightom.
writer16 wrote:sva sreća da je bio low budget (ne mogu više ni scully ni mulder tražiti multimilijunske iznose jer više jednostavno nisu POPOULARNI) pa fijasko i nije bio tako velik
I to toliko low budget da ne znam tko je uopće mogao očekivati spektakl s CGI čudovištima, eksplozije, fensi efekte. Što se popularnosti tiče, to opet nije istina, ali opet, ovisi što ti smatraš popularnim. Koliko si njihovih filmova gledao otkako su Dosjei završili? Nijedno od njih dvoje niti ne žele biti popularni poput npr. Brada i Angeline (LOL :zubo: ) Tako da to nije ništa loše. A film nisu ni radili zbog novca, što bi znao da si pročitao barem par intervjua.

I velim, nije fijasko već je zasad u skladu s očekivanjima.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: X-Files: I want to believe

Unread post by jbt »

Koliko si njihovih filmova gledao otkako su Dosjei završili? Nijedno od njih dvoje niti ne žele biti popularni poput npr. Brada i Angeline (LOL :zubo: ) Tako da to nije ništa loše. A film nisu ni radili zbog novca, što bi znao da si pročitao barem par intervjua.
Film su radili radi vjere u bolje sutra, radi buducnosti kakvu mladi trebaju, radi altruizma kakvome bi svi trebali stremiti, radi nedostiznog sna...

Jel se osjeca sarkazam? Jer nekako mi se cini da sam pogodio 12,0 na Richterovoj skali sarkazma.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: X-Files: I want to believe

Unread post by writer16 »

potpisujem jbt-a.......
i iskreno se nadam da na ovom forumu nema ljudi koji bi radi jedne negativne 'kritike' odustali od gledanja filma koji ih baš zanima ako ima onda mi je jako žao što su na ovom forumu
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: X-Files: I want to believe

Unread post by Xaotix »

Pogledao sam jučer film, i bio mi je ok, ali nekako mi nije bio dovoljno "X-ičan" tj. misteriozan za X-filese. Cijela priča bi dobro legla da je riječ o epizodi serije, ali mi se čini da za dugometražni film nije dosta atraktivna.
Da nije riječ o X fajlsima, Mulderu i Scully, nego o nekim generičkim likovima, film bi bio dobar triler. Mislim,još uvijek jest, ali u odnosu na ostale teme koje su se pojavljivale u seriji izvan story arca o vanzemaljcima, ova priča mi jednostavno nema dovoljnu težinu.

Čini mi se kao da žele nastaviti sa serijom filmova, pa sada razrađuju odnose između likova.

Inače, zanimljiva mi je jedna konstanta u X-fajlsima. Dana Scully je nakon svih tih godina rada na X-fajlsima, otmica vanzemaljaca, čudovišta, paranormalnih pojava i svih čuda koje su je pogodile ravno u čelo i dalje totalni skeptik. Svatko normalan bi se već davno pomirio s činjenicom da se događa nešto čudno. No, to je bitno za radnju i njenu pozadinu vjernika i znanstvenika.
niniane wrote:I kad gledate, pričekajte do kraja odjavne špice, ima jedna zgodna ljetna scena (za razliku od zimskog ugođaja filma) :D
Ugasili su svjetla prije nego li se špica odvrtila do kraja. :dum: Nisam uspio vidjeti o čemu se radi, niti sma našao clip na netu. O čemu se radi?
Randomness is strong with this one!
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: X-Files: I want to believe

Unread post by writer16 »

pogledao film, ne liči na ništa, a kamoli na x filese. Bio bi idealan za neku epizodu CSI-a
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: X-Files: I want to believe

Unread post by niniane »

writer16 wrote:pogledao film, ne liči na ništa, a kamoli na x filese. Bio bi idealan za neku epizodu CSI-a
Zašto me nimalo ne čudi ovaj tvoj komentar?... :vrag:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: X-Files: I want to believe

Unread post by writer16 »

možda zato što je film glup? :D :D :lol:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: X-Files: I want to believe

Unread post by niniane »

TEBI je glup - molim te da bar budeš toliko OBJEKTIVAN pa da napišeš da se radi o TVOJOJ percepciji, a ne o nekoj općeprihvaćenoj univerzalnoj istini... :dum:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: X-Files: I want to believe

Unread post by writer16 »

Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: X-Files: I want to believe

Unread post by Ire »

aha, ti zapravo nemaš svoje mišljenje nego se povodiš za onima koje smatraš autoritetom u nečemu ...

okej, rekao si "svoje", al dopusti da se drugi ne slažu s "tobom" ...
ako je nekome film dobar onda mu je dobar, ma koliko ti linkova pronašao ...
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: X-Files: I want to believe

Unread post by writer16 »

odlučite se ljudi ova iznad mene govori da je meni glup film i da to nije općeprihvaćena istina(tj da većini ljudi nije glup film)
a ova ispod mene da nemam svoje mišljenje i da se povodim za drugima tj sa većinom . ili sam ovo prvo ili drugo ne mogu biti oboje. :(
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
Post Reply