Iron Man

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Iron Man

Unread post by jbt »

Pogledo sam ga ovaj vikend. Zakljucci slijede.

Gluma je strava, R.D. Jr je fakat fenomenalan u ulozi raskalasenog bogatuna, vjerojatno je vukao iz osobnih iskustava. Gwyneth Paltrow je aok, uistinu ju je lako gledati. Jeff Bridges nikad nije lose odglumio niti jednu ulogu, pa isto ide i za ovu, stvarno je IVIL. Ima jos i jedan crnjo i neki arap i jos jedan arap koji glume, al su jako marginalni, pa necu o njima.

Rezija je jako fajn, lijepo je lik uhvatio stripovski filing. Scenario je dobar, klasicna prica o losem covjeku koji dobije jos jednu priliku pa odluci promijeniti svijet, i za razliku od pravog zivota - u tome i uspije. SFX je strahota dobar, niti u jednom trenu nemas osjecaj da je jaako fejk, samo malo. Soundtrack ima Iron Man od Sabbatha, tako da dobije haj fajv.

De bed staf iz:
1) mlaka kritika trenutacne vanjske politike SAD-a. Kao, bi oni tu nes propisno rekli, ali malo im je bed jer ce ih onda americka publika ispljuvat, pa nece zaraditi pare. Zato su stavili tek toliko kritike da hipiji ne seru niti da neoconsi ne dizu nos. Takvo dodvoravanje svim stranama me uvijek odusevi. NOT.
2) u jednom trenu zenska koristi "movie OS". To treba prestati. Svi, fakat svi na svijetu, cak i Afrikanci, koriste kompjuter. Dosta vrijedjanja moje inteligencije, znam kako OS izgleda, znam tu i tamo nesto isprogramirati, znam kako se kopira usrani fajl. Zasto onda ovi kripli iz Svete Sume ne uzmu to u obzir i stave nekakav free OS ili takvo sto, a ne fejk magicno sranje koje ide blip i pise ti "download complete" i takve gluposti?

Enivejz, film je vrlo zabavan i gledljiv. Idem u kino opet cim film dodje u VZ.
Blood for the Blood God!!

engi
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Iron Man

Unread post by Aleksandar Ziljak »

jbt wrote: 2) u jednom trenu zenska koristi "movie OS". To treba prestati. Svi, fakat svi na svijetu, cak i Afrikanci, koriste kompjuter. Dosta vrijedjanja moje inteligencije, znam kako OS izgleda, znam tu i tamo nesto isprogramirati, znam kako se kopira usrani fajl. Zasto onda ovi kripli iz Svete Sume ne uzmu to u obzir i stave nekakav free OS ili takvo sto, a ne fejk magicno sranje koje ide blip i pise ti "download complete" i takve gluposti?
Malo OT. Za ovo bi moglo biti dva razloga:

1.) Kad je Hollywood u pitanju, sve što je besplatno prestaje biti besplatno. Po defaultu, ne moraš ni pitati. Za Gatesa nećemo trošiti riječi, ali stavi neki UNIX-bazirani slobodni OS i sigurno će se netko naći da ti pošalje zle advokate. Je, slobodan je za upotrebu na kompovima, ali u filmu... Dakle, moraš pitati, moraš platiti, etc. Nije da se ne da riješiti, ali...
2.) Hajde ti snimi bilo koju poruku s npr. Windowsa da bude lijepo čitljiva i vidljiva u filmskom kadru, osim ako ne postaviš setting za slabovidne.
A. Ziljak
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Iron Man

Unread post by writer16 »

znači gledljiv film? fora, baš ću ga poć pogledati (i još da imam s kim i da svi se štrebaju za glupe kolokvije....mislim ok je učit cijelo popodne ali ne micati se iz sobe cijeli dan zato što imaš kolokvije za tjedan dana- iako ne učiš cijelo vrijeme u sobi već dangubiš i hodaš domom, nije ok....ali eto) :dum:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Ariel
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 02 Feb 2008, 23:14
Location: Split

Re: Iron Man

Unread post by Ariel »

gledala u petak. o.k. s obzirom kakvih sve filmova ima o superherojima. fala bogu da nije još jedan film o mutantima i likovima sa superpowers, jer mi je takvih preko glave trenutno. samo su mogli izabrat nekog drugog za gl. žensku ulogu, Gwyneth Paltrow mi je :x .
U STVARNOSTI JE REALNOST SASVIM DRUKČIJA. :kava:
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Re: Iron Man

Unread post by Hrvoje »

Gadgeti i glazba su okej, ostalo ne prolazi, s naglaskon na katastrofalnu završnu borbu. WTF was that?!

Gwyneth je slatka, samo iman osjećaj da se radi o još jednoj samo-centriranoj i razmaženoj hollywoodskoj zvijezdi.
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: Iron Man

Unread post by jbt »

sta ti je smetalo u zadnjoj borbi?
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: Iron Man

Unread post by Zeljko »

zašto me ovo ne zanima :scratch: :kava:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Re: Iron Man

Unread post by Hrvoje »

jbt wrote:sta ti je smetalo u zadnjoj borbi?
1. Rutina. Ono, snimili su to k'o da im se žurilo na kavu.

2. Neoriginalnost i predvidljivost.

3. "Blood-freezing" glas Obadiaha, koji je, u biti, neuspjeli pokušaj da se na kraju filma ubaci nekakva horor nota.

4. Očajni komentari koji su se neumoljivo redali između Iron Mana i Iron Mongera.

5. Patetika.

6. Vidi pod 2.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Iron Man

Unread post by niniane »

Zeljko wrote:zašto me ovo ne zanima :scratch: :kava:
Ne znam, ali ni mene :kava:
Just don`t like Iron Man as a character.

Ja bih film o Silver Surferu, ali bez Fantastičke čevorke *sigh*
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Iron Man

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

I ja bih. Fantastična četvorka dvojka mi je katastrofalan film. Uvedu toliko likova i događaja i onda puf, sve tako bijedno i na brzinu završi da ti bude žao što si uopće gleao film.

Iron man? ne znam. nikad nisam imao neko mišljenje o njemu. Jel mu neprijatelj onaj zeleni Kinez ili šta već je?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Post Reply