10,000 B.C.

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: 10,000 B.C.

Unread post by Milena »

Kids, recimo? :zubo:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: 10,000 B.C.

Unread post by niniane »

Nice one, Milena :zubo:

To je bio sjajan film... *sigh*
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: 10,000 B.C.

Unread post by Brumiko »

Milena wrote:
Brumiko wrote: Budući da cinema verite paradigma suvremene kinematografije ionako voli naturalističke prikaze djela glavnih junaka (bili to krevetni pothvati, izum warp-pogona ili pokolj 100 milijuna ljudi), doista ne razumijem zašto je samo izgled likova izuzet iz te paradigme.
Zezaš se, jel'da?
Ne! :P

Mislim, jasno mi je zašto je samo izgled likova izuzet iz navedene paradigme, netko je to gore lijepo napisal, ali ne vidim razloga zašto bi to trebalo biti tako, niti bi me smetalo da nije izuzet, pogotovo ne u filmovima o spiljskim ljudima ili tako nekome.

Ono, zakaj je prihvatljivo prikazivati prosuta crijeva, pucanje iglom u venu i slično, ali nije prihvatljivo vidjeti dlak...pardon, nedepilirana ženska pazuha? Ubi me, možda sam totalka kinky, :zubo: ali gledat dlakava ženska pazuha mi nije fuj, što se ne bi moglo reći za prosuta crijeva i pucanje u žilu.

Ista primjedba važi općenito i za druge stvari. Na primjer, nikad mi nije jasno zakaj su obnažene ženske grudi big no-no, čak i u češkim filmovima za cijelu obitelj, ;) pa se gotovo uopće i ne vide na HTV-u i drugim televizijama, no razbijanje glave toljagom ili silovanje u rit je okay i primjereno udarnom terminu ako se pimpek drito ne vidi.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: 10,000 B.C.

Unread post by Milena »

Ma, ja se u principu potpuno slažem s tobom što se tiče izgleda: jedna od stvari koje su zapravo najgroznije u suvremenoj filmskoj i televizijskoj produkciji i jest baš to što svi likovi moraju biti maksimalno umiveni...

Da ni ne spominjem totalno licemjerje u tretmanu seksa i nasilja. Mi smo (Europa) tu još i jako dobri (čitaj: umjereni) -- Ameri, recimo, imaju kudikamo goru cenzuru na telki nego mi, pa bi praktički i na reklami za Fa vidio pikselizirane dijelove. (Što je meni osobno i inače vrhunac hipokrizije -- mislim, ono, vidiš ženu pod tušem i sise su joj ispikselizirane jer, naravno, nitko ne zna što je tamo... genijalan recentni primjer imaš tu...) I da, slažem se, zašto bi bilo neprihvatljivo da se vidi golo (depilirano ili nedepilirano) tijelo (koje će svatko u životu prije ili kasnije ionako vidjeti), a prihvatljivo je da se vidi pucanje (koje, nadajmo se, većina ljudi ipak neće vidjeti).

OTOH, zapravo sam reagirala na onaj koncept naturalizma... mislim, shvaćam u kom smislu to koristiš, ali mi je svejedno zazvučalo nevjerojatno, jer se meni osobno čini baš obrnuto, da se 95% filmova (i TV produkcije) zapravo okreće u upravo obrnutom smjeru, prema izrazito stiliziranom prikazivanju svega. Matrix se meni, kao paradigma, čini de facto suprotnim od naturalizma. :D
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: 10,000 B.C.

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Meni film ispao onako, dosadnjikav. Mogli su malo pogledati kako slonovi trče. Mogli su malo poraditi na toj fauni, a ne sve strpati u jedno. A i geografija mi je vrlo, vrlo čudna...
A. Ziljak
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: 10,000 B.C.

Unread post by niniane »

Ok, konačno pogledala, i to u kinu :P

Meni je film baš dobar. Bez neke velike dubine, i zaboravit ću ga onda kad mi Gibsonov "Apocalypto" bude još vrlo živ u sjećanju, ali za subotnju večernju razbibrigu, super :kava:

Čini mi se da film jest žanrovski. Fantasy elementi jesu oni već nabrojani (vračara, vizije, vraćanje života) + ožiljak na ruci ženskice, a i cijelu tu drugu civilizaciju bih nazvala fantasy elementom. Zapravo, ja bih to nazvala alternativnom povijesti.
Svidjelo mi se što nisu nabijali na nos premisu da su to Atlantiđani, već samo uzgred natuknuli. Sviđalo mi se što ta "razvijena" civilizacija nije bila divna-krasna nego takva da bih ih i ja spremno pobrisala s lica Zemlje. Svidio mi se glavni lik ( :love: ), a i drugi likovi su mi bili dobri.
Depiliranje, uredno poštucane brade, dreadlockse i slične stvari neću komentirati, jer smo to već prežvakali. Ta nerealnost mi se nije svidjela (iako, priznajem da su većinu vremena svi - prljavi...)

Malo sam guglala nakon filma (daaaa, izazvao je takvu reakciju :D ) - kako su kromanjonci i neandartalci jedno vrijeme postojali istovremeno (vračara je, koliko skužih, neandertalka?...), tako su i još neke stvari u filmu ekšli moguće (tipa mamuti koji pomažu u izgradnji piramida, protoegipatska civilizacija i sl.). Merlin i ja smo čak po povratku iz kina gledali kartu Afrike kako bi skužili kojim su to oni putem išli :D

Sve u svemu, bio mi je ok. Spektakl na velikom platnu :D
... characters, personalities, stories and larps...
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Re: 10,000 B.C.

Unread post by Hrvoje »

Film je jadan da ne može bit jadniji.
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: 10,000 B.C.

Unread post by jbt »

Dakle, napokon sam uspio pogledati film. Koja kuruza. Smijao sam se vise manje cijelo vrijeme.

Cudovista - check. Cudna geografija - check. Stari mudri jedi, errr, prorocica - check. Raste na polarnim visoravnima - check. Atlantida - check. Piramide - check. Fakin mamuti, eeee, mamuti!! Da jos ima i ninja i robota u filmu, to bi bilo to. Sve bi onda u filmu bilo.

Jedina stvar koja mi smeta je ispricavanje. O cem ja? O cinjenici da su svi koji su bad guy - bijelci. Arapi koji porobljavaju rade to jerbo nemaju izbora, prijeti im njihov bog - whitey boy. Serem ti se na takav cudan apologizam. Zakaj ekipu sora jos uvijek to sto su crnci i ini bili roblje i sto su evropljani kolonijalizirali Afriku? Kak je uspio ukljuciti toliko raznih plemena, a nijedno bijelo? Kajgot.

I mali citat od Emmericha za kraj: (Emmerich) "felt that casting well known actors would distract from the realistic feel of the prehistoric setting."
Blood for the Blood God!!

engi
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Re: 10,000 B.C.

Unread post by corwin »

OK ni Troja bas nije nesto ali se barem mogla vidjet dobra sora
ovdje nema ni tog :kava:
sorry zbog gramatike
User avatar
fuzija
Ewok
Posts: 10
Joined: 06 Jun 2012, 00:12
Location: zagreb

Re: 10,000 B.C.

Unread post by fuzija »

jbt wrote:Koja kuruza. Smijao sam se vise manje cijelo vrijeme.
nakon početnog "wtf" i ja tako. :tv:
Post Reply