10,000 B.C.

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
Ariel
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 02 Feb 2008, 23:14
Location: Split

Re: 10,000 B.C.

Unread post by Ariel »

pa cura nije anoreksična, ali je mršava. ali ne bi bilo realno da je debela, jer nisu imali šta jest, osim mamuta. a znate kako je tvrd odrezak od mamuta, nemaš se od čega najest. :lol: :P
ali isto tako nije realno da je glavni glumac izdepiliran i preplanuo, 10 000 b.c. negdje u planinama Azije. :puca:
U STVARNOSTI JE REALNOST SASVIM DRUKČIJA. :kava:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: 10,000 B.C.

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Brumiko wrote: Može li netko tko je gledao reći da li sam u pravu: zgodna cura je sigurno savršeno zdepilirana i uvijek diskretno našminkana...sve u 10.000 pr. Krista.
Jel je? Jel je? :)
Zamislite film u kojemu glavni junak i glavna junakinja bježe pred gladnim tiranosaurima, trče kroz šume i preko planina, bježe od lovaca na glave i ljudoždera i tako nekoliko dana. Stalno su zajedno, jedno drugome spašavaju živote, ovise jedno o drugome, a u hladnim noćima spavaju jedno uz drugo da se ugriju, ali među njima se ništa ne događa, iako se osjeća sve veća seksualna tenzija. I onda nakon još jednog spektakularnog bijega od krda poludjelih seizmosaura, sklone se u neku pećinu i tamo napokon shvate da su osjećaji među njima prejaki, pa se prepuste najstrastvenijoj noći koju je moguće zamisliti. Zamislite tu žudnju koja se nakupljala u njima, tu strast koja je napokon izbila na površinu, čežnju koju su zatomljavali cijelo vrijeme, sve to neobuzdano i romantično i divlje...

A sad zamislite sve to isto, ali u filmu u kojemu je glavna junakinja nedepilirana i nepočupanih obrva i masne neregeneratorirane kose s krastama po licu od trčanja među granjem, a glavnom junaku su po očima poljepljeni sasušeni krmelji, ima dlakava leđa i izbijeni su mu sjekutići, a ostale zube je napala paradontoza.

Jeste li zamislili? E zato se ne snimaju takvi filmovi. :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: 10,000 B.C.

Unread post by niniane »

To je totalno krivo i ja bih baš voljela vidjeti film u kojem bi takve stvari bile realno prikazane.

I mean, ne depiliraju sve žene noge baš non-stop. Niti muškarci prsa, kad smo već kod toga :lol:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Ariel
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 02 Feb 2008, 23:14
Location: Split

Re: 10,000 B.C.

Unread post by Ariel »

ma ljudi šta vam je, pa to je hollywood. zanemarite sve te glupasti (ako možete) i uživajte u filmu. jer mislim da je ovo dobar film kada nemate šta raditi u petak navečer, ne stoji vam se doma i baš mislite o tome kako niste bili davno u kinu i da vam se ide. jer to je film za takav jedan moment. :happy1:
U STVARNOSTI JE REALNOST SASVIM DRUKČIJA. :kava:
Quicksilver
Jedi Master
Posts: 208
Joined: 25 Aug 2006, 14:57

Re: 10,000 B.C.

Unread post by Quicksilver »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:
Brumiko wrote: Može li netko tko je gledao reći da li sam u pravu: zgodna cura je sigurno savršeno zdepilirana i uvijek diskretno našminkana...sve u 10.000 pr. Krista.
Jel je? Jel je? :)
Jeste li zamislili? E zato se ne snimaju takvi filmovi. :D
He-he, možda zato postoje reality shows tipa Survivor iliti Farma.
Pa da vidiš kak je to kad si gladan, nemaš se di izdepilirat /počupat obrve / otić na kvarcanje / zavalit se u kadu ...

mada bi za promjenu bilo znimljivo jednom vidjet malo "realniji" film...
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: 10,000 B.C.

Unread post by niniane »

Slažem se s Ariel. Ja volim pogledati (vizualno) dobar spektakl :D Ne moraju ni svi filmovi biti dubokoumni, na kraju krajeva... Neki služe smao neobveznoj i nezamarajućoj zabavi :lol:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: 10,000 B.C.

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Od čika Emmericha nećete doživjeti takvu vrstu realnosti. Mislim, kod njega se predsjednici države bore s izvanzemaljcima! U takvom svijetu žene se ne depiliraju niti čupaju obrve. One prirodno ne posjeduju dlake nigdje osim na glavi, niti čupaju obrve već se rađaju sa savršeno oblikovanim obrvama i punim usnama (kao i kod devedeset osam i pol posto filmaša).
Al to ne znači da mu filmovi nisu dobri. Ako od njih ne tražite realizme, dublja značenja i sav taj filozofski mambo džambo, njegovi filmovi su odlični. Zato jedva čekam pogledati deset somova prije Isusa.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Ariel
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 02 Feb 2008, 23:14
Location: Split

Re: 10,000 B.C.

Unread post by Ariel »

evo vidim da je rasprava otišla u nekom drugom smjeru. mene je zanimalo nešto drugo. vi koji ste gledali film, je li film fantasy po vašem mišljenju ili ne?
jer meni nije. pustolovni film, smješten u povijesni svijet koji nam je egzotičan i zanimljiv, da. ali mislim da fantasy nije. :ima:
U STVARNOSTI JE REALNOST SASVIM DRUKČIJA. :kava:
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: 10,000 B.C.

Unread post by Milena »

Izgleda da mi post nije prošao prošli put, ne znam zašto...
Enivej, kao što rekoh, Emmerich se kakti oslanja na teorije tipa koji se zove Graham Hancock. Što baš i nije neka znanost, ali nije ni čisti fantasy.

S druge strane, mislim da sam negdje pročitala da je citirao Howarda kao nadahnuće, što bi značilo da ipak jest.

S treće strane, ja bih ga osobno svrstala u žanr :happy1: ...
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: 10,000 B.C.

Unread post by TB »

Pogledao. Ugodno i zabavno iskustvo. Nije fantasy nego zabavni pustolovni pseudopovijesni šund.
Po tonu je bliže Karl Mayu nego Robertu Howardu. Film ima sve što treba. Prijateljstvo, ljubav i misterije kroz planine, prašume i pustinje. Ima puno, puno mamuta, sabljastog tigra komada 1, velociraptore, crnačka plemena, Egipćane i piramide. Kroz film ide ugodna prijateljska naracija Omara Sharifa. Nasilje je prihvatljivo za cijelu obitelj, bez krvi i rasipanja crijeva. Nema seksa ni erotike, samo čedni poljupci. Humor nije vulgaran. Glavna glumica je slatka, prirodnog make upa, bez oblina i čedno odjevena. Kamera se ne drma, sve je pregledno i ugodno za gledanje.
Gledao sam ga sa smiješkom i guštom. Ovaj film ima sve što me zanimalo kad sam bio mali. Da imam sina od oko 7 godina, vodio bi ga u kino.

Cijelo vrijeme trajanja filma mislio sam, priča je legenda o djetetu plavih očiju, arijevac s brda predvodi plemena, pa još režirao Nijemac... :D I da bi bilo fora da je glavni bog -kralj onih "Egipćana ili tko li su već, isti onaj iz "Stargatea"...
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: 10,000 B.C.

Unread post by Zeljko »

ne da me ne zanima film
nego ono... fak of od mene i ti i režiser i svi glumci :D

:zubo:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: 10,000 B.C.

Unread post by Brumiko »

TB wrote:
Brumiko wrote:
TB wrote:Još nisam pogledao, ali... Zgodni mladić pračovjek spašava otetu zgodnu curu
Može li netko tko je gledao reći da li sam u pravu: zgodna cura je sigurno savršeno zdepilirana i uvijek diskretno našminkana...sve u 10.000 pr. Krista.
Jel je? Jel je? :)

Šminka nije ništa čudno. I praljudi su znali za šminku. Radila se od rijetkih poljskih trava.
Jasno.
No, kako je već netko napisao u ovoj raspravi, bitan je kontekst u kojemu ta šminka uspijeva opstati na ženinom licu. ;)

Također, cen tauzend jaar befor Christus ljudi se ziher nisu depilirali, osim, vjerojatno, brijanja brade kremenim ljuskama, a i to svake prijestupne. Iako stare Egipćanke jesu poznavale depilaciju, to je ipak malo poslije 10000. pr. Krista - i uz super-duper produkt tehnologije metalnog doba, tzv. britvu, ;) sasvim nedostižnu kamenom dobu.

Yep, netko je u ovoj raspravi napisal jel možemo zamisliti na kaj bi zbilja ličilo zbližavanje dvoje "realnih" junaka tako nekog filma. Parodontoza, kraste i to... :lol: Pa, mogu! Znate, stotinama tisuća godina, a i danas, ljudi su se tako parili i pare se - i ima nas 6 i kusur milijardi. Budući da cinema verite paradigma suvremene kinematografije ionako voli naturalističke prikaze djela glavnih junaka (bili to krevetni pothvati, izum warp-pogona ili pokolj 100 milijuna ljudi), doista ne razumijem zašto je samo izgled likova izuzet iz te paradigme.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: 10,000 B.C.

Unread post by Milena »

Brumiko wrote: Budući da cinema verite paradigma suvremene kinematografije ionako voli naturalističke prikaze djela glavnih junaka (bili to krevetni pothvati, izum warp-pogona ili pokolj 100 milijuna ljudi), doista ne razumijem zašto je samo izgled likova izuzet iz te paradigme.
Zezaš se, jel'da?
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: 10,000 B.C.

Unread post by niniane »

Pokušavam se sjetiti koliko sam puta u filmovima vidjela prikaz seksa koji bih mogla smatrati realnim :zbunj:
... characters, personalities, stories and larps...
Post Reply