AVP 2

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

AVP 2

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Odgledao AVP 2. Zabavno. Ima problema, naravno, ali čisto zabavno. Posebno scene na porodiljnom odjelu. :vrag:
A. Ziljak
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: AVP 2

Unread post by Nazir »

Odgledao sam da isto danas. Mene je totalno razocaro. Ok, porodiljni je zabavan (:zubo:), ali sve u svemu mi je poprilicno blesav. Previse nekih poluprezvakanih fora o ljudskim sudbinama koje me ne zanimaju plus da je sve nekako lose pregledno i jedino je zadnja sora kolko tolko ok napravljena. I uzasno me zivcira vrijeme inkubacije aliena i njhovo vrijeme rasta. U filmu varira od nekoliko sati (npr. u pocetku filma) do nekih 20 min kolko brzo se stvari promijene u bolenici...
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: AVP 2

Unread post by writer16 »

film je šrot teški...zašto ali zašto uvijek mora biti tako mračno i niš ne vidiš ko koga ......samo vidiš dvije velike sjene i kako miču glavama tj izbjegavaju udarce... glupo mi je isto što je pao u mali gradić zašto ne u NY? pa ona kanalizacija a da ne spominjem onu glupu tvornicu....smeće skroz a naravno da će biti kad su film napravili dvojica koja prave muzičke spotove
p.s ispričavam se svima tko pravi spotove i odluči se na snimanje blockbustera... :lol:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: AVP 2

Unread post by TB »

Alieni se množe u pitomom provincijskom gradiću u USA. Glavni lik je pizza delivery boy i njegov brat delinkvent također, tu je i glupa blondina, te još neki isprazni loši glumci.
Ali kad ti obični građani dohvate oružja, počnu se ponašati kao USC Marinci. «Go, go, go! Move it!» "Get to the chopper!"
Pizza delivery boy puca po Predatoru i viče «You motherfucker!!!»
A u svem tom hrkljužu uopće nema napetosti ni jeze, ni (namjernog) humora.
Sve se doima kao fanovski film sa you tubea, (ali skup.)
Kako je to bilo moguće da se ovakvo smeće snimi?

Možda ne bih bio tako kritičan da je riječ o bilo kakvim drugim čudovištima. Iz svemira/ podzemlja/ jezera/ nastalim genetskim inžinjeringom, ili slično. Rekao bih, ajde, ok, loše, ali gledljivo B smeće. S obzirom da su tema filma ikone SF horrora, ovako nešto mi je bilo kao da gledam skrnavljenje svetinja i jedva sam čekao da film završi.

Scene u bolnici su gnjusne, ali ne jer su istinski grozne kao u recimo «The thing» ili «The fly» nego su te scene u smislu kao da režiseri govore: «Evo, sad ćemo biti zločesti, sad čemo prikazati nešto GROZNO! Aha, jesmo vam pokazali, aha! GROZNO je, je li?»

Nedavno su Tarantino i Rodrigez snimili filmove koji nisu bili pravi jeftini B filmovi, nego samo posveta jeftinim B filmovima iz 70-ih i 80-ih.
AvP2 nije posveta jeftinom B smeću nego je pravo smeće.
Tako nešto mora se gledati u malom otrcanom kinu koje nije pometeno 10 godina, kinu sa klimavim stolcima, buđavim mirisom na užegle kokice koje se talože po podu. To bi bio pravi ugođaj za ovaj film.
User avatar
Glupinickname
Hani
Posts: 63
Joined: 15 Dec 2007, 02:54
Contact:

Re: AVP 2

Unread post by Glupinickname »

Ja sam nedavno odgledao akcijski horor Dog Soldiers - niskobudžetni engleski horor Neila Marshalla o grupici vojnika koje, usred rutinske vježbe na škotskim vrištinama, napadnu vukodlaci.

Pre. Jebeno.

Po meni, taj film je sve ono kaj su "Doom", "Alien vs. Predator" i "Resident Evil" filmovi htjeli bit al nisu uspjeli: napet je, nabrijan, smiješan, pun likova za koje želim navijat i uglavnom ne vara gledatelje rupama u radnji. Ono, moja preporuka je da si radije pogledate taj film ako ikako možete, pa makar i na DVDju, nego da potrošite 30 kuna za AvP2. ako su vam "Predator" i "Alien 2" bili zakon filmovi, "Dog Soldiers" bi vam se mogli ful svidjet. :)
Last edited by Glupinickname on 03 Feb 2008, 23:07, edited 1 time in total.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Re: AVP 2

Unread post by Bahod »

Da dobri su psi baš sam ga danas ponovo pogledao - ima prehebenih scena :puca:

As 4 AvsP2 pokušao gledati no igrom slučaja butleger nije bio Seinfeld :zubo: pa je ugođaj bio pa ajmo reći pušiona
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: AVP 2

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Nazir wrote:I uzasno me zivcira vrijeme inkubacije aliena i njhovo vrijeme rasta. U filmu varira od nekoliko sati (npr. u pocetku filma) do nekih 20 min kolko brzo se stvari promijene u bolenici...
Da, ali način razmnožavanja onih prvih i svih daljnjih se razlikuje, ako nisi primijetio. Da sad ne spojlam...
A. Ziljak
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: AVP 2

Unread post by Nazir »

Aleksandar Ziljak wrote:
Nazir wrote:I uzasno me zivcira vrijeme inkubacije aliena i njhovo vrijeme rasta. U filmu varira od nekoliko sati (npr. u pocetku filma) do nekih 20 min kolko brzo se stvari promijene u bolenici...
Da, ali način razmnožavanja onih prvih i svih daljnjih se razlikuje, ako nisi primijetio. Da sad ne spojlam...
Ok, to stoji, ali sto je s fazom rasta? :zbunj:
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: AVP 2

Unread post by TB »

Za Aleksandra Žiljka:
Najdublje se ispričavam što sam ti greškom izbrisao post. Evo sad ovako lupam o stol: :x :x :x
Zaboravljam da me ovdje postavilo za moderatora. Zabunom sam stisnuo jedan dugmić, a kad stisneš taj dugmić, to je kao što je bilo na "Nostromu"- nema natrag.
Posipam se pepelom i najdublje kajem i molim za oprost.

Pokušaj rekonstrukcije Aleksandrovog odgovora Naziru:
Nazir wrote:
Ok, to stoji, ali sto je s fazom rasta? :zbunj:
Aleksandar Žiljak je na ovo odgovorio da je i u originalnom Alienu rast tog stvorenja bio neuvjerljiv, jer je stvorenje naraslo do pune veličine, a da se ne zna što je jelo. Aleksandar, baš kao i nijedan drugi gledaoc "Aliena", na "Nostromu" nije primjetio štakore.
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: AVP 2

Unread post by jbt »

jel to sad znaci da je alien jeo stakore ili da nije bilo stakora za jelo?
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Re: AVP 2

Unread post by Bahod »

TB wrote:Za Aleksandra Žiljka: ...
He he he da ja sam isto u nekoliko navrata stisnuo uredi umjesto citiraj, ali sam na vrijeme skužio.
Nemaš brige takve se stvari događaju.
Evo ti simbolički :dum:
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: AVP 2

Unread post by Nazir »

TB wrote:
Nazir wrote:
Ok, to stoji, ali sto je s fazom rasta? :zbunj:
Aleksandar Žiljak je na ovo odgovorio da je i u originalnom Alienu rast tog stvorenja bio neuvjerljiv, jer je stvorenje naraslo do pune veličine, a da se ne zna što je jelo. Aleksandar, baš kao i nijedan drugi gledaoc "Aliena", na "Nostromu" nije primjetio štakore.

Hehe, nestasni decko :zubo:

A sto se onda tice rasta male bestije, onda nadalje sutim. Makar sam ja nekak dobio dojam da oni rastu ko manijaci i bez hrane. Tipa sumnjam da je u AVP 1 u onoj piramidi isto bilo stakora za hranu. Opcenito, ocito nema smisla lomit glavu...
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: AVP 2

Unread post by jbt »

Pogledo. Film je funity fun. Svi prigovori da likovi nemaju karakterizaciju, radnja nije duboka i slicno nisu utemeljeni. Zasto?

Film se zove Alien vs Predator. Glavni likovi su Predator i Predalien i Alieni. Karakterizacija im je besprijekorna, motivi uvijek jasni. Jedni su tu da bi propagirali vrstu i pojeli sve, drugi da bi pobili prve. Ima i nekih ljudi, al njihova je funkcija da ginu na relativno komicne ili awesome nacine(vid curu u bolnici, klinju u sumi, a porodiljni odjel da ne spominjemo). Ima onaj covo koji prezivi nabijanje na rep, al to ga dodje ko dramatican trenutak jer on ima brata i mamu i i brigame fakat je mogao umrijeti ne znam ni kako se zove.

Film dobije i bonus na detoniranu nuklearku.
Blood for the Blood God!!

engi
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: AVP 2

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Stvar jeste zabavna, ali je zapravo glavni štos u filmu pogađati iz kojeg su dijela koje franšize pokrali koju scenu. Ježi me u glavu ako u cijelom filmu ima i jedna originalna scena koja nije citat. :puca:
A. Ziljak
Post Reply