Zlatni kompas

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
Ariel
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 02 Feb 2008, 23:14
Location: Split

Re: Zlatni kompas

Unread post by Ariel »

pogledala sam film i kraj mi njie bio uopće jasan. :( čula sam da je snimljen po knjizi. jel možda ima više od jedne knjige? tada bi mi imalo više smisla. :dontknow: :oops:
U STVARNOSTI JE REALNOST SASVIM DRUKČIJA. :kava:
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Zlatni kompas

Unread post by poison »

bingo! tri komada su. :D
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Zlatni kompas

Unread post by writer16 »

Ariel wrote:pogledala sam film i kraj mi njie bio uopće jasan. :( čula sam da je snimljen po knjizi. jel možda ima više od jedne knjige? tada bi mi imalo više smisla. :dontknow: :oops:
to ti je trilogija knjiga :lol: uglavnom jedan nastavak te trilogije je bolji od svih pottera zajedno, toplo preporučujem , polarno svjetlo tanki bodež i jantarni dalekozor ako me pamćenje još služi
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Re: Zlatni kompas

Unread post by Bahod »

writer16 wrote:... polarno svjetlo tanki bodež i jantarni dalekozor ako me pamćenje još služi
Nu znači nisam lud, ja sam naime htio baš to jučer napisati, ali kako me inače pamćenje slabo služi prvo sam išao u fakt-čeking, a kad tamo
vidi ovo - no danas sam pogledao malo dublje i očito je da je prvi dio objavljen pod dva naslova Northern Lights/The Golden Compass
User avatar
Boki
Hani
Posts: 62
Joined: 06 Sep 2007, 13:34
Location: Slovenija
Contact:

Re: Zlatni kompas

Unread post by Boki »

Zlatni kompas je za amere, jer je njihov prosečni IQ oko 80 :puca: , a nas, Evropljana oko 110 :headbang: . I tako dobijemo svjetski prosjek 100. Pročitao sam sve tri knjige (imamo čak dva različita izdanja - jedan komplet su tri debele cigle, a imamo i žepnu izdaju). Svakako vredi pročitati sve tri knjige. Ako imate na hrvatskom, onda samo juriš u knjižare! :cheers:
Image
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Zlatni kompas

Unread post by writer16 »

Bahod wrote:
writer16 wrote:... polarno svjetlo tanki bodež i jantarni dalekozor ako me pamćenje još služi
Nu znači nisam lud, ja sam naime htio baš to jučer napisati, ali kako me inače pamćenje slabo služi prvo sam išao u fakt-čeking, a kad tamo
vidi ovo - no danas sam pogledao malo dublje i očito je da je prvi dio objavljen pod dva naslova Northern Lights/The Golden Compass
da shebali su taj prvi dio sa tim nazivima bolji mi je naziv zlatni kompas jer već ima jedna knjiga polarno svjetlo u algoritam izdanju neka drama o odrastanju neke male što sam odavno pročitao pa da ne miješam :lol: čisti iz tog razloga navijam za golden compass
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Zlatni kompas

Unread post by Ire »

vizualno je film odličan, pače impresivan. da su bar potrošili više para na razradu scenarija ... ima previše dobrih ideja koje su samo ovlaš dotakli, a jurnjava vamo tamo je zapravo dosadna. na glumu nemam prigovora, jedino mi pojedini glasovi (Ian McKellen) previše vuku na LOTR ...

budući da se radi o dječjem filmu + fantasyju, mislim da je ovo s moje strane jebena preporuka za film :zubo:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Post Reply