I am legend

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: I am legend

Unread post by Ire »

writer16 wrote:knjiga je s obzirom da je napisana 70. savršena
:scratch: kao prvo, knjiga je napisana 1954.

kao drugo, jako puno "starih" knjiga puuuuno je bolje od većine današnjih, npr. Le Guiničin "The Dispossessed" je iz 1974., Delanyjev "Babilon 17" je iz 1964., Millerov "A Canticle for Leibowitz" je iz 1960. ... ne znam otkud ti ideja da samo zato što je knjiga napisana davno ne može biti savršena. čak dapače :scratch: :scratch:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: I am legend

Unread post by writer16 »

skroz si u pravu :angel:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: I am legend

Unread post by Ire »

skroz znam :zubo:
Instant Geek. Just Add Coffee.
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: I am legend

Unread post by TB »

Da to ne ispadne nešto kao «I robot»- naslov poznatog djela, a priča skroz izmjenjena.
U filmu nisu vampiri, nego je ostatak čovječanstva virus pretvorio u čudovišta slična zombijima ali nadljudske snage i brzine .(Čudovišta su CGI, pa me baš zanima kako su ih napravili. ) Problemčić je što je film samo PG 13...
Skeptičan sam. Ne može biti ni blizu "28 tjedana".
Quicksilver
Jedi Master
Posts: 208
Joined: 25 Aug 2006, 14:57

Re: I am legend

Unread post by Quicksilver »

Knjiga se treba svakako pročitat.

*spojleri*

Fora mi je sam obrat u kojem je glavni lik sasvim sam normalan (tj. po njegovim jelte shvaćanjima), a svi drugi oko njega su vampiri. tj. drugačiji, nenormalni.. Al u biti oni su svi takvi - isti, daklem "problem je u njemu" - oni su svi "normalni" - u njihovim je očima on nenormalan & opasnost..
E, sad, kak su to prikazali Ameri, to ćemo još vidjet.. (svakako ću pogledat film)

Vrlo bih rado još nešto nadopisala, al upravo se pokraj mene uvalio moj kolega (tipkam ovo na poslu), inače pravi vampir, nesreća, zlo i naopako...
i već mi "pije krv", pa ga idem odkantat..
:puca: :blast:

edit: Ire
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Re: I am legend

Unread post by corwin »

Ire wrote: :baba:
ovo je u duhu proizvodnje blagdanskih kolaca :occasion9:
sorry zbog gramatike
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: I am legend

Unread post by writer16 »

ugalvnom pogledao sam film sinoć, ne pitajte kojim kanalima je došao do mene :P (plus slika je bila savršene kvalitete s obzirom na podrijetlo i činjenicu da se tek emitira u Americi, da se pohvalim) uglavnom film me je jaaaaaako razočarao, ima premalo veze s knjige i glavnog "preokreta" ,na samom kraju knjige, koji i čini tu knjigu odličnom uopće nema, izostavili u potpunosti...(jelte ipak tu postoji strah da je to za amerikance "preteško"), već su stavili klasični holivudizirani happy end, i prva polovica filma je preduga, nepotrebno rastegnuta. Ne vidim zašto je film zaradio toliko love. Ono što je dobro napravljeno u filmu je animacija i atmosfera napuštenog NY-a dok su animacije vampira preplastične.....
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Sir John
Hani
Posts: 68
Joined: 22 Sep 2007, 17:36
Location: dva koraka do tamo

Re: I am legend

Unread post by Sir John »

toga sam se i bojao :x

al ipak cu se osobno uvjeriti kad ulovim priliku :vrag:
kad vec biras idiota - neka bar bude plemenit...
Quicksilver
Jedi Master
Posts: 208
Joined: 25 Aug 2006, 14:57

Re: I am legend

Unread post by Quicksilver »

writer16 wrote: ima premalo veze s knjige i glavnog "preokreta" ,na samom kraju knjige, koji i čini tu knjigu odličnom uopće nema, izostavili u potpunosti...(jelte ipak tu postoji strah da je to za amerikance "preteško")..
SKANDAL!!!!!!!!!
Ne idem u kino!
**************************************************
(bojala sam se da će tak nekaj i bit)

tnx na upozorenju..
Last edited by Ire on 24 Dec 2007, 12:14, edited 1 time in total.
Reason: Quicksilver je napisala nešto što inače ne bi da je pročitala veliku crvenu obavijest na vrhu stranice
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: I am legend

Unread post by Izitpajn »

Čekaj, kako su tu uspjeli uvaliti hepiend?
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: I am legend

Unread post by TB »

Izitpajn wrote:Čekaj, kako su tu uspjeli uvaliti hepiend?

SPOILER

Nada u bolje sutra za ljudsku rasu... likovi odlaze autom u izlazak sunca prema koloniji normalnih ljudi koja je malo izvan grada, a u gepeku im cjepivo za virus.
User avatar
yngvarr
Hani
Posts: 53
Joined: 15 Oct 2003, 09:01
Location: Osijek

Re: I am legend

Unread post by yngvarr »

Ma koliko volio SF, ovo je još jedan film koji ću mirne duše ignorirati (uz Ja, robot i Autostopere na primjer). Već sama činjenica da su išli raditi još jedan remake (ovo je drugi po redu: The Last Man on Earth - 1964, The Omega Man - 1971 i sad ovaj) pokazuje koliko su bezidejni. Radije bih ponovno pogledao verziju s Hestonom. Davno je bilo kada su ga dali na našoj televiziji.
Lo, there do I see my father.
Lo, there do I see my mother, and my sisters, and my brothers.
Lo, there do I see the line of my people, back to the beginning!
Lo, they do call to me.
They bid me take my place among them, in the halls of Valhalla!
Where the brave may live
Forever!
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Re: I am legend

Unread post by Hamenaglar »

Ne volim inace vampire niti filmove o njima. Knjigu nisam citao, no ovaj film je prejeben. Nacin na koji su detalji poslozeni kroz film, suptilnost, odlicna uporaba obrnute psihologije i razrada glavnog lika su me ostavili odusevljenim. Jedina zamjerka mi je na kliseizirani kraj.

Film je u svakom slucaju vrijedan svog imena.

Samo jednu logicku zamjerku imam na film, a to su zivotinje.
nema me.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: I am legend

Unread post by Dagi »

Živo me zanima kako se Smith snalazi u ulozi. Već sam čuo - dobro. Naime, malo sam se bojao da je miscast.

Kad sam čitao Mathesonov roman, prije xy godina, zamišljao sam naslovni lik kao Christophera Walkena... Jasno, tada je Walken bio mlad. U svakom slučaju, dugo se govorkalo o Švarciju za naslovnog junaka. Na stranu što je Švarci danas debelo prestar za tu ulogu (kao i Walken), ne znam kako bi to odigrao - možda kao remake Hestona.

U svakom slučaju, protagonist je običan čovjek zahvaćen zbivanjeima, dok je Hestonov lik više na tragu (super) junaka. Vidjet ću kako je to odradio Will Smith.
Post Reply