Diskusija prema anketi

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Diskusija prema anketi

Unread post by Ire »

ovaj je topik posećen anketi na naslovnici NOSF-a - Prema kojem SF djelu bi trebalo snimiti film?

zanima me sljedeće: kad bi doista djela iz ankete dobila šansu biti prenijeta na filmska platna i kad bi mogli birati, koje biste glumce odabrali za koju ulogu ... :D

ja bih recimo kao Milesa voljela gledati "smanjenog" (onako kako su smanjivali hobite u LOTR-u) Ashtona Kutchera :D ili Josha Hartnetta :drunken:

ne znam zašto ali kao Sheveka u The Dispossessed vidim Christiana Balea :dontknow:

idem sad razmišljati o ostalim ulogama .. :D
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

ja baš ne volim mnogo filmove rađene po knjigama koje sam pročitao
pogotovo ako sam prvo pročitao knjigu
pogledati film a knjigu po kojoj je "snimljen" možda kasnije pročitati,
iskreno ne mogu se sjetiti nekog primjera za takav slučaj...
jedini primjeri kojih se mogu sjetiti gdje sam pogledao film a potom čitao knjigu su odiseja 2001 no tu je samo promjenio planet u čijoj orbiti se odvija radnja (mator, senilan pa se ne mogu sjetit gdje je saturn a gdje jupiter upotrebljen :) ) i star wars/trek a to su ili malo uređeni scenariji pojedinog filma/epizode ili nove priče u stilu pojedine serije tak da tu nema puno promjena ko što inače bude kad se radi film po nekoj knjizi
jedini film za kojeg znam da dosljedno (bar ja nisam primjetio neku bitnu razliku) prati knjigu je burneov identitet s chamberlenom
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Ire wrote:ja bih recimo kao Milesa voljela gledati "smanjenog" (onako kako su smanjivali hobite u LOTR-u) Ashtona Kutchera :D ili Josha Hartnetta
Hm.... Nije li Miles po opisu bio rugobica koji je cure privlačio svojom karizmom i mozgom?

Dakle treba nam netko s velikom glavom visok metar i pol :D
Randomness is strong with this one!
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

Xaotix wrote: Hm.... Nije li Miles po opisu bio rugobica koji je cure privlačio svojom karizmom i mozgom?

Dakle treba nam netko s velikom glavom visok metar i pol :D

Aki Rahimovski. :D
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

nije rugobica već je samo kepec :dum:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Bubba Zanetti wrote:
Xaotix wrote: Hm.... Nije li Miles po opisu bio rugobica koji je cure privlačio svojom karizmom i mozgom?

Dakle treba nam netko s velikom glavom visok metar i pol :D

Aki Rahimovski. :D
:x :dum:

ja vas za ozbiljno pitam.
htjela bih složiti članak za NOSF #26 o tome ..
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

Ire wrote: :x :dum:

ja vas za ozbiljno pitam.
htjela bih složiti članak za NOSF #26 o tome ..
Pa što ne kažeš. Hm... :scratch: da... :scratch:

Aki Rahimovski.

:ocasion: :D
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

S obzirom na to da sam glasala za Varleyevu trilogiju.... hm... let me take a minute to think...

....

.....

......

Za ulogu Gee bih stavila Rosie O`Donnell... ili Roseanne Barr, daaaa, to je još bolje...
Ȓarobnica - hmmm, trebala bi biti neka tough woman... al opet vižljasta... i da izgleda kao alkos... hmm... Cate Blanchett ili Tilda Swinton.
Robin - mogla bi biti Neve Campbell, ona može odglumiti luđakinju... :D
Gaby - brijem da bi mogla biti ona što je glumila Gabrielle u Xeni... Ȓek da vidim na IMDB... Renee O`Connor.

Za ostale ovog trena nisam ziher, morat ću malo porazmisliti o tome...
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Ire wrote:nije rugobica već je samo kepec :dum:
Ti ga samo vidis kao zgodnog tipa zbog njegovog karaktera. kao i vecina ljudi koja ga sreten. Ali realno, tip basi nije ljepotan, a izgleda stariji nego što jest. U tome je i cijela poanta njegovog probijanja kroz socijalne strukture. Baš ću proučiti njegov opis u knizi kad se vratim doma.

Ozbijno: Kopao sam po listama glumaca ne bi li našao nekog patuljka koji bi ga mogao glumiti, ali nisam našao nikog tko bi odgovaralo ulozi. Jedan od ove dvojice koje je Ire nabrojala bi mogao odigrati Milesa uz odgovarajuću šminku.

Potražit ću još kojeg vrlo niskog glumca pa ti javim.
Randomness is strong with this one!
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Xaotix wrote:Kopao sam po listama glumaca ne bi li našao nekog patuljka koji bi ga mogao glumiti, ali nisam našao nikog tko bi odgovaralo ulozi. Jedan od ove dvojice koje je Ire nabrojala bi mogao odigrati Milesa uz odgovarajuću šminku.

Potražit ću još kojeg vrlo niskog glumca pa ti javim.
pa mislim da nije potrebno tražit niske glumce, zahvaljujući kompjuterima danas se sve može napraviti, kao, npr. već spomenuto "skraćivanje" glumaca koji su glumili hobite u LOTR-u
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Kad smo kod kepeca, Tom Cruise odgovara visinom. Samo da skine cipele s debelim džonovima :lol:
Randomness is strong with this one!
Post Reply