Soba 1408

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Soba 1408

Unread post by TB »

Prije koji dan sam pogledao u kinu "1408". Ovo mi je najlošiji horror u zadnje vrijema. Lošiji čak i od kriminalno lošeg remakea "Wickerman-a". "Wickerman" remake je katastrofa od filma, ali na neki način je bio zanimljivo gledateljsko iskustvo radi svoje ridikuloznosti, luzerštine, treša, besmisla... Ali 1408 je nešto mnogo gore- dobra ideja pretvorena u upeglanu, potpuno bezličnu konfekciju.

SPOILERI
Počne zanimljivo ali sve se sroza jer ne dao bog da gledatelje s nečim uznemire, prodrmaju, šokiraju. Samo tipično američlka predvidljivost. Ȓak i film koji ima jednog lika u 1 ukletoj sobi naravno skrene u CG efekte, slika sa naslikanim jedrenjakom oživi pa liči na plazma TV koji prikazuje scenu iz "Mastera i commandera" ,vidljivo CGI duhovi, spektakularan krš i lom. ..
Izvorno je kraj bio mračan, ali testna publika je smatrala mračan kraj horror filma prevelikim "downerom"(!!!!)- pa je kraj izmijenjen u happy end gdje sve završi da se lik pomiri sa ženom, itd... Jao, kako su pokvarili dobru ideju.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Stajao mi je na hrpi valjda 2 mj
nekidan sam ga iz dosade pogledao - pa kak ja znam niš posebno
Niti loš niti dobar, ima par scena za gusbamps, no dosta predvidljiv
recimo +2
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Nisam gledao, ali znam da je to adaptacija Kingove priče "1408" iz posljednje zbirke. Nisam ni nju čitao pa ne mogu suditi o ničemu. Samo info za kingoljupce ali takvi to već sigurno znaju i bez mog baljezganja). :drunken:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Post Reply