neki filmovi koje sam nedavno gledo - diehard 4.0 & next

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

neki filmovi koje sam nedavno gledo - diehard 4.0 & next

Unread post by jbt »

znam da mislite da die hard 4.0 nije sf, al je. obavezno gledati radi komicnog efekta. ubije helic autom, prezivi pad s 6-og kata i slicne ostale pothvate izvodi. najjaca je spika sto su mu i protivnici magicni. jumping the shark film

next je sf po dick-u, ona pripovjetka golden man o liku koji je mentalni slucaj ali ima nekakvu prekogniciju pa sve zivo izbjegava. e pa takav je i nas glavni lik, samo sto nije debil nego...madjionicar. ima tu neka prica s nuklearnom bobmbom i jos neka fora s ljubavnom pricom. efekti su bullsheet, al nick cage je okay. film nije za jako za brzi zaborav, al nece ostati upamcen.l
Blood for the Blood God!!

engi
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: neki filmovi koje sam nedavno gledo - diehard 4.0 &

Unread post by TB »

jbt wrote:znam da mislite da die hard 4.0 nije sf, al je. obavezno gledati radi komicnog efekta. ubije helic autom, prezivi pad s 6-og kata i slicne ostale pothvate izvodi. najjaca je spika sto su mu i protivnici magicni. jumping the shark fill
Die hard 4.0- :headbang:
Dobar "old skul" akcijski. To tako mora biti. Pretjerano samo u zadnjoj jurnjavi, ali ajde, do tad je bilo- za akcijski film takvoga tipa- recimo, realno.

Ako treba što zamjeriti:
Radi toga jer su se unaprijed ljudi po netu naveliko žalili da je ovaj nastavak PG 13, stalno sam se za trajanja pucnjava pitao ima li dovoljno krvi ili je nerealno što pogođeni ne krvare, zašto se u filmu ne psuje više i zašto nijedan lik ne puši.

SPOILER

Stvarno, u jednoj sceni se točno vidi da lik upadne u veliki rotor, (i čuje se: "HRRRSK!")- nema kapi krvi.
Baphomet
Ewok
Posts: 42
Joined: 20 Aug 2006, 12:07
Contact:

Unread post by Baphomet »

Die hard 4.0 :puca:

Naravno, da u glavnoj ulozi nije Brus onda bi bilo pretjerivanje ovako je taman :D
Post Reply