SF na TV-u

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: SF na TV-u

Unread post by Milena »

Savršena postapokaliptična sapunica za tinejdžere: The Tribe. Jedno prve tri sezone su sasvim gledljive i odraslima.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
arkturuz
Puppeteer
Posts: 152
Joined: 31 May 2006, 12:36
Location: Planet Zephulor

Re: SF na TV-u

Unread post by arkturuz »

To je prava serija :notworthy:
Svojedobno sam pogledal cca 20tak epizoda dok je išla na TV-u.
There's death from the beginning to the end of time
And I'm the cosmic champion and I hold a mystic sign
And the whole world's dying and the burdens mine
And the black sword keeps on killing 'til the end of time
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: SF na TV-u

Unread post by poison »

meni je kultna bila djevojčica iz budućnosti (the girl from tomorrow).
a za pleme potpisujem milenu, čak sam prije par godina, dakle u poodrasloj dobi, gledala reprize kad su ih prikazivali :D
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: SF na TV-u

Unread post by LordShaper »

Meh, kultna je bila za to doba (Alana :cheers: ) ali danas sumnjam da bi klincima bila interesantna...
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: SF na TV-u

Unread post by Milena »

poison wrote:meni je kultna bila djevojčica iz budućnosti (the girl from tomorrow).
a za pleme potpisujem milenu, čak sam prije par godina, dakle u poodrasloj dobi, gledala reprize kad su ih prikazivali :D
Ja sam je tada i otkrila, jer su neki u mojoj kući baš onda bili u savršenoj dobi...
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
Psi
Ewok
Posts: 3
Joined: 05 Aug 2011, 02:05
Contact:

Re: SF na TV-u

Unread post by Psi »

Prekrasne serije, nemam primjedbi!
Kada bi u svemu bili predani kao psi u igri, rezultati nigdje ne bi izostali !
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: SF na TV-u

Unread post by proteus77 »

Sutra navečer (ponedjeljak, 10. veljače 2014.) na HTV1 u 23.20 KRVOPIJCI (1989) Dejana Šorka (Šoraka?). Jedan od rijetkih horora, ako ne i jedini u hrv. kinematografiji, a uz Izbavitelje, Goste iz galaksije i Tajnu starog tavana (bila nedavno na RTL Kockici) i nešto što spada u SF, valjda. Spada u podžanr vampirskog filma, glume Maro Martinović i Ksenija Marinković. Dugo nije bilo na tv. Inače, Šorak je i napisao po meni vrlo duhovit i solidan SF roman Ja i Kalisto (jel to dobilo i Sferu?).

Pa ko voli domače...

P.S. Ovo tvrdo č je namjerno. :)
Nog
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Aug 2009, 19:47
Location: Veja

Re: SF na TV-u

Unread post by Nog »

Nevjerojatno ali istinito - u subotu 23.05.2015 na HTVu Željezno nebo (Iron sky). :D
Navigare necesse est, vivere non est necesse
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: SF na TV-u

Unread post by Brumiko »

Nog wrote:Nevjerojatno ali istinito - u subotu 23.05.2015 na HTVu Željezno nebo (Iron sky). :D
Da, u 23:20.

Koji mrkli idioti...

Nego, urednice i urednici, gdje nestade moj članak o Željeznom nebu na NOSF-u? Skupa s čitavim NOSF-om? :scratch:

<samoreklama>
Dok se ne riješi misterij nestanka NOSF-a, taj članak je ovdje.
</samoreklama>
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: SF na TV-u

Unread post by Xaotix »

Ah.. čeka dok se ne stignemo pozabavit lnjime. Tema je bila zastarjal, nakon apgrejda, sve je otišlo u Honduras... :(

Čeka dok ne posložimno slikice itd..
Randomness is strong with this one!
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: SF na TV-u

Unread post by Brumiko »

Xaotix wrote:Ah.. čeka dok se ne stignemo pozabavit lnjime. Tema je bila zastarjal, nakon apgrejda, sve je otišlo u Honduras... :(

Čeka dok ne posložimno slikice itd..
Ahem... kako da ovo pristojno izreknem... vjerojatno nikako pa dovraga s uljudnošću:
Jebeš temu.
:kava:

Oke, čak i da jest "zastarjela", zašto OPET ubiti cijelo web-mjesto dok se čeka izmjena dizajna? Zar se ne može na nekom tamo računalu, na nekoj lokalnoj kopiji sajta kuckat CSS pa onda novu temu nabacit u par sekundi kada bude gotova, bez ikakvog off-linea? Otkud ovo naglašavanje s OPET? Kada je na NOSF-u bila bivša tema, kao trenutno na SF Centru, valjda je također nekome zasmetala pa je NOSF bio off-line mjesecima prije nego je uvedena nova. Zašto, pobogu?!?

P.S. Bivša tema, poput ove na SF Centru, je otprilike 12737 puta ljepša i čitkija od one koja ju je naslijedila i koja nema boje, mirisa, okusa ni opipa: toliko je anemična da nije čak niti ljigava. No, sve to zapravo nije pretjerano bitno. Bitan je sadržaj. Fućkaš temu.

P.P.S. Od one gomile Fortune 500 kompanija koje još uvijek furaju IBM mainframe s temeljnim poslovnim programima napisanima u Cobolu prije 40 godina, koliko njih se gnjavi nekakvim apgrejdom? A da se i gnjave te odluče ubit' na neodređeno vrijeme aplikaciju za, recimo, izračun plaća zbog "promjene teme" iz črnog terminala u "Web 2.0", što misliš kako bi to izgledalo? Meni se čini da bi glave letjele... :zubo: Ofkors, NOSF.net ne obračunava plaće, ali također nema razloga da se ubije sadašnja verzija prije nego li je na nakom izoliranom računalu zglancana nova. Ono, fakat nema.
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: SF na TV-u

Unread post by Sandman »

Da popiješ čašu vode?
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: SF na TV-u

Unread post by Xaotix »

NOSF je bio blokiran zbog malwarea koji se naselio. Pa tako nekoliko puta jer je trbalo updejtat teme. Pa kad smo ih updjetali, sve je , kao što rekoh otišlo u Honduras. Dizanje backupa nije imalo smilsa jer bi OPET imali napad.
Sad možemo aktivirti brljotinu, što će opet ljudi prigovarat (a sad možda i hoćemo jer imamao vremena ili barem baciti Skuz moua screen). ovako bar vidimo koliko vma je stalo :zubo:
Znači nije uopće probelm u estetici nego u ******* malweru i ostalim sranjima!!!!

I da, nema veze što nosf ne plaća, ali kako su stvari stajale, imao je relativno nizak prioritet u odnosu na ostale $%&§€@## koje su nam se provalčile kroz život. Nismo imali vremna za bavit se i s time.
Tako da... popij tu čašu vode, pa možemo porazgovarati da i ti posložiš nešto ako baš želiš.
Randomness is strong with this one!
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: SF na TV-u

Unread post by Brumiko »

Xaotix wrote:NOSF je bio blokiran zbog malwarea koji se naselio. Pa tako nekoliko puta jer je trbalo updejtat teme. Pa kad smo ih updjetali, sve je , kao što rekoh otišlo u Honduras. Dizanje backupa nije imalo smilsa jer bi OPET imali napad.
Sad možemo aktivirti brljotinu, što će opet ljudi prigovarat (a sad možda i hoćemo jer imamao vremena ili barem baciti Skuz moua screen). ovako bar vidimo koliko vma je stalo :zubo:
Znači nije uopće probelm u estetici nego u ******* malweru i ostalim sranjima!!!!

I da, nema veze što nosf ne plaća, ali kako su stvari stajale, imao je relativno nizak prioritet u odnosu na ostale $%&§€@## koje su nam se provalčile kroz život. Nismo imali vremna za bavit se i s time.
Tako da... popij tu čašu vode, pa možemo porazgovarati da i ti posložiš nešto ako baš želiš.
Ah, blagodati PHP-a i Wordpressa! Ta dva poluproizvoda su za Internet ono što su Windoze za klasična računala: poluproizvodi. Korišteni uglavnom zato jer su nekada bili jedini "jednostavni", a danas zbog navike. Vidim da su megabugovi u WP-u doslovno svaki mjesec u velikim naslovima Ars Technike i sličnih portala (npr).

Nego, kako bih ti/vam ja/itko mogao pomoći? U čemu je točan problem? Ja sam par puta instalirao vanilla Wordpress (i to na nginxu), ali inače nisam poznavatelj, niti PHP programer...

Onako odokativno, bugovit WP-web bih za početak podignuo u vanilla modu, bez ikakvih problematičnih tema, pluginova i sličnoga, ažurirao na novu verziju, šibnuo na host i onda... se mjesecima igral s CSS-om koji sasvim sigurno ne bi na kraju ispao fensi-šmensi kao već spomenuti na SF Centru, nego običniji, ali čitljivi, uključivo i na mobilnim uređajima, tzv. responsive dizajn (nešto kao moje stranice ili stranice moje firme). I, da, apsolutno bih outsorsal sve kaj se da, npr. komentare na Disquss, pretragu na Google ili Bing. i držao bih sve skupa kod jeftinog hosting-provajdera koji se sam brine za ažuriranje PHP-a, MySQL-a, aplikacija, itd.
Post Reply