najkulerskije scene u SF filmovima i serijama

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

najkulerskije scene u SF filmovima i serijama

Unread post by Ire »

ovdje je jedan popis:

http://nosf.net/2007/7-najkulerskijih-s ... -serijama/

sinoć kad sam razmiišljala o ovome sjetila sam se još barem 5-6 scena koje su mi zakon, al sada mi u žurbi niš ne pada na pamet .. :scratch:

sjetit ću se :alien:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Unread post by Milena »

Hm. Onako bez razmišljanja:

Blade Runner:
Scena u kojoj si Batty zabija čavao u dlan (izrezana iz američke kino verzije jer... pa, valjda jer su to Ameri...)
natjeravanje preko krovova
Battyjeva scena umiranja. Zakon. :notworthy:


2001: što reći osim Daisy, Daisy... :shock: (premda je i kost koja se vrti mrak).

I, za kraj, tri Carpenterova kraja:

The Thing :headbang:

I kraj od oba Bijega iz.... :headbang: :headbang:

Što mogu kad sam Carpenterovac.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

okej, cijeli početak 2001. je antologijski
i dalo bi se tu nabrojati još scena .. praktički cijeli film

i Blade Runner ne zaostaje ..



:drunken:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Meni je vrlo kul scena čitava borba Ripleyjeve s alien kraljicom na kraju Aliensa. Od ulaska u dizalicu, pa nadalje.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Baphomet
Ewok
Posts: 42
Joined: 20 Aug 2006, 12:07
Contact:

Unread post by Baphomet »

"Brazil", scena kad De Nira proguta gomila papira

"Grad tame", kad razbiju zid i skuže gdje se u stvari nalaze

"Terminator", asta la vista baby
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Unread post by Belzebubbles »

Cijeli "Alien 2". Posebno onaj dio kad uđu u sobu sa reaktorom i vide da je cijela posada postaje učahurena.
Ostatak znate, guns blazin', aliens goin' down i usred svega toga hrpa mrgodnih marinaca sa teškim naoružanjem.

Ima toga još ali se sada stvarno ne mogu sjetit...
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Slažem se s tobom. Cijeli Aliens su prepuni odličnih scena. Ono kad se zatvore u sobu, a tragači im pokazuju da su alieni već ušli unutra, pa ih nađu na onom tavanu... brrr.
Ili kad je Newt u kanalizaciji, pa se alien pojavi iz vode iza nje...
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Walter Hill: The Warriors
Warioooorsss! Come out and plaaaaayyy!
<cing> <cing> <cing> <cing> <cing> <cing>
Randomness is strong with this one!
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Unread post by Milena »

Xaotix wrote:Walter Hill: The Warriors
Da, vidiš... to bi se, u određenom sociološkom smislu, doista moglo tretirati kao SF... zanimljivo.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

Milena wrote:
Xaotix wrote:Walter Hill: The Warriors
Da, vidiš... to bi se, u određenom sociološkom smislu, doista moglo tretirati kao SF... zanimljivo.
Meni su najjači Baseball Furies. Ta banda je 100%tni punokrvni SF.
:lol:
Perhaps it's the result of an anxiety.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Možda je već bilo kul scena:

U Terminatoru 2, kad se tekući izdiže iz linoleumskog crno-bijelo-šahovskog poda u ludnici.

U Bezdanu, kad se pojavi onaj vodeni pipac pred cijelom posadom, a cura isplazi jezik, a pipac, već morfiran u njen zrcalni odraz, ga također isplazi. A i ona kad Ed Harris baci vjenčani prsten u klonju, a onda opsuje i ide ga vaditi van. :D [/i]
A. Ziljak
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Scena iz SF-a:
Outland

Sean Connery, serif na koloniji na IU ocekuje ubojice, sam jer mu se svi boje pomoci.

Ta scena je iskopirana iz "Tocno u podne", i ispala je jako dobra. Istina, orginal je nemjerljivo bolji i coolerskiji, ali nije SF ...
Randomness is strong with this one!
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Scene s Darth Vaderom.

-------
-Nice shooti'n, son. What' s your name?
- Murphy.

Koji je to film?
- Serve the public trust, protect the innocent, uphold the law....
ROBOCOP :headbang:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Hehe, svaka četvrta scena u Starship Troopersima nije kulerska...

"Excellent, son, Mobile Infantry made me the man I am today..."

ili kad se leteći kukac sruši na uspaničenog generala i razljepi ga po podu

ili kad reporter onako patetično reportira "Klendathu, a bug planet, dark planet, gloomy planet"

ili nekoliko puta "MEDIIIIIIC!"

ili svaka sekunda Federalnih vijesti. "Are you psychic? If you think you are, maybe you're right!" pa kad klinci gaze bube skupa s učiteljkom koja se luđački cereka, pa kad im vojnici dijele metke, pa kad starog i oronulog sky marshalla zamijeni niska, debela crnkinja i počne svoj govor sa "To defeat the Bug, we have to understand the Bug"

Dalje, scene is Star Warsa kad Han popravlja brod, a svud oko njega taj fajteri...

Onda nešto što sam već napisao na drugom forumu, a vi pogodite iz kojeg filma: ""Jonesey! Come on, Jonesey! Come, kitty-kitty-kitty, Jonesey, where are you? Jonesey! Come on, Jonesey! Kitty-kitty-kitty-kitty- kitty-kitty-kitty-kitty-kitty, where are you, kitty! Hey, Jonesey! Jonesey! Cooome kitty-kitty-kitty-kitty-kitty-kitty-kitty! Jonesey! Jonesey, Jonesey, where are you? Kitty! Come, kitty! Jonesey! Jonesey! Come on, Jonesey! Come, kitty-kitty-kitty, Jonesey, where are you? Jonesey! Come on, Jonesey! Kitty-kitty-kitty-kitty-kitty-kitty-kitty-kitty-kitty, where are you, kitty! Hey, Jonesey! Jonesey! Cooome kitty-kitty-kitty-kitty-kitty-kitty-kitty! Jonesey! Jonesey, Jonesey, where are you? Kitty! Come, kitty! Jonesey! Jonesey! Come on, Jonesey! Come, kitty-kitty-kitty, Jonesey, where are you? Jonesey! Come on, Jonesey! Kitty-kitty-kitty-kitty-kitty-kitty-kitty-kitty-kitty, where are you, kitty! Hey, Jonesey! Jonesey! Cooome kitty-kitty-kitty-kitty-kitty-kitty-kitty! Jonesey! Jonesey, Jonesey, where are you? Kitty! Come, kitty! Jonesey! Jonesey! Come on, Jonesey! Come, kitty-kitty-kitty, Jonesey, where are you? Jonesey! Come on, Jonesey! Kitty-kitty-kitty-kitty-kitty-kitty-kitty-kitty-kitty, where are you, kitty! Hey, Jonesey! Jonesey! Cooome kitty-kitty-kitty-kitty-kitty-kitty-kitty! Jonesey! Jonesey, Jonesey, where are you? Kitty! Come, kitty! Jonesey! Jonesey! Come on, Jonesey! Come, kitty-kitty-kitty, Jonesey, where are you? Jonesey! Come on, Jonesey! Kitty-kitty-kitty-kitty-kitty-kitty-kitty-kitty-kitty, where are you, kitty! Hey, Jonesey! Jonesey! Cooome kitty-kitty-kitty-kitty-kitty-kitty-kitty! Jonesey! Jonesey, Jonesey, where are you? Kitty! Come, kitty! Jonesey!" ŠLJAP
Post Reply