The Descent

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

The Descent

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Å est prijateljica koje vole raftinge, bungee i slične vratolomije se nađu u nekoj kolibi godinu dana nakon što su jednoj od njih poginuli muž i kći u prometnoj nesreći (ta scena mi je odlična) i idu istraživati neku pećinu, ali ih voditeljica prevari i odvede u neku drugu koja još nije istražena. Å to se događa unutra neću ispričati, da ne spojlam, ali moram reći da me film pozitivno iznenadio. Zbog više stvari.
Kao prvo, u cijelome fiilmu se pojavljuje samo jedan muškarac (a i on pogine odmah na početku), ostatak filma su samo te žene. Druga stvar je glazba. Obično su horori pretrpani onim bu!-efektima i sugestivnom glazbom kad netko iskoči iz mraka i slično (znate već kako to funkcionira). Ovdje toga ima samo u tragovima i funkcionira savršeno, naglašavajući mračnu pećinsku atmosferu.
ispočetka je film baziran na atmosferi, kasnije se malo pretvara u Sigourney Weaver akciju, ali ne u negativnom smislu, po mom mišljenju. Uglavnom, meni je film dobar. Jel gledao itko?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

davno :ocasion: :headbang:

odličan film
baš mi je drago što je britanski i što je još jedan Maršalov dobar horror film nakon izvrsnih Dog soldiersa

također mi se sviđa multilevel kraj :uzdravlje:
inače zatvoreni prostori... pa makar to bila i pećina u meni samo po sebi budi strah i zebnju :scratch: :dontknow:

KLON THE CAVE zaobići u širokom luku :x
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

KLON THE CAVE zaobići u širokom luku :Mad:
Baš sam pomislio uzeti taj film u videoteci. Sad me ovaj zainteresirao. Daklem, ne uzimaj ga. U redu.
inače zatvoreni prostori... pa makar to bila i pećina u meni samo po sebi budi strah i zebnju :alien: :pojma:
Ono dok se provlače kroz onaj uzak prolaz mi je izazvalo napad klaustrofobije. :pale:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Unread post by writer16 »

dobar film, vidi se da je low budget, ali je heben, ima dobrih fora
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Unread post by jbt »

pogledo sam oba neki dan.

kao sto je vec receno, The Cave zaobici u sirokom luku.

Descent, s druge strane, je fakat jako fini primjerak horora. u zadnjih nekoliko godina me malo horora uspjelo najeziti, al neke scene u filmu su jednostavno 2 much za mene.

a i poucan je. ima lekciju. lekcija je: ne zajebavaj se s zenama. posebno ne u pecinama i dok su naoruzane cepinima.
Blood for the Blood God!!

engi
Post Reply