videotetka

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

jel zna itko išta o filmu "Enemy of the Earth"? uhvatila sam neki dan kraj na TV1000 i ?inio se zanimljivim.. zanima me jel se zbog njega isplati dat des kuna videoteti..

kad smo kod videotete, ima li itko kakvu preporuku? prije sam stalno išla u kino i visila po videotekama, a sad sam malo ispala iz štosa. koji je zadnji dobar film koji ste gledali?

ajd..
:let4:
Instant Geek. Just Add Coffee.
ban

Unread post by ban »

ire wrote: ispala iz [?]tosa. koji je zadnji dobar film koji ste gledali?
Neki dan sam gledao eXistenZ. Film je, sto bi se reklo, na foru Matrixa. Ful realne igre na konzolama i kuda nas to moze odvesti. Nije los film.
Basic sa Johnom Travoltom i Samuelom L. Jacksonom. U filmu se islo napraviti nesto jos zamrsenije od Mementa. Mislim da tesko da postoji jedno objasnjenje tko tu koga. Ratna drama koja se odvija za vrijeme vojne vjezbe Rangera negdje u sumi. Droga, ubojstva, prijevare, lazi... videovrpce, ne daj boze divx :smoravu:
ban

Unread post by ban »

Evo jos par filmova koje sam gledao u zadnje vrijeme, a nisu za bacit:

<a href='http://www.imdb.com/Title?0238380' target='_blank'>Equilibrium</a> - spomenuo sam ga na proslom forumu. Ja jednostavno padam na takve filmove. Nekakav krosover izmedju 84, Vrlog novog svijeta, Matrixa i Farenheita (kako se vec pise).

<a href='http://www.imdb.com/Title?0275468' target='_blank'>The Last Minute</a>- ovaj moze covjeka protresti ako ne pazi. Zapravo je komedija, ali crnjak. Mislim da je taj reziser rezirao i Blade sto se i vidi :) Covjek prolazi put od kreme do dna londonskog drustva.

<a href='http://www.imdb.com/Title?0167116' target='_blank'>Desert Saints</a> - ovo je zapravo glupast film, ali glumi Kiefer Sutherland koji ga prilicno spasava. Mislim da reziser ima problema sa pretjerivanjem u slaganju filmskog vremena.

<a href='http://us.imdb.com/Title?0183649' target='_blank'>Phone Booth</a> - ovog su dosta hvalili u Holivudu (Mislave, ispravi me ako grijesim :) ). Volim te komorne filmove a napete, a kud ces komornije od telefonske govornice. Vraca telefonsku govornicu u moderni film nakon sto su postale izlisne po najezdi mobitela u dzepove prosjecnog svijeta.

Klikabilnost naslova sponzorira <a href='http://www.imdb.com' target='_blank'>imdb.com</a>
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

tenk ju veri ma? bane! :) probat ?u neki od tih naslova. ovaj 'equilibrium' mi stvarno zvu?i privla?no

a što se ti?e 'enemy of the earth' uspjela sam ga ponovo uhvatit al ovog puta cijelog. okej filmi?. prema pripovjetci philipa k. dicka, što ?e re? da je dikovski :D
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Anuviel
Ewok
Posts: 16
Joined: 18 Aug 2003, 09:27

Unread post by Anuviel »

jel zna netko kad izlazi Star trek:Nemesis na vhs ili dvd... :unsure: :let4:
PALPATINE
...The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be... unnatural.
ANAKIN
Is this possible to learn those powers?"
PALPATINE
Not from a Jedi.
User avatar
CDJay
Ewok
Posts: 31
Joined: 20 Aug 2003, 15:04
Location: Nexeburgh-Nasice
Contact:

Unread post by CDJay »

mene zanima zna li itko naziv onog cyber trilera sa christopherom lambertom o nekoj igri koja se odvijala paralelno sa realnoš?u, ali valjda (ak se dobro sje?am) stvara ovisnost i plagano prži mozak... mislim daje film originalno na francuskom, ali da je na hrt-u bila engleska sinkronizirana verzija...
...
So I filled what was empty and I pulled up a stool
But he stood in the corner, the old devil wouldn't move
He said, "You drink when you're lonely." No I drink when I want!
He said, "You'll never be sober." Sure. Why would I want that?
I only drink to be merry but unfortunately
I'm in the wrong prison cell and the wrong company
ban

Unread post by ban »

Anuviel wrote: jel zna netko kad izlazi Star trek:Nemesis na vhs ili dvd... :unsure: :let4:
Mislim da je bootleg vec izasao ima ohoho. Inace, ovo nije prodaja bootlega, samo konverzacija ;)
Mislav
Puppeteer
Posts: 108
Joined: 06 Aug 2003, 12:40

Unread post by Mislav »

Film s Lambertom je "Nirvana", i koliko sam ?uo katastrofalan je, kao i ve?ina njegovih filmi?a :(
Ina?e, ?ovjek pod svaku cijenu traži slavu nazad, pa vjerovali ili ne, ?ini se da ?e sam financirati najnoviji, peti po redu "Highlander" :ph34r:


Bane, jesu hvalili su "Phoone Booth" u Hollywoodu, i meni je taj film više nego ok, samo da je kraj malo gor?iji :ska:

Preporuka od moje strane je nova verzija starog filma, tj. "Ghost Ship", iz produkcije J.Silvera i R. Zemeckisa.
Rije? je o jako dobrom horroru, a kao klinac gledao sam i onu prvu verziju, "Death Ship".
Nova verzija ima nevjerojatno upe?atljiv krvavi po?etak :grr3:
Ina?e, koliko sam upu?en, ovaj film radila je ekipa koja je stvorila i "The House On The Haunted Hill". To djelce su svi pljuvali, ali meni se svidjelo.
Režiser "Ghost Shipa" režirao je i horror "13 Ghosts" i to je sme?e nad sme?em :nono:
Ali ne možeš vjerovat... Kritika je film hvalila !!
User avatar
Thomas
Puppeteer
Posts: 105
Joined: 17 Aug 2003, 10:12

Unread post by Thomas »

Slozio bih se se ijelom oko katatstrofe i Lamberta. Kaj se tiche Nemseisa - prva polovica dosadnoooooo - medjutim druga polovica kada krene borba u svemiru do jaja
Yeah, right!
User avatar
CDJay
Ewok
Posts: 31
Joined: 20 Aug 2003, 15:04
Location: Nexeburgh-Nasice
Contact:

Unread post by CDJay »

Thomas wrote: Slozio bih se se ijelom oko katatstrofe i Lamberta. Kaj se tiche Nemseisa - prva polovica dosadnoooooo - medjutim druga polovica kada krene borba u svemiru do jaja
ne znam, nirvana je meni bila ok filmi? za gledanje... ubijanje vremena... a što se highlandera ti?e, prva dv... eventualno tri bi ibla boljeu pisanom obliku, nego u filmu...

da, a da ne pri?amo o high-tech verziji beowulfa gdje glumi lambert... užas!
...
So I filled what was empty and I pulled up a stool
But he stood in the corner, the old devil wouldn't move
He said, "You drink when you're lonely." No I drink when I want!
He said, "You'll never be sober." Sure. Why would I want that?
I only drink to be merry but unfortunately
I'm in the wrong prison cell and the wrong company
Osla
Puppeteer
Posts: 119
Joined: 08 Aug 2003, 05:08
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Osla »

nist mu ne fali. meni je OK film... dobra razonoda nekih 2 cuke i to ti je to. ;)

Odgledal sam Enigmu i The Recruit ... prvi je skroz ok spijunski triler... cak je i napet u momentima, a ovaj drugi je plagijat hrpe slicnih filmova i malo me Pacino razocaral (iako glumi odlicno) u tom filmu.
---------------<br>Osla was

here!
ban

Unread post by ban »

Guest wrote: Kaj fali Highlanderu 1?
Sjecam se kad sam kao klinac gledao tog Highlandera 1 na videu. To je bio jedan od prvih filmova koji sam gledao na videu, pa je odusevljenje bilo dvostruko :) Inace, iz danasnje perspektive film jest malo glupast, ali je daleko od loseg filma.
Lambert je meni sasvim dobar glumac. U onom filmu Potez lovca ili kako se vec zove, sto nas svake godine iznenadi na nekoj od televizija, pa onaj film u zatvoru, sad sam zaboravio kako se zove, u kojem se neki mafijas obracunava sa svojim duznicima tako da im u zakljucanom zatvoru podijeli oruzje....
ban

Unread post by ban »

Ire, evo jos jenega za tebe. <a href='http://us.imdb.com/Title?0265459' target='_blank'>One Our Photo</a> sa Robinom Williamsom. Dosta vec vidjenih triler stvari, cak ga ni Williams ne moze u tom pogledu spasiti, no uspijeva kao film nametnuti tu 'vec vidjenu' masku holivudskog trilera da bi na kraju ponudio prilicno originalna, jasna i nepretenciozna rjesenja (za razliku od mase novih slicnih filmova gdje redatelji valjda uzivaju vuci gletatelja za nos kako su uspjeli zamuljati sve da se vise ne zna tko koga).
Post Reply