Pod stare dane...

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
Mindphaser
Hani
Posts: 70
Joined: 01 Dec 2006, 19:00
Location: BiH

Unread post by Mindphaser »

Belzebubbles wrote:Sigal je u jednom filmu čak i ubijao kreditnom karticom!
Dakako lik je i kemijski stručnjak zato jer može izraditi bombu od sastojaka od kojih bi običan čovjek uspio napraviti samo štrudlu od jabuka.
To me podsjetilo na jednu trash seriju pod nazivom "MacGyver" . Istoimeni lik bi zaista mogao od strudle od jabuka da napravi smrtonosno oruzje! :D

E da....Sigal... ruku na srce filmovi su mu sranje... ali mora mu se priznati da je "posljednji akcijski heroj"! Svojevremeno sam se razocarao u njega kada sam cuo da se ponasao kao pussy pred nekim nasrtljivim povjeriocima. Ocekivao sam da ce ih propisno isamarati i poslati u bolnicu, kad ono....
I kad se sada sjetim da mi je van Dam bio jedan od najvecih idola. Kickboxera sam gledao bukvalno SVAKI dan (bar jednom), zajedno sa Nindza kornjacama (filmom).... I onda sam ostario, osvrnuo se nazad i rekao sebi: E, kakva si ti bio budala! :puke:
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Unread post by jbt »

ej, nema pljuvanja McGuyvera!

serija je leetzor.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

tko pljuje po McGyveru?!?

:palica: :poguzi: :puca:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Megajver rulez :headbang:
Ah taj A kanal i otvaranje očiju neukim Balkancima :zubo:
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Pod stare dane...

Unread post by Xaotix »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Jeste primijetili kako su u zadnje vrijeme glumci pod stare dane masovno počeli snimati nastavke svojih najvećih hitova?
Bijedna je penzija, a treba naplacat alimentacija, ljubavnica, perika, viagri, cigara, liftinga...

A s druge strane, s obzirom koliko flopova ima medju novim akcijskim filmovima, vjerojatno su se producenti vratili provjerenim razbijacima :lol:
Treba netko pokazati mekuscima nove glumacke generacije kako se spasava svijet sa stilom :tapsh:

Sve u svemu, "kultnost" nekog filma akcijskog usmjerenja se moze mjeriti i citatima koji su preuzeti za upotrebu van konteksta filma.
Pobrojite citate iz Star Warsa i pokusajte naci neki iz nove triologije...
Jedva koji. Pobrojite citate iz akcijskih filmova i opet cete naci jako malo izvora u zadnjih 10 godina...
Randomness is strong with this one!
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

To ima veze s godinama. Sto se pogledalo u nekoj dobi, od oko 11 do 16, to se najbolje pamti... Kad sam imao 11 Ahnuld mi je bio veci autoritet od Boga... a za ove danasnje 11 godisnjake, to je...?
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Unread post by Milena »

TB wrote:To ima veze s godinama. Sto se pogledalo u nekoj dobi, od oko 11 do 16, to se najbolje pamti...
Ne znam baš... Neki od nas su imali 11 godina i htjeli su biti Godzilla kad porastu... ali svejedno smo zapamtili stvari tipa "Hasta la vista. baby"... da ne spominjem "Yipiee-ka-yey, motherf***"...
TB wrote:Kad sam imao 11 Ahnuld mi je bio veci autoritet od Boga... a za ove danasnje 11 godisnjake, to je...?
Za 11 godina ne znam, ali za 9... Johnny Depp, via Prati s Kariba. Bez konkurencije.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Milena wrote:
TB wrote:To ima veze s godinama. Sto se pogledalo u nekoj dobi, od oko 11 do 16, to se najbolje pamti...
Ne znam baš... Neki od nas su imali 11 godina i htjeli su biti Godzilla kad porastu... ali svejedno smo zapamtili stvari tipa "Hasta la vista. baby"... da ne spominjem "Yipiee-ka-yey, motherf***"...
Za Brucea Willisa godine nisu važne... I love him at any age. :cheers:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Unread post by Belzebubbles »

Mindphaser wrote: E da....Sigal... ruku na srce filmovi su mu sranje... ali mora mu se priznati da je "posljednji akcijski heroj"! Svojevremeno sam se razocarao u njega kada sam cuo da se ponasao kao pussy pred nekim nasrtljivim povjeriocima. Ocekivao sam da ce ih propisno isamarati i poslati u bolnicu, kad ono....
Ovo si dobro rekao.
Od sveg ubijanja koje je snimio vjerovatno je postao okorjeli pacifist.

Ja se još sjećam onog debljka Buda Spencera, to sam gledao kao mulac i moram reći da mi fale oni car chaseovi.
A kad malo pogledam onda sam ipak bio mulac tako da mi je sve bilo dobro.
Sad samo gunđam i zanovijetajući nalazim zamjerke zbog raznoraznih nerealnosti. Istovremeno dakako i kukam zbog američke gluposti i neobrazovanosti što se tiče stvari o kojima snimaju.
Još uvijek mi ne ide u glavu zašto, ali zašto, ti ljudi barem malo ne prouče temu koju filmiziraju.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Aaah, Bud Spencer i Terence Hill... To su bili dani! Iako su im svi filmovi isti, obožavao sam ih gledati kao klinac. Zapravo sam volio gledati samo dijelove gdje mlate ekipu. Jeste skužili da se u par njihovih filmova uvijek pojavljuje isti glumac koji glumi jednog od negativaca kojeg premlate? Tip je valjda imao neki sadomazo-fetiš.

O tome da današnja mladež ne pamti citate iz novih filmova. Nije samo stvar u tome da nema dobrih filmova. Treba se gledati malo šire. Kao prvo, bili filmovi dobri ili ne, već sam napisao da je danas uz pomoć kompjutora prelako snimiti neku razbijačinu, koja bi prije dvadeset godina bila wow! Danas toga ima na bacanje. Prije su se razbijali pravi auti, od metala. Danas u jednom filmu možeš vidjeti kako nestaje cjelokupna godišnja produkcija GM-a, a znaš da su u pitanju samo nule i jedinice. Filmovi su prezasićeni "velikim" scenama, što dovodi i do prezasićenosti publike istim, pa nitko više ne pamti takve stvari.

Drugo, danas je uz pomoć Iri omrznutog piratiziranja vrlo lako doći do najnovijih filmova. Svatko može pogledati što želi, i tu se gubi onaj čar iščekivanja nečeg novog. Kad se pojavio prvi Batman, npr. nije bilo divixa i sličnih čarolija. Ljudi nisu mogli gledati taj film kad im se digne neka stvar, nego su morali čekati. I upravo zbog tog čekanja su još više uživali. Kad je ovaj zadnji Batman došao u kina, svi su ga već odgledali na divixu i nikome nije više bio zanimljiv.

Treća stvarčica. Hiperprodukcija uzrokuje pad kvalitete. Ne u svim, ali u dosta slučajeva. Kad bi se malo više pozabavili oko filmova, mnogi bi mogli ispasti puno bolji nego što su na kraju ispali.

Ȓetiri. Današnje pučanstvo u velikoj mjeri više zanimaju videoigre nego filmovi. Iz jednostavnog razloga, što su videoigre interaktivne, a s napretkom kompjutorske tehnologije i gotovo jednako kvalitetne kao i filmovi, ako ne i kvalitetnije (u svakom smislu). Ako možeš birati između pasivnog sjedenja i buljenja u tv, znajući kako će film završiti jer si ga gledao/la već x puta i aktivnog sjedenja i buljenja u tv, ne znajući kako će igra završiti jer si ju igrao već x puta, što će mladi (i ne samo mladi) prije izabrati? Prije su igre bile razbibriga, ako nemaš nikakvog filma za pogledati. Danas je obrnuto.

Imao sam i petu točku, al da me nešče vubi, nemrem se setit kak je išla.
:x

Baj d vej, zamislite neku dramatičnu emotivnu scenu u kojoj sudjeluju Steven Seagal i Christopher Lambert? Možete li si predočiti te silne izljeve osjećaja? :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Unread post by Belzebubbles »

Lambert ipak nije u Sigalovoj klasi.
Lambert je imao nekoliko dobrih filmova, a da me staviš na ražanj ne mogu se sjetiti niti jednog dobrog Sigalovog.
Od kada znam za čika indijanca sa jadnim repićem, on kao tvornica neumoljivo proizvodi fuš filmove.
SAMSUILUNOV OTAC wrote:Baj d vej, zamislite neku dramatičnu emotivnu scenu u kojoj sudjeluju Steven Seagal i Christopher Lambert? Možete li si predočiti te silne izljeve osjećaja? :D
U toj bi emotivnoj sceni Lambert bio mačo, a Sigal bi mu bio pičkica. Mjesto radnje: zatvor Oswald.
Već vidim emocijama nabijenu scenu u jednoj od ćelija u gluhoj tami noći. Lambert čvrsto drži Sigala i gladeći mu masni repić, hrapavim glasom šapuće što će mu sve raditi kada stražari ne budu gledali.
Har, har (možda sam ipak malo previše gledao Oz?)... :drunken:
User avatar
Mindphaser
Hani
Posts: 70
Joined: 01 Dec 2006, 19:00
Location: BiH

Unread post by Mindphaser »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:

Drugo, danas je uz pomoć Iri omrznutog piratiziranja vrlo lako doći do najnovijih filmova. Svatko može pogledati što želi, i tu se gubi onaj čar iščekivanja nečeg novog. Kad se pojavio prvi Batman, npr. nije bilo divixa i sličnih čarolija. Ljudi nisu mogli gledati taj film kad im se digne neka stvar, nego su morali čekati. I upravo zbog tog čekanja su još više uživali. Kad je ovaj zadnji Batman došao u kina, svi su ga već odgledali na divixu i nikome nije više bio zanimljiv.
Zaboravio si na pojavu piratskih video-kaseta u drugoj polovini 80-ih. S obzirom da su strani filmovi obicno kasnili 2-3 godine sa redovnim prikazivanjem u kinima zbog sistema otkupa filmova za fiksni iznos (sada se uzimaju na postotak), to je bio dar s neba.
Isto tako, tu je bio i satelitski program. Tada mi je bio zaista vrhunac gledati americki film sinhroniziran na njemacki. :D
Btw. da banaliziram... mislim da sam prvog Batmana upravo pogledao na piratskom vhs-u! :)
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Belzebubbles wrote:Lambert ipak nije u Sigalovoj klasi.
Lambert je imao nekoliko dobrih filmova, a da me staviš na ražanj ne
navedi pola! ( ne, ne mislim na polovicu dobrih lambertovih filmova, vec uopce na bilo koju polovicu nekog filma koja zadovoljava neke minimalne kriterije). Sve sto je Lambert snimio je smece kakvog nema. Iznimka mozda jedino Highlander (prvi dio). I to mozda, nisam siguran je li taj film samo grozan ili je ipak smece.
nema me.
User avatar
Mindphaser
Hani
Posts: 70
Joined: 01 Dec 2006, 19:00
Location: BiH

Unread post by Mindphaser »

NIRVANA
Po meni jedan od boljih cyberpunk filmova! Na prvo gledanje ostavi los utisak. Tek poslije skontas svu njegovu "dobrotu" (necu reci genijalnost)!

KNIGHT MOVES

THE SICILIAN
Post Reply