Pod stare dane...

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Unread post by Belzebubbles »

TB wrote:Dudikoff uopce nije u Lundgrenovoj klasi! :drunken:
Dudikoff je bio sa 0% karizme i nije imao pojma o borilackim vjestinama... a sa "Americkim Ninjom" kojeg je snimio za "Cannon" postao je "borilacka zvijezda"... barem za klince u osnovnim skolama.
Ha, ha, mislio sam da se nećete sjetiti starog Mikea. Akcijski junak sa dječjim licem, filmovi su mu se kretali na skali od lošeg prema gore.
On i Sigal su vicevi od glumaca.
Ima jedna scena u Dudikoffu gdje čovjek gleda u nebo i na njemu se pojavi eksplozija takve kvalitete da istog trena pomisliš da bi je čak i ti bolje nalijepio u Movie Makeru.

Nitko nije spomenuo Bruce Leeja. Kakav propust.

Od istočnih heroja moj neprikosnoveni favorit je Chow Yun Fat - Better Tommorow 1, 2 i dakako The Killer. John Woo je napravio puno filmova ali jedino su mi ovi u suradnji sa Fatom dobri, čak dapače legendarni.

Sjećam se još jednog južno korejskog remek djela, zove se jednostavno Ratnik i davno sam ga gledao na HRT-u. Već sam sve ljude koje znam prožicao u potrazi za tim svetim gralom. Usrećite me i recite mi da to netko ima.

Tek sam se sada sjetio Chucka Norrisa. Da ne bude da se samo glumi da se zna karate, on je i za stvarno bio prvak.

Imamo čak i naših akcijskih heroja. Pitate se tko?
Branko Cikatić u legendarno lošem Neboderu u kojem čovjek zbog nepoznavanja engleskog kaže samo nekoliko rečenica. Kao drugi, i moj favorit Cro Cop u nekom filmu kojem sam zaboravio ime i koji je bio toliko loš da ga ni zbog patriotizma nisam uspio pogledati do kraja. Film me slomio očajem i lošom glumom nakon uništavajućih 15 min.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Al zato je Bore Lee kult! :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Mindphaser
Hani
Posts: 70
Joined: 01 Dec 2006, 19:00
Location: BiH

Unread post by Mindphaser »

Ne znam, ali volim gledati kako se Sigal tuce. Norris je bio legenda svojevremeno, ali tada su postojale samo dvije vrste filmova: raznorazne tabacine i tinejdzerske komedije! + Superman za Novu godinu of course!
Zanimljiv mi je Bruce Willis. Volim i njega gledati u svakom filmu kao polupropalog policajca/PI-a, sa znacajnom karijerom iza sebe i happy endom poslije 90 minuta. Takodje volim i Tommyja Lee Jonesa. Covjek koji za sebe tvrdi da nema smisla za humor (TLJ), meni je izuzetno duhovit. Ne moram da spominjem da je i on u svakoj ulozi isti.
A veliki Al Pacino... on je isti sa velikim i
Mekvin Stiv.... ona jurnjava u Bulletu mi je neobjasnjiva. Jedna od najvecih misterija filmskih auto jurnjava. Bas zbog toga sto se 10 minuta nista ne dogadja tu jurnjavu cini fenomenalnom.
Zanimljivo mi je isto sto Vesli Snajps u vise filmova ima partnericu bjelkinju!
Btw. niko nije spomenuo Staloneovu ulogu u Escape to Victory. On i Pele.... Dream Team!
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Unread post by Milena »

TB wrote:
Sjećam se još jednog južno korejskog remek djela, zove se jednostavno Ratnik i davno sam ga gledao na HRT-u. Već sam sve ljude koje znam prožicao u potrazi za tim svetim gralom. Usrećite me i recite mi da to netko ima.
Musa-Ratnik? Imam ja, bilo ih je po kioscima relativno nedavno za, ono, 29, 39, nešto-9 kuna... Vjerojatno ih se još može kupiti kod onog tko ih je izdao (sad mi je komplicirano ići kopati da otkrijem s kojim novinama je to bilo).
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Aleksandar Ziljak wrote:Od Francuza, možda Jean Reno. Dobro, on ima daleko širi spektar uloga, ali Leon bi pojeo i Å varcija i Stalonea za gablec.
Vincent Cassel?
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Unread post by Belzebubbles »

Mindphaser wrote:Zanimljiv mi je Bruce Willis. Volim i njega gledati u svakom filmu kao polupropalog policajca/PI-a, sa znacajnom karijerom iza sebe i happy endom poslije 90 minuta. bjelkinju!
Još moraš dodati i kronični alkoholizam. Kad malo pogledaš u njegovim najboljim ulogama glumio je alkosa (e.g. Sin City), bit će da je prirodni talent.
Pacino mi je bio bolji u mlađim danima (Mean Streets), ali kasnije je jednostavno postao pozer.

A Travolta, Nicholas Cage?
Travolta u Pulp Fictionu, ono zakon, a o Cageu nemoram ni pričat.

Milena wrote:Musa-Ratnik? Imam ja, bilo ih je po kioscima relativno nedavno za, ono, 29, 39, nešto-9 kuna... Vjerojatno ih se još može kupiti kod onog tko ih je izdao (sad mi je komplicirano ići kopati da otkrijem s kojim novinama je to bilo).
Ajde pliz ako ti se da pogledaj. Film je jednostavno predobar, a nikako ga upecat.
Baphomet
Ewok
Posts: 42
Joined: 20 Aug 2006, 12:07
Contact:

Unread post by Baphomet »

Ȓudi me da nitko nije spomenuo Vin Diesela :headbang:
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

E, a ako se sad idemo zafrkavati, al' ono stvarno: Voja Brajović i Dragan Nikolić u "Otpisanima". I naravno, jedan i jedini: Bata "Životinja" Živojinović! :D Ȓovjek je navodno dan-danas kult-faca u Kini!
A. Ziljak
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

I pivo su po njemu nazvali :drunken:
Image
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Mindphaser wrote:Ne znam, ali volim gledati kako se Sigal tuce.
Meni je on dosadan. Vrti rukama lijevo-desno i svi oko njega padaju kao muhe. Ne sjećam se da sam ga vidio da je nekoga klepnuo nogom. Mogao bi tako glumiti i Zdravko Å kender. Znam da se radi o aikidu (valjda?) i da je tu glavna caka izbaciti protivnika iz ravnoteže, al dosadi gledati nakon nekog vremena (govorim u svoje ime, naravno :uzdravlje: ). Dobro, to bi se moglo reći i za van Dammeov kružni skok s kojim uvijek dokrajči protivnika. Zapravo su svi oni stereotipi samih sebe.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:
Mindphaser wrote:Ne znam, ali volim gledati kako se Sigal tuce.
Meni je on dosadan. Vrti rukama lijevo-desno i svi oko njega padaju kao muhe. ....


Seagal mi izgleda da se bije konkretno -kao da bi mogao lemati za ozbiljno. Tako je uzivljeno izgledao u nekim scenama da mi se cinilo da je malo preozbiljno sve to shvatio, da su kaskaderi morali u bolnicu poslije.
Last edited by TB on 04 Jun 2007, 17:41, edited 2 times in total.
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Bata... Da, Bata je imao karizmu pravog akc. junaka.
Bata i Ljubisa bili su pakleni par. :headbang:
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Unread post by Belzebubbles »

Sigal je u jednom filmu čak i ubijao kreditnom karticom!
Dakako lik je i kemijski stručnjak zato jer može izraditi bombu od sastojaka od kojih bi običan čovjek uspio napraviti samo štrudlu od jabuka.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

cek, a nitko ne spominje Cristophera Lamberta?
nema me.
Post Reply