pirati s kariba 3

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Unread post by Milena »

jbt wrote:nije meni problem sto su Francuzi, nego sto su Francuzi.

Ah. Sori, u prvom postu je zvučalo kao da ti smeta nacionalnost... a to je, s obzirom na povijest piraterije, u najmanju ruku čudno...

Inače, nedavno sam prevodila baš jedan strip o francuskim piratima, Otok Bourbon... zasnovan, navodno, na pravim podacima o La Buseu... fun stuff. Ja volim pirate. S Krakenom ili bez njega.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Ja sam staromodan i mislim da u fantasy filmovima vecina stvari mora biti realna pa da fantasy bude fantastican. Prvo kostur, a onda meso. Ovdje je sve meso- sve je fantasticno i nerealno. Ne, ne prihvacam odgovor da ako je to film za zabavu, onda to znaci da sve moze proci.

Nema veze sa povijesti. Englezi prihvacaju nakaze zdravo za gotovo.
Sukobe se flote od 1000 brodova, a bore se dva. I to na nacin koji nije realan za borbe jedrenjaka. Kad je borba, nema veze sa fizikom. Uniste brod admirala negativca, a sva engleska armada se okrene i ode. Kao copor, a ne organizirana pomorska sila. (Zar je bilo toliko brodova na Karibima? Kako su se sakupili u roku od nekoliko dana?
U filmu su na sve strane efekti. Toliko efekata da sam se zasitio efekata. Zar bas mora biti toliko cudovista i svega? A uza sve to, film je komedija, a vecina likova su karikature. Film me potpuno mimoisao u svakom pogledu. Ne mislim da je los, nego ne znam sto da mislim. Ne svidja mi se. Bit ce da starim.

Mislim, i Indijana Jones je popcorn zabava, ali je utemeljen u stvarnosti... Omladina se poslije gledanja Indijane Jonesa mogla zainteresirati za povijest, nesto nauciti... Ali ovo... nema veze s vezom.
Krvoje
Jedi Master
Posts: 231
Joined: 19 Oct 2006, 19:00

Re: pirati s kariba 3

Unread post by Krvoje »

Evo, pogledao sam ga danas ('načno), istina i Bog u dva navrata, jučer prvi. Osim što je filmče dugo, nemam zamjeraka. Čak mi ni to nije smetalo dok mi nije došo neko u goste pa me morao čekat. Jeste da ima tih par nategnutih dijelova, ali je bome epski i raskošan i zabavan i komičan i zabavan. Bloopersi su mogli bit' duži, kad je film tako tolik.
-Bllaa!-
Yama yo, yama yo
Yama yo, yama yo
Yama wa ikite iru!
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: pirati s kariba 3

Unread post by ratchet »

Iskreno, palac dolje. Piratski filmovi mi nekako izgledaju kao da su prešli put od naive prije više od pola stoljeća, do nekakvog kvazi realizma u međuvremenu i sad ovo što bih okarakterizirao kao totalnu glupariju. Film za djecu i to malu.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Ariel
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 02 Feb 2008, 23:14
Location: Split

Re: pirati s kariba 3

Unread post by Ariel »

film je najlošiji u trilogiji, ali nije zato loš film. :zubo: prva dva nastavka su genijalna, Depp rules :cheers: :cheers:
U STVARNOSTI JE REALNOST SASVIM DRUKČIJA. :kava:
Post Reply