the fountain

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

the fountain

Unread post by jbt »

imdb linky
wiki linky

Dakle, upravo sam ga pogledao. Bogte. Inace mene alegorije zaobidju u luku sirokom poput oprahinog dupeta, al ovo je bilo totalno drugacije.
Film nema robote, gusare niti ninje, a bogami niti dinosaure, al je zato pun svega ostalog. Smrt, zivot, postojanje, sve ostalo sto s time dolazi. Nema spoilera jer spoilera nema.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

nažalost prekomplikovano za mene... što se prvog gledanja tiče
nemam vremena za ovjeru gradiva
pogubio sam niti... :D filma negdje na pola
inače obožavam njegove ranije filmove :ocasion:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: the fountain

Unread post by Tomislav Sakic »

Napokon sam ovo vidio. Za film koji zeli biti "metafizicki SF" zapravo nije cudo da traje 80 minuta - naime, Aronofsky uopce nema materijala. Od filma (koji i nije los) koji je zapoceo kao adaptacija Hyperiona (ili Pjesme za Kali') Dana Simmonsa, pa se razvio u navodno, megaepsku pricu, to je veliko razocaranje. Dok Richard Kelly u Southland Tales barem pokazuje da je imao egotrip i megapricu (u SF zanru), pa fim traje skoro 3 sata i ima dvije verzije (prva vidjena samo u Cannesu pa povucena), jadni Aronofsky je jedva skupio film od sat vremena jer se od te priče ne da nista napraviti (znanstveniku zena umire od raka pa on ludjacki trazi lijek za rak a nadje lijek za besmrtnost /valjda!/). S tom pricom ne mozes nista, a kamoli na to nakalemiti pricu koja se proteze od pocetka vremena do kraja svemira, s Ygdrassilom, drvom zivota (to je valjda motiv jos iz Hyperiona). Iako je vizualno lijep (scene u 16. st. i scene u buducnosti), ne mogu reci nista o filmu, nego da jednostavno nema materijala za nista - iz ovoga, ne da film nije uspio pa je kracen (naime, izvjestavalo se paralelno o produkcijskim problemima dvaju vunderkinda - Aronfskog i Kellyja), nego jednostavno izgleda da su svi shvatili da price ima jedva za sat i pol...
User avatar
Morgoth
Hani
Posts: 79
Joined: 09 Jan 2008, 20:03

Re: the fountain

Unread post by Morgoth »

Pogledao film pred neki dan i oduševljen sam. Odlična jackmanova gluma, odlični vizualni efekti koji nisu snimani CGI tehnikom, odlična gluma i odlična priča. Što se tiče komentara iznad mene da nije ni čudno šta film traje sat i pol, redatelj je htio napraviti da traje dva sata i pol, ali su ga glavešine odbile i srezale minutažu i lovu.
Post Reply