300

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Bahod wrote:Ja na žalost moram sam sebi (i svijetu) priznati da sumnjam da postajem prestar za akcione filmove.
Off Topic: NIKAD nisi prestar za akciće!
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Xaotix wrote:
Hmmmmm Pa povijesno bas i nije najtocniji. I grkljani i novovjeki perzijaneri se zivciraju jer film bas i nije tocan prikaz bitke kod Termopilskog klanca.
Pa nisam ni rekao da je povijesno točan. Å toviše, a to se od filma može i očekivati, poprilično su činjenice iskrivljene. Nu, ja sam rekao da ako niste pazili na satovima povijesti možete nešto naučiti; recimo da su nekad davno Perzijanci harali Svijetom, da je puno njih pobilo njih par, da je Spartanska vojska bila sastavljena isključivo od manekena donjeg rublja i sl. :zubo:
Dagi wrote: Off Topic: NIKAD nisi prestar za akciće!
Ma znam, al' nekako u zadnje vrijeme mi idu na q.....
Ne znam možda je samo faza.
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Evo, danas 300 krece u ZG ...pretpremijera u ponoc ,u dva multipleksa po 1 predstava.
Sto se akcica tice, uskoro u Americi 4. mj krece "Pathfinder", vikinzi vs. indijanci... Izgleda obecavajuce...
Od akcica sa modernijim vremenom zbivanja , skoro ide "Die Hard 4".


Ono sto ocekujem od akcica su dobri karakteri sa pokojom manom, koji su ljudski, do kojih mi je stalo kad krene akcija... Sama akcija da bude ajmo rec, "old school" -realna- da se koske lome, krvca lije, i to ne pretjerano stilizirano i sa divljanjem efekata i CGIJA i slowmotiona. Akcija tipa "Gladijator", "Conan berberin" ili "13 ratnik". Zamislite da je "300" tako napravljen. Zadnji povijesni akcic koji mi se jako svidio bio je "Apocalypto"...
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Unread post by Nazir »

Hamenaglar wrote:
Nazir wrote:ima mi ono nesto da pustis mozak na pasu i uzivas...
dovoljno pustam mozak na pasu na faksu, ta necu valjda to raditi i dok gledam filmove
E u tome se dost razlikujemo tak da tu izgleda jednostavno nema smisla povlacit poveznice...
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Xaotix wrote:
Bahod wrote:... a ako niste pazili na satovima povijesti možda, čak nešto i naučite.
Hmmmmm Pa povijesno bas i nije najtocniji. I grkljani i novovjeki perzijaneri se zivciraju jer film bas i nije tocan prikaz bitke kod Termopilskog klanca.

Film jos nisam pogledao, ali sam citao strip. I da, strip je fenomenalan. Nema veze sto svi na kraju zaginu, ali i ja bi bio tako cool i imao lakonske odgovore na svako pitanje.
Pa film ionako nije filmizacija stvarnog povijesnog događaja već pretakanje Millerova stripa na veliko platno. A kako si, k'o što veliš čito strip, moraš priznati da je redatelj u tome potpuno uspio...
:blob:
Image
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Pa u tom i je fora predobro je uspio ufilmiti strip. Gotovo od scene do scene su identični, stoga se ja pitam koja je poanta (osim financija) snimati takav film.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Unread post by Nazir »

Pa ono, u filmu imas mnogo vise slicica... Cak 24 po sekundi. Ko ce ti lud napravit takav strip? :zubo:
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Indigo Montoya wrote:Pa film ionako nije filmizacija stvarnog povijesnog događaja već pretakanje Millerova stripa na veliko platno. A kako si, k'o što veliš čito strip, moraš priznati da je redatelj u tome potpuno uspio...
:blob:
Film jos nisaa gledao, ali ako je napravljen kao Sin City, onda si 105% u pravu. A sto se tice samog stripa, mislim da sam negdje citao neki intervju s Millerom gdje su ga pitali sto misli o prigovorima kako je 300 povijesno netocan. Odgovor je glasio otprilike:
Ako zele cinjenice, nek citaju knjige iz povijesti Antike... :D
Nazir wrote:Pa ono, u filmu imas mnogo vise slicica... Cak 24 po sekundi. Ko ce ti lud napravit takav strip? :zubo:
Lukav je Miller. Prvo napravi knjigu snimanja, proda je skupo kao strip, i onda s tom lovom snimi film i proda ga jos skuplje!

Tako je nesto pokusano i u nas sa Super Hrvojem ali se onda Jakov Sedlar zazelio Oscara i "ozbiljnih tema" te snimio fantasticni triler Gospu i Horror/Slasher Cetverored...

A da se drzo Super Hrvoja... Gdje bi mu bio kraj.... :lol:
Randomness is strong with this one!
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Xaotix wrote:
Indigo Montoya wrote:Pa film ionako nije filmizacija stvarnog povijesnog događaja već pretakanje Millerova stripa na veliko platno. A kako si, k'o što veliš čito strip, moraš priznati da je redatelj u tome potpuno uspio...
:blob:
Film jos nisaa gledao, ali ako je napravljen kao Sin City, onda si 105% u pravu. A sto se tice samog stripa, mislim da sam negdje citao neki intervju s Millerom gdje su ga pitali sto misli o prigovorima kako je 300 povijesno netocan. Odgovor je glasio otprilike:
Ako zele cinjenice, nek citaju knjige iz povijesti Antike... :D
jadan izgovor.
nema me.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Xaotix wrote:Super Hrvoja.
Kaj nije Hrvoje izašo samo jedan broj :scratch:
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Samo jedan... Mislim da je prodaja bila ispod ocekivane pa drugi broj nije nikad izasao
Jos uvijek nisam siguran da li je to "na zalost" ili "na srecu"...

Inace, sto se tice razloga za snimanje takvog filma, zbilja bi mogli biti samo financijske prirode. Mozda su zeljeli pricu pogurati do vise ljudi. Film sigurno ima vecu gledanost nego strip, pa ti evo i razloga: sirenje umjetnosti masama.

Bolje i takva kopija nego ono sto je Van Sant napravio sa Psychom... :pale:
Randomness is strong with this one!
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

Hamenaglar wrote:
Xaotix wrote:

Ako zele cinjenice, nek citaju knjige iz povijesti Antike... :D
jadan izgovor.
jedini odgovor :uzdravlje:
sorry zbog gramatike
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

corwin wrote:
Hamenaglar wrote:
Xaotix wrote:

Ako zele cinjenice, nek citaju knjige iz povijesti Antike... :D
jadan izgovor.
jedini odgovor :uzdravlje:
super onda ajmo snimiti film u kojem su hrvati osvojili cijelu europu, aziju, afriku, ameriku (juznu i sjevernu), a na antarktiku im se nije dalo jer je hladno, a australija im nije bila zanimljiva.

Koga briga za cinjenica.
nema me.
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

dobra ideja, a onda snimimo nastavak u kojem se radnja odvija na Marsu
Hrvati otkrivaju da su zapravo oni doselili sa marsa i da su glavni krivci za piramide u svim kutevima svemira (ono kao nekakav fetiš )
sorry zbog gramatike
Post Reply