A Scanner Darkly

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

A Scanner Darkly

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Pogledao A Scanner Darkly, odnosno, kako su to naši debilno preveli, Replikator. Otkud im povoda za taj naslov, jbite me u glavu ako se to iz filma vidi. :x

Film je egzistencijalistička drama o četvero ljudi na nekakvom novom sranju, koji su pod stalnim nadzorom Velikog Brace, pate od paranoje i raspravljaju o svemu pomalo, od toga koliko brzina ima bicikl kojeg je jedan upravo kupio, do toga jesu li im provalili u kuću. Jedan je undercover cop, i tu ide zaplet.

Animacija je kompjuterizirana rotoskopija, ne izgleda loše, iako ne mogu reći da mi se pretjerano sviđa. S druge strane, mislim da ni nije mišljeno da se sviđa. :D

Dade se gledati, premda mislim da nije film koji će prečesto ići u player. Nije to baš jako snažno ostvarenje, koje bi ostavilo neki posebno gorak okus, koji se nakon takva filma očekuje.

Preporučam odgledati dodatke, ima fragmenata Dickovog nastupa na nekoj konvenciji, tu je opako brijao kako su imali dosjee o njemu, kako su mu provaljivali u stan, krali papire, etc. Ne znam jesu li ga stvarno držali na oku, ili je čovjek bio malo šuknut, ili oboje?
A. Ziljak
Vermilion
Ewok
Posts: 37
Joined: 28 Jul 2007, 23:13
Location: Osijek/Budapest
Contact:

Unread post by Vermilion »

Replikator???????
isse, a ja cekala kad ce Scanner Darkly u kina - i cudim se sto sam propustila... replikator, zvuci kao neka ljigava neman...
covjek bi ocekviao da snime nesto vrijedno gledanja, mislim neki jaki film, s obzirom na literalni predlozak :dontknow:
Stvarnost ne postoji - samo nas vlastiti red koji svemu namecemo
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Unread post by nelchee »

Image

(nhf :D)

knjiga je prevedena kao "čitač tmine", a to valjda ne zvuči dovoljno primamljivo ljudima koji ne znaju tko je Dick.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: A Scanner Darkly

Unread post by Milena »

Aleksandar Ziljak wrote: Ne znam jesu li ga stvarno držali na oku, ili je čovjek bio malo šuknut, ili oboje?
Oboje. A kad ga nisu držali na oku, onda je on njih vukao za rukav. :shaking: U jednom trenutku je čak iznosio i teoriju da Lem nije prava osoba, nego konstrukt istočnih sila mraka čija je svrha da uništi američki SF. Zbilja.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
Vermilion
Ewok
Posts: 37
Joined: 28 Jul 2007, 23:13
Location: Osijek/Budapest
Contact:

Re: A Scanner Darkly

Unread post by Vermilion »

Milena wrote:
Aleksandar Ziljak wrote: Ne znam jesu li ga stvarno držali na oku, ili je čovjek bio malo šuknut, ili oboje?
Oboje. A kad ga nisu držali na oku, onda je on njih vukao za rukav. :shaking: U jednom trenutku je čak iznosio i teoriju da Lem nije prava osoba, nego konstrukt istočnih sila mraka čija je svrha da uništi američki SF. Zbilja.
hihi, ma sve je to u opisu radnog zanimanja dobrog pisca :P
Stvarnost ne postoji - samo nas vlastiti red koji svemu namecemo
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: A Scanner Darkly

Unread post by Dagi »

Milena wrote:U jednom trenutku je čak iznosio i teoriju da Lem nije prava osoba, nego konstrukt istočnih sila mraka čija je svrha da uništi američki SF. Zbilja.
Je. A na čelu urote bio je Hrvat.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

@Nelchee

Imaš li još ovakvih "karata"? :D
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Unread post by nelchee »

Dagi wrote:Imaš li još ovakvih "karata"? :D
nažalost, ne :( ima par fora stvari ovdje, ali nije to to.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: A Scanner Darkly

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Dagi wrote:
Milena wrote:U jednom trenutku je čak iznosio i teoriju da Lem nije prava osoba, nego konstrukt istočnih sila mraka čija je svrha da uništi američki SF. Zbilja.
Je. A na čelu urote bio je Hrvat.
Naime, Darko Suvin, toliko za neupućene a i da thread ide dalje. :D
A. Ziljak
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Cuj, marksisticki casopis ... vodi ga Jugoslaven ... sudjeluje neki Poljak cudnog akronima L.E.M. ... pa loncici se slazu, zar ne? :hal
Post Reply