Revija Azijskog filma - Domaćin (2006.)

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Revija Azijskog filma - Domaćin (2006.)

Unread post by Nimrod »

Prenosim s nosfove naslovnice

U jesen 2005. distributer Discovery film i zagrebačko kino Broadway iznenadili su i oduševili filmoljupce Revijom azijskog filma. Publika im je svoje zadovoljstvo pokazala posjećenošću - prvu je Reviju pogledalo trideset tisuća posljetitelja! - i to je rezultiralo novom Revijom koje je počela prošli tjedan.
Među izvrsnim prošlogodišnjim filmovima našao se i genijalni Memories of Murder korejskog redatelja Bong Joon-hoa. (Ako ga niste gledatli, trk u videoteku!)

Njegov novi film, Domaćin (izvorno: Gweomul, engleski The Host), počinje igrati sutra, 25. siječnja i ostaje na repertoaru do iduće srijede, 31. siječnja. Domaćin je hvaljeni horror, spoj monster movieja , drame i komedije, a radnju vam nećemo prepričavati. Podijelit ćemo s vama tek jednu triviju: događaj s početka filma temelji se na istinitom događaju. Naime, u veljači 2000. jedan je Amerikanac uistinu naredio da se formaldehid baci u kanalizaciju Seula!

A vi koji ne živite u metropoli, ne očajavajte! Ove godine, nakon tri tjedna provedena u Zagrebu, Revija kreće na malo putovanje Hrvatskom. Tako je najavljeno da bi u ožukju krenuli u Split na tri tjedna, a zatim bi na red trebali doći i Rijeka, Osijek, Zadar i čakovec. A kad točno i gdje, obavijestit ćemo vas na vrijeme! U međuvremenu, skočite na stranice Discoverija i pogledajte ostatak ponude Revije.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Pogledao Okus čaja, japanski film, a u sklopu Revije.

Komedija slične vrsti kao Život na sjeveru, samo smještena u japansku provinciju. Djed je umirovljeni manga majstor, pater familias je liječnik specijaliziran za hipnozu, majka je kućanica koja radi anime, sin opsesivno vježba go eda bi se približio curi u koju je zaljubljen, dok mala kćer ima pak svoju opsesiju - fizički ogroman alter ego. Dodajmo ujaka koji je miks-majstor, od nedavno rastavljen i doselio se sestri... Dosta epizodično i mjestimično nepregledno, budući da je ubačeno još dodatnih likova za koje nisam shavatio čemu služe. K tome, za moj ukus predugo jer traje cca. 2 sata i 20 minuta. No, ipak se radi o toplom, komičnom djelcu koje se može pogledati.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

A damn ja sam jučer htjela to ić gledat ali nisam stigla. Ništa, ako je suditi po prošloj godini, svi bi filmovi s revije trebali u redovnu kino distribuciju, a kasnije i na DVD.

Meni se Offside, iranski film o nogometnim navijčaicama koje su pokušavaju ušuljati na stadion utakmice Iranskih kvalifikacija za nogomento SP prošle godine nije baš pretjerano svidio...
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

okus čaja je odličan

iako sam bio u zabregu nisam ništa stigao pogledati :x
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Zeljko wrote:okus čaja je odličan
Ja bih mu dao nešto nižu ocjenu. Film je nepregledan. Ima pun kufer epizodnih likova - onih dva ili tri maturanta koji izvode zvizdarije - koje na početku filma uvodi takoreći ravnopravno u radnju. A i za nijansu je prespor.

No, kao što rekoh, topao film. Podsjeća me ponešto na nepretenciozne australske komedije.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Zeljko wrote:okus čaja je odličan

iako sam bio u zabregu nisam ništa stigao pogledati :x
doći će na dvd :)
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

ma nemam ga već na onom nelegalnom formatu :ocasion:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

:baba: Zeljko!
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Nazad na temu... Gwoemul - The Host

Gledao sam ga jučer i moram priznati da nije loš. Dosta je različit od standardiziranih Holiwoodskih Monster-muvija i vjerojatno bi treblo živjeti u Koreji da bi se pohvatale sve reference.

Zanimljiv humor, minimalna doza patetike, ameri kao dežurni negativci...
Koncept grupe ljudi koja se bori protiv čudovišta sa zajedničkim ciljem je ovdje osvježen ulogom obitelji unutar koje odnosi malo škripe, ali koja ipak može funkcionirati.

a li mi se čini ili je ovo jedan od rijetkih ako ne i jedini film u kojem mobiteli imaju BITNU ulogu? :scratch:

Ne bih htio baciti spoliere i nekom upropastiti film, pa zasad neću previše.... Možda za koji dan :D

Da li ga je još netko gledao?
Randomness is strong with this one!
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

jesam ja

:D

pokazuje supremaciju nad predvidljivim holivudskim govnetom

:dontknow: :angel:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Mene nije oduševio previše. Predugačak, neki likovi nerazvijeni, ali ima momenata koji su totalni mrak - ono s roštiljanjem mi je genijalno LOLčina do daske, overall tema tko je pravo čudovište i ribica koja mi je fantastična.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Mindphaser
Hani
Posts: 70
Joined: 01 Dec 2006, 19:00
Location: BiH

Unread post by Mindphaser »

"Memories of Murder" je odlican film.
Kad je vec rijec o azijskom filmu, na TV-u bio i Takeshi Kitano - "Zatoichi".
Covjek je... genije! Bez ikakvog razloga je u film ubacio stepovanje i "udaranje" ritma zamahivanjem motike, tesarskog cekica, odnosno, gacanjem djece u blatu. Nevidjeno odusevljenje s moje strane!!! :D
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Mindphaser wrote:"Memories of Murder" je odlican film.
Kad je vec rijec o azijskom filmu, na TV-u bio i Takeshi Kitano - "Zatoichi".
Covjek je... genije! Bez ikakvog razloga je u film ubacio stepovanje i "udaranje" ritma zamahivanjem motike, tesarskog cekica, odnosno, gacanjem djece u blatu. Nevidjeno odusevljenje s moje strane!!! :D
Sad ste tek otkrili Kitanovog "Zatoichija"? :D
A. Ziljak
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Unread post by Belzebubbles »

Aleksandar Ziljak wrote:Sad ste tek otkrili Kitanovog "Zatoichija"? :D
Pa da...

Zna li možda netko kako se zove ona igra sa kockama koju igraju na filmu? (Ono par nepar)
Post Reply