Silent Hill

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Silent Hill

Unread post by Nimrod »

Silent Hill” - kompletno nesuvisla adaptacija slavne video igre i sociološki kamen temeljac trenutka u kojemu je Lara Croft postala prošlost, a zamijenile su je žene, majke i njihove kćeri. Majčinstvo je “in”, i to tamo gdje se najmanje očekivalo, u digitalnom svijetu horror video igara.

kažu na 101
http://www.radio101.hr/?section=2&page=4&item=993
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

Upravo odgledao. Poč¿etak lo?? i neobećavajuć, kasnije se prič¿a zakomplicira i bude okej. Joj, kako je jadnoj Anni oderalo ko??u pred onom crkvom! :shock: K'o kad oni striptizeri skidaju one specijalne hlač¿e u jednom potezu.
Last edited by Hrvoje on 13 Mar 2007, 13:34, edited 1 time in total.
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Prilič?no dobar film. Atmosfera je odlič?na, gotovo kao u igri, a jedino mi je kraj ostao malo nejasan.
Eh, kad bi sve filmske adaptacije igara bile ovakve...
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Film je OK. U redu, ja volim cure u zaguljenim situacijama, je li... Å to se ikonografije i stvorenja tiče, tko je malo gledao Bromove ilustracije, bit će mu stvorenja u filmu blago poznata. A što se kraja tiče, što tu nije jasno? :D
A. Ziljak
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

meni je film nimalo zanimljiv
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Unread post by Nazir »

A ono, ok je, al nije bas posebno. Makar, stvarno zna biti jeziv. I meni je kraj malo cudan. Kaj ispadne da se majka i kcer nikada nece vratiti iz te druge dimenzije?
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Nazir wrote:A ono, ok je, al nije bas posebno. Makar, stvarno zna biti jeziv. I meni je kraj malo cudan. Kaj ispadne da se majka i kcer nikada nece vratiti iz te druge dimenzije?
Naravno! :D
A. Ziljak
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Imam neki filing da će ih muž/otac ići spašavati iz te druge dimenzije.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Pogledao na DVD-u. Prilično jezovito, ali i nepregledno. Tek kad sam pogledao dodatak: kako je film sniman, postalo mi je jasno kako je rađen prema računalnoj igri.

Mislim kako je uvijek problematično prebacivati nešto iz medija u medij. I dok smo se na filmske adaptacije knjiga navikli (Žiljak bi rekao da su pripovjetke zahvalnije jer možeš dodavati, dok iz romana moraš rezati), adaptacije stripova, igara itd. još uvijek izazivaju blijede poglede.

Film je kao film na trenutke iznimno spooky, ali i nepregledan. Tko točno koga, i tko kome? - često je nejasno. Donekle pomogne paralelana radnja sa Seanom Beanom (prava faca, iako je u ovom filmu šmokljan!), a ona je ionako ubačena u film mimo predloška.
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Film je kao film na trenutke iznimno spooky, ali i nepregledan. Tko točno koga, i tko kome? - često je nejasno.
Takva je situacija i u istoimenim igrama. Do samog kraja nisi siguran šta se u stvari događa, a i kad je završiš ostane barem nekoliko nejasnih stvari.
Moglo bi se reći da je to, uz čudovišta, odrednica čitavog serijala. U neku ruku, to i jeste bolje. Natjera te da razmišljaš o onome što si gledao (čitao, igrao) :D
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Ja nekako više razmišljam o onoj policajki: kad god se pojavi, ukrade scenu!
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Beanova uloga u filmu je premala. Baš zato mislim da će se snimat nastavak u kojemu će on hodati gradom i bježati od čudovišta. Inače, nešto je čovjek počeo često glumiti u hororima u zadnje vrijeme. Silent Hill, pa The Dark...
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Već mu je bilo vrijeme maknuti se od uloga irskih pištoljaša...
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Al još uvijek mi je najjači u gospodaru prstenova.

"Ti si jedini dečak koji je uspeo da me uzbudi. Zar ti to nije dovoljno?"
"Marš."
"Å ta ti meni marš? Zašto me odbijaš?"
"Ti se jebeš samo u čmar. A mene to boli. Ja želim nešto drugo, nešto divlje."
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Post Reply