Lady in the Water

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Lady in the Water

Unread post by Hrvoje »

Simpati?an obiteljski film. Pozornost mi je privukla glavna glumica Bryce Dallas Howard, koja jako neobi?no izgleda. Uvjeren sam da bi bila odli?na u ulozi neke vilenjakinje.

http://www.imdb.com/title/tt0452637/

Image
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Jesi gledao? Nekako mi "Shyamalan" i "simpatičan obiteljski film" ne idu zajedno :))
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

Miles wrote:Jesi gledao? Nekako mi "Shyamalan" i "simpati?an obiteljski film" ne idu zajedno :))
Pa, film je u mom kinu najavljivan kao film za djecu i mlade, pa sad ti vidi. Ima par ''bu'' scena, istina, a jedna me je ?ak i prestrašila :) , no više-manje, to je otprilike to. Onaj stvor što leta unaokolo je jedino ?ega bi se, zapravo, trebao bojati u filmu, a ruku na srce, i nije baš nešto strašan, zar ne?

PS

Shyamalan je režirao ''Stuarta Malog'' (ili je napisao scenarij?). :geek:
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Shyamalan je režirao ''Stuarta Malog'' (ili je napisao scenarij?).
Vidiš, to nisam znao :oops:
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Miles wrote:
Shyamalan je režirao ''Stuarta Malog'' (ili je napisao scenarij?).
Vidiš, to nisam znao :oops:
... napisao scenarij po knjizi E.B.Whitea :blob:
Image
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

U ''Slobodnoj Dalmaciji'' film su izgadili do boli. No, filmski kriti?ari iz spomenutog dnevnog lista ionako nisu pretjerano skloni žanru, tako da sam to više-manje i o?ekivao. Zanimljivo da su prije otprilike tjedan dana prili?no pozitivno ocijenili ''Miami Vice'', koji nije bogznašto.
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Hrvoje wrote:U ''Slobodnoj Dalmaciji'' film su izgadili do boli. No, filmski kriti?ari iz spomenutog dnevnog lista ionako nisu pretjerano skloni Ĺžanru, tako da sam to vi[?]e-manje i o?ekivao. Zanimljivo da su prije otprilike tjedan dana prili?no pozitivno ocijenili ''Miami Vice'', koji nije bogzna[?]to.
Inace mi je rijec kriticara ZAKON
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
User avatar
BlockflĂśte
Hani
Posts: 96
Joined: 05 May 2004, 02:34

Unread post by BlockflĂśte »

Pogledah ga nekidan u kinu. Ima nekih nelogi?nosti, ali mi je pomaknut na pozitivan na?in :) Dovoljno da bude poetski zanimljiv, a opet ne tolko da je naporan u rangu art-filma...
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Meni je Shyamalan pravo osvjeĹženje u dana[?]njem filmskom svijetu. Nisam znao to za Stuarta Malog, ali ovi njegovi fantasti?ni filmovi su mi odli?ni.
A [?]to se ti?e kriti?ara, ja njih nikada ne shva?am kao nekakav kriterij po kojem bih se morao ravnati. Zbog samo jednog razloga. Kriti?ari su apsolutno subjektivni, a mene zabole genitalije dal se nekome svi?a neki film ili glazba ili ne svi?a. Kad malo razmislim, uop?e nemam pojma koja je njihova svrha u svijetu. ?emu oni sluĹže? Mislim da su tu samo zbog onih budala koje nemaju vlastitu svijest i o ni?emu ne mogu odlu?iti sami, pa su im onda kriti?ari zamjena za mamu i tatu, jer ?e oni odlu?iti ono [?]to je najbolje za mene :binky:
Uostalom, kako se postaje kriti?ar? Koje su kvalifikacije? Ima neki faks? Kriti?arstvo ili tako ne[?]to?
PS: ovo nije bilo namijenjeno nikome osobno, tako da ako me?u vama ima osoba koje se mogu prepoznati u tekstu, nemojte to uzimati osobno. To je samo moje mi[?]ljenje. :uzdravlje:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:
Uostalom, kako se postaje kriti?ar?
Tako da napi[?]e[?] svoje mi[?]ljenje o ne?emu, filmu, knjizi ili bilo ?emu. I onda na?e[?] nekog 'ko ?e ti to objaviti. Pa jo[?] jednom. I jo[?] jednom. Vjeruj mi, znam iz svog iskustva. ;)
A. Ziljak
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:A [?]to se ti?e kriti?ara, ja njih nikada ne shva?am kao nekakav kriterij po kojem bih se morao ravnati. Zbog samo jednog razloga. Kriti?ari su apsolutno subjektivni, a mene zabole genitalije dal se nekome svi?a neki film ili glazba ili ne svi?a. Kad malo razmislim, uop?e nemam pojma koja je njihova svrha u svijetu. ?emu oni sluĹže? Mislim da su tu samo zbog onih budala koje nemaju vlastitu svijest i o ni?emu ne mogu odlu?iti sami, pa su im onda kriti?ari zamjena za mamu i tatu, jer ?e oni odlu?iti ono [?]to je najbolje za mene :binky:

Ne odlucuju kriticari za nikoga... Dobar kriticar je kao kolumnist po novinama. Iznosi svoje stavove na zabavan nacin... Sa stavovima, politickim ili filmskim, se ne moras slagati, ali to sto kriticar, (ili kolumnist), napise bi trebalo biti zanimljivo, zabavno i informativno, cak i ako je predmet teksta sranje. Kritiku bi trebvao pisati netko tko se kuzi. Kad dobar kriticar popljuje nesto, cak bi te i to trebalo zainteresirati. E sad, velika vecina kriticara nisu takvi nego se cini da ih niti ne zanima ono o cemu pisu ...
User avatar
BlockflĂśte
Hani
Posts: 96
Joined: 05 May 2004, 02:34

Unread post by BlockflĂśte »

Ima kriti?ar u filmu...
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Kritiku bi trebvao pisati netko tko se kuzi. Kad dobar kriticar popljuje nesto, cak bi te i to trebalo zainteresirati. E sad, velika vecina kriticara nisu takvi nego se cini da ih niti ne zanima ono o cemu pisu ...
Egzaktli maj point . :mrgreen:
Na stranu oni koji se kuĹže o onome o ?emu pi[?]u. Ne znam kakva je situacija u stvarnosti (govorim o Hrvatskoj), ali po mome mi[?]ljenju, filmski kriti?ar bi trebala biti osoba koja u svome profesionalnom Ĺživotu radi u filmskoj industriji, a ne netko tko je gledao puno filmova. Isto tako ne moĹže glazbeni kriti?ar biti osoba koja kod ku?e ima [?]ezdeset albuma Rolling Stonesa, pa misli da je Bog [?]to se ti?e glazbe. Najja?e mi je kad neki kriti?ar koji voli samo rock ide napraviti kritiku nekog hip-hop ili dance albuma. Same rije?i hvale! To je kao kad bi ja koji prezirem cigarete i[?]ao pisati kritike o svojstvima pojedinih vrsta cigareta, samo na osnovi toga [?]to sam gledao tisu?u ljudi kako pu[?]e cigarete.
Ali, u pravu si TB kad kaĹže[?] da bi kritike trebale biti [?]tivo koje ?e nas zabaviti i zainteresirati ali ni[?]ta vi[?]e od toga. Problem je [?]to se kriti?ari (tu prvenstveno mislim na one koji imaju redovite tjedne kritike u novinama) po?inju smatrati bogomdanima zato [?]to se njihovo ime svaki tjedan nalazi u novinama i [?]to misle da na temelju njihovih kritika ljudi gledaju ili ne gledaju ili slu[?]aju ili ne slu[?]aju ne[?]to. Pa su oni face! Ovdje govorim samo o filmskoj i glazbenoj kritici, ni[?]ta drugo.
Ja se, recimo ne mogu sjetiti kad sam zadnji put vidio pozitivnu kritiku nekog filma. Uglavnom se povode za postulatom: sve [?]to dolazi iz Hollywooda je bljuvotina, a sve [?]to dolazi iz ostatka svijeta je umjetnost. Isto tako je i s glazbom. Sve [?]to se masovno slu[?]a je sranje, a ono [?]to slu[?]am ja (kriti?ar) i ?etiri moja prijatelja je neshva?ena genijalnost.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Prvo. Kriticari trebaju biti donekle strucni u podrucju u kojem kritiziraju. Naime ako si filmski kriticar, nemoras ti biti uspjesan filmas, ali moras imati nekakvog iskustva u tom podrucju. Isto vrijedi za knjizevnost, umjetnost, itd.

Drugo. Svaka kritika je subjektivna.

Trece. Usprkos drugoj tocki kriticar bi uvijek trebao teziti objektivnosti. Kriticari bi trebali nabrojati (i opisati) karakteristike i odlike jednog djela. Njihova interpretacija tih karakteristika moze biti subjektivna. Drugim rjecima kriticar bi trebao biti savjetnik. Ja sam ponekad i na temelju negativnih odlucio da me neki film zanima, a na temelju pozitivnih da me ne zanima.
nema me.
Post Reply