Aeon Flux

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Ja sam gledao samo film A. Flux i nisam imao pojma da je original crtic.
Film mi je bio ne nesto genijalan nego onak, ok, a sto vrijeme protice u sjecanju mi je sve bolji.
Zasto? Radi neceg starinskog i naivnog u pristupu, u dizajnu tog grada i interijera, bojama, necem u atmosferi zbog koje mi je film djelovao kao da je mogao biti snimljen i u 50-ima...
Zadnja scena kad se srusi zid od grada a svi gradjani vide sumu i zalazak sunca kroz rupu u zidu mi je bila tako optimisticna , i sve se zavrsilo dobro da mi se bas svidio. Ono, idu razne peripetije i happy end, i svi su od tad zivjeli sretno. Feelgood SF film.
A da ne spominjem Charlize Theron koja jako dobro izgleda.
Nije nabildana, ima obline, cak i mali, (mali), trbuscic i jako je slatka - kao cura iz susjedstva.
Za razliku od anoreksicne Kate Backinsdale i Mille Jovovich koja je inace lijepa ali u Ultravioletu premrsava i androgina.
Charlize nikako ne moze izgledati nemilosrdno, pa ne znam sto da napravi od sebe.
Da je Aeon Flux trebala u filmu biti nekakva kao sto si citirao: "cruel, selfish, loving, unpredictable, witty, caustic, confident, sarcastic, lethal, itd", to bi trebala biti skroz potpuno druga vrsta filma, i druga glumica.
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Unread post by writer16 »

e ovako ljudi imam crtić aeon flux koji traje cifra negdje oko sat i po i razlomljen je na desetak poglavlja i svaki put (skoro svaki put) aeon flux na kraju umire e sad me zanima je li to sve što je nastalo od aeon flux crtića tj je li to ona serija s mtv pa sve epizode skupljene na jednom mjestu ili je to samo film a postoji još ne znam cijela sezona crtića???
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Mindphaser
Hani
Posts: 70
Joined: 01 Dec 2006, 19:00
Location: BiH

Unread post by Mindphaser »

Film je, generalno, tipicni MTV trash proizvod. Preglasna muzika, na koju se naviknes tek na sredini filma; odsustvo star(ij)ih ljudi - logicno je da se kloniraju starci pred smrt; neka toboze urbana odjeca. Peti element je zakon po ovom pitanju. Takodjer, mrzim zensku obucu sa onakvom stiklom u filmu,pukni martensice i dovidjenja, sta fali Lari Kroft, a i lakse je skakati u njima (makar malo); arhitekura koja nema nikakve veze sa covjekom - da li imaju neki urbanisticki zavod? - u stvari, da li u tim gradjevinama, uopste zive ljudi ili svi onako besciljno danonocno bauljaju trgovima kao zombiji? A i da zive u kucama sigurno ne bi mogli da skontaju svrhu postojanja mase nepotrebnih, vizuelno, dakako lijepih, arhitektonskih sitnica.
Sa druge strane u filmu ima dosta originalnih stvari, uglavnom detalja,npr. one kuglice-bombe... hm... ne mogu se sjetiti jos necega, ali ima ih... i to je jedini razlog zbog kojeg filmu mogu dati prolaznu ocjenu. U stvari, ima jos jedan: Johnny Lee Miller! Samo mi nije jasno kako je pristao da tumaci relativno sporednu ulogu u ovakvom filmu!
U analizu price i scenarija ne bih zalazio... moze nesto da me ugrize!
Atmosfera je sterilna... ali stvarno...
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Mindphaser wrote:Film je, generalno, tipicni MTV trash proizvod. Preglasna muzika, na koju se naviknes tek na sredini filma; odsustvo star(ij)ih ljudi - logicno je da se kloniraju starci pred smrt; neka toboze urbana odjeca. Peti element je zakon po ovom pitanju. Takodjer, mrzim zensku obucu sa onakvom stiklom u filmu,pukni martensice i dovidjenja, sta fali Lari Kroft, a i lakse je skakati u njima (makar malo); arhitekura koja nema nikakve veze sa covjekom - da li imaju neki urbanisticki zavod? - u stvari, da li u tim gradjevinama, uopste zive ljudi ili svi onako besciljno danonocno bauljaju trgovima kao zombiji? A i da zive u kucama sigurno ne bi mogli da skontaju svrhu postojanja mase nepotrebnih, vizuelno, dakako lijepih, arhitektonskih sitnica.
Sa druge strane u filmu ima dosta originalnih stvari, uglavnom detalja,npr. one kuglice-bombe... hm... ne mogu se sjetiti jos necega, ali ima ih... i to je jedini razlog zbog kojeg filmu mogu dati prolaznu ocjenu. U stvari, ima jos jedan: Johnny Lee Miller! Samo mi nije jasno kako je pristao da tumaci relativno sporednu ulogu u ovakvom filmu!
U analizu price i scenarija ne bih zalazio... moze nesto da me ugrize!
Atmosfera je sterilna... ali stvarno...
Društvo je i mišljeno da bude sterilno. Koliko sam shvatio, film je sniman na autentičnim lokacijama, dakle arhitektura takva kakva jeste postoji okolo. To što arhitekti evidentno žive u drugačijim zgradama od onih koje projektiraju za nas obične smrtnike, to je druga priča.
A. Ziljak
Post Reply