serenity

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

serenity

Unread post by Bahod »

Kona?no sam pogledao i to ?udo.
Toliko buke oko filma kao nije iza[?]ao u kina nego samo u videoteke, gomile ljudi razo?arane.
Ja bi bio razo?aran da sam potro[?]io novce na kino ulaznicu, parking, kokice esoven.
Stvarno mislim da tkogod je odlu?ivao o tome da film ide direkt na DVD nije pogrije[?]io.

Mislim filmi? je zgodan, i to je to, ni[?]ta vi[?]e.
Radnja je dosta nesuvisla, likovi su obra?eni na razini jedne malo bolje serije.
Bijednim poku[?]ajima plitkog humora poku[?]ava se stvoriti otka?ena atmosfera, kao junaci su skroz otka?eni ali kad zagusti onda se skuliraju i naprave svoj posao.
Ne?u sad pisat glavne zamjerke da ne spojlam ali mislim da se moglo napraviti puno vi[?]e.

eni koment?
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Firefly mi je bila jako dobra serija.
Zato sam Serenity cekao ko pustinja kisu.

Od filma sam ocekivao puno vise, ali mi je bar dobro zaokruzio seriju.
Nema mi onog naboja koji je imala svaka epizoda Fireflya, ali ipak...
Likovi su mi bili malo cudni, ali primjetio sam da je to zbog toga sto je karakter likova u filmu drugaciji. U filmu je prikazan zavrsetak promjene njihove osobnoti koja se mogla nazrijeti kroz epizode serije.
I ZAO mi je sto ga ne mogu gledati ne valikom ekranu.
Sta ces, kad sam izrazito subjektivan Browncoat :D

Plitak humor? Cijela serija je radjena u tom stilu, i u potpunosti mi odgovara likovima kao takvima. I ne smatram ga bas toliko plitkim. Vic ili recenica sa pocetka filma se ponovo referencira u nastavku ili na kraju. Ispada da nije tu slucajno kao jefti trik za nasmijavanje, nego daje likovima neku dosljednost (Primjer: Jayne i njegovo zanovijetanje o granatama).

Mozemo lako naci rupe. Ali u ovom slucaju to ne zelim! :wave:

PS.
Da se razumijemo. Rijec je o pustolovno-akcijskom-SFu.
Ne ocekujem da ce dobiti Oscara, ne ocekujem da ce ljudi za njim rezati zile, ne smatram da je rijec o MUST_SEE umjetnickom djelu. Ali osjecam da je film radjen za mene. I zato mi je dobar.
Randomness is strong with this one!
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

ok ja nisam gledao seriju pa mi moĹžda fali bekgraund

ne znam nekako sam vi[?]e o?ekivao s obzirom na pompu koju je digao u medijima

[?]to se ti?e fora ima par dobrih no nekako mi nisu upotpunoa uklopljene u [?]prehu ekipe

ako su zahebant, okorjeli ratnici i prekaljeni cinici ( [?]to se poku[?]ava posti?i) onda moraju biti takvi u svi situacijama
?ini mi se da je redatelj poku[?]ao napraviti kompromis i na Ĺžalost podbacio
po meni bi bilo bolje da je cijeli film na tu vodu

ali eto to sam ja
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Film bi navodno trebao biti potpuno samodostatan, Dakle ne bi smio ostavljati neka pitanja onima bez backgrounda serije. Tako su ga barem zamislili.

Ali ipak mi se cini da Wheddonu to nije uspjelo.

Inace, je da su cooleri, ali ponekad ipak posrnu :) kad se to desilo Schwarzentregeru? :D
Randomness is strong with this one!
the_ghost
Ewok
Posts: 36
Joined: 08 Feb 2006, 14:01
Location: Zagreb

Unread post by the_ghost »

Definitivno sam ocekivao bolji film :/ Serija mi je puno bolja... Ima par dobrih fora i to je to. Gledao sam ga s nekoliko ljudi i oni koji nisu geldali seriju su bili malkice zbunjeni...
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

pogledao i moram re?i da je vi[?]e nego sam o?ekivao,idem nabavit seriju :ocasion:
sorry zbog gramatike
talos
Ewok
Posts: 2
Joined: 07 Feb 2006, 19:15

Unread post by talos »

prije gledanja filma je trebalo pogledati seriju, jer bez toga mnogima je film glup i bezveze. Film je mnogo toga rije[?]io [?]to je ostalo visjeti nakon serije i zato o?ekujem budu?e uratke na temu Fireflya. :headbang: :headbang:
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Ja sam pogledao jednu epizodu serije, što ?e re?i da nisam pokupio baš mnogo bekgraunda, ali film mi je ipak bio više-manje jasan. Ono, na jednoj strani imamo "zlu centralnu vladu", a na drugoj "slobodni nerazvijeni svijet i skupinu bandita dobrog srca."
Nema se baš mnogo toga za ukapirati.
I da, film mi se svidio. U pitanju je jedna lagana sf-western akcija bez mnogo pameti i filozofije i film, kao takav, je dobar. Barem meni :))
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

nije dosadan dapa?e
ali mi jednostavno nije zanimljiv da bih gledao opet ili da bi se zanimao za seriju
nakon 10 minuta zbog lo[?]eg prevoda filma i zbog nemogu?nosti da pohvatam konce odustao sam od razmi[?]ljanja...

zanimljiv je vizualno
to mi je veoma bitno za film ali sve ostalo me se nije dojmilo
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

Film je s*anje.
likovi su obra?eni na razini jedne malo bolje serije.
Toč?no tako.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Hrvoje wrote:Film je s*anje.
(Evo, dokaza za??to je filmska kritika na NOSFu bolja od svih pozera u novinama.
Kratko, jasno i bez pre*enjavanja na 5 kartica teksta. :mrgreen:)

NE, NIJE! :wave:
likovi su obradjeni na razini jedne malo bolje serije
eh, da... nazalost, nisu bas uspjeli napraviti samostalno djelce...
Randomness is strong with this one!
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

Pa napi??em ja i op??irnija razmi??ljanja, ali juč?er mi se nije dalo. Bija??e kasno i spavalo mi se.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

pa film je ionako napravljen kao nastavak serije, a u seriji su likovi sasvim dobro isprofilirani
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Moram priznati da se i meni serija svojevremeno svidjela na onaj uvrnuti nač?in na koji se ??und uvuč?e č?ovjeku pod ko??u no definitivno nije u top tenu mojih omiljenih SF serijala na telki - film jo?? manje...
:blob:
Image
Post Reply