Atlantida

Sociologija, historiografija, semiotika ... po potrebi sa cyberprefiksom.

Moderator: Xaotix

User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Atlantida

Unread post by L.Z. »

Što mislite o atlantidi?
Ja sam u posljednje vrijeme pročitao hrpu literature o Atlantidi i skoro ne želim vjerovati da je pronađena (ako to i je atlantida a ne neki grad iz postpotopnog razdoblja koji su sagradili potomci atlantiđana po uzoru na izgubljenu domovinu).
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

gdje pi[?]u da je prona?ena?
ne da mi se goglati, a i tako vi[?]e volim kad pro?itam to iz nekog papirnatog izdanja
aa garantiram da bi tako [?]to strpali i u dnevne novine (na zadnju stranu s ostalim polupouzdanim vjestima :? )
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

pa na naslovnoj stranici nosfa
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

moram pogledati, kako je kod onih problema s bandwithom savjetovano da se u forum ulazi direktno rijetko sam posje?ivao home stranicu
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

posudio sam iz knjižnice pred par tjedana čitanja o atlantidi, Edgara Cayce, ali ali nisam stigao čitat skoro niš (skupljam zakasninu 8-) :oops: 8-) )
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

jel ti vidi[?] tu "Atlantidu" na onoj satelitskoj snimci?
ja tamo ne vidim nikakve krugove a ni njihove tragove
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

ja sam vidio nekakav slabi obris kruga ali :dontknow:
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Ja sam apsolutno skeptican glede postojanja Atlantide. Slazem se sa onima (puno boljim poznavaocima Platonove filozofije od mene) koji kazu da je on izmislio Atlantidu kako bi potpomogao svoju teoriju o idealnoj drzavi. Kratak clanak na http://www.adventisti.slatina.net/atlmit.htm
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ima puno stvari koje bi bilo lakše objasnit da je atlantida (pod time predmnijevam otok usred atlantika) doista postojala.. npr., dvije stvari koje me oduvijek mu?e:

1. rasprostranjenost piramidalnih gra?evina po svijetu. gdje sve imamo piramidalne gra?evine? imamo u egiptu, naravno, u mezopotamiji, indiji,.. dopunite me, jer ja više ne znam gdje ima.. OSIM još u americi. egipat-mezopotamija-daleki istok.. to je sve jedna linija, kulture su se tu prožimale.. odakle su u americi dobili 'ideju' o izgradnji piramida?

2. baskijski jezik - jezik koji se ne može povezati ni sa jednom poznatom jezi?nom skupinom.. zanimljiv je podatak da su se baskijski misionari koji su u 16. i 17. stolje?u odlazili u ameriku najlakše sporazumijevali s domorocima..

atlantida, kao poveznica kontinenata, kultura i jezika, olakšala bi objašnjavanje ovih nedoumica.. :)
Instant Geek. Just Add Coffee.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

ire wrote:2. baskijski jezik - jezik koji se ne moĹže povezati ni sa jednom poznatom jezi?nom skupinom.. zanimljiv je podatak da su se baskijski misionari koji su u 16. i 17. stolje?u odlazili u ameriku najlak[?]e sporazumijevali s domorocima.
Baskijski je navodno srodan - i to jako izdaleka - gruzijskom; tzv. kartvelska skupina jezika. Moram to provjeriti. Uzgred, ovo s misionarima nisam znao - ina?e su Baski prili?no veliki katolici!
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

plus toga baski i, guanchi i berberi imaju visok postotak nečega (zaboravih čega :x ) u krvi čega nema kod ostalog naroda u tolikoj mjeri.

Ire piramida ima još i u kini ali diljem cjelog svjeta domorodački narodi imaju legende o piramidi i o tome kako su potomci preživjelih atlantiđana.

ima tu još hrpa toga preporučam knjigu Sama Osmanagicha ( u knjizi piše da je formalno obrazovanje stekao u saraajevu, znači da je iz B i H) "Alternativna povjest" tu imate sve u kratko :blob:
Život je samo san na putu do smrti
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Okej, tu su jo[?] i pri?e o op?em potopu - iako ja osobno imam svoje mi[?]ljenje o tome - i jo[?] niz stvari.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

?itaju?i postove iz teme o NLO-ima sam se sjetila jedne knjige koju sam pro[?]le godine kupila na brodu-knjiĹžari (mislim da se zove Duos). Knjiga se zove The Fallen (Robert Don Huges- iako sumnjam da ste ?uli za nju.) Radi se o tome da glavni lik otkriva kako su vanzemaljci (oni iz Dosiea X) u stvari demoni, mra?na sila koja se bori protiv dobra. I s njima putuje kroz najvaĹžnije dijelove ljudske povijesti...

Uglavnom kada do?e do Atlantide to je prije potopa. Ĺ to zna?i da u Atlantidi nikada nije padala ki[?]a. (To valjda ima neku Biblijsku osnovu?). Meni je [?]tosno bilo to da zbog navedenog razloga ulice Atlantide nisu imale odvoda za vodu, krovovi su bili ravni... Pa kad je ki[?]a krenula za kratko vrijeme je bilo vode do koljena i bilo ih je lako potopiti.
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

možda bi mogao složiti jedan tekst o atlantidi za nosf kolumnu kad već imam doma sav potreban materjal?
Život je samo san na putu do smrti
Post Reply