Religije i vanzemaljci

Sociologija, historiografija, semiotika ... po potrebi sa cyberprefiksom.

Moderator: Xaotix

User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Religije i vanzemaljci

Unread post by ratchet »

Belzebubbles wrote:
Isus voli sva bića. Podcrtavam: SVA, i svatko može naći spasenje ako se pravodobno pokaje (last minute repeniton?).

Sve u svemu, zeleni bi postojali, bili bi krivovjerni, i pretpostavljam da bi mogli naći spasenje u obliku pokrštavanja i pokajanja (novu krv bi se dočekalo raširenih ruku - ne znam jeste li svjesni, ali najveći broj današnjih vjernika potječe iz loših materijalnih uvjeta i općenito trećeg svijeta. Daljnje objašnjavanje je suvišno.)

To i jeste ono što crkva danas govori. Kako im ide svaki novi vjernik je dobrodošao. Ali loši materijalni uvjeti, odnosno svojevrsna nazadnost, implicira da smo mi tehnološki napredniji, i mi moramo doći do njih. Samo, kad pročitate Dawkinsovu Iluziju o Bogu shvatite da bi religija kao takva, unatoč možebitnom postojanju vanzemaljskog života, mogla biti i teška anomalija, koju bi bilo poprilično teško, kao takvu, odnosno kao pojam, objasniti vanzemaljcima. Možda bi nas stavili u karantenu. Možda već i jesmo u njoj.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Religije i vanzemaljci

Unread post by Aleksandar Ziljak »

TB wrote:Biblija je stvar koja se tumači i interpretira i skoro sve se tu može uklopiti.
Nego, već sama činjenica da je papin astronom spomenuo vanzemaljce... Hmmm... priprema vjernika za skora zapanjujuća otkrića ? :D
Što, za tajne dijelove zapisnike sa saslušanja Galilea Galileia? :vrag:
A. Ziljak
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Religije i vanzemaljci

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Problem će također nastati ako vanzemaljci dođu i proderu se: "Postoji jedan Bog i XS#4GpjičoH je njegov prorok!" i to potkrijepe s nekoliko desetaka brodova u klasi Zvijezde smrti. Tako, ko bu koga pokrštaval, još bu se vidlo. :vrag:
A. Ziljak
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Re: Religije i vanzemaljci

Unread post by corwin »

male boginje njih :scratch:
sorry zbog gramatike
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: Religije i vanzemaljci

Unread post by jbt »

Moj zivot za XS#4GpjičoH-a!!!!

E, Ziljak, pokrenuo si u meni potrebu da napravim internet meme.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Religije i vanzemaljci

Unread post by Xaotix »

Već vidim gomilu preobraćenika kako spaljuje sve koji ne prihvaćaju XS#4GpjičoHa u svojou dušu :lol:

Sto posto bi se našlo par oportunista koji bi krenuli propovijedati novu vjeru po majčici Zemlji.
Dio labilnih bi se ritualno samoubio ne bi li lakše pratili svemirce u njihovu domovinu.

I onda bi od svega napravili reality show, i život bi se nastavio kao do sada.
Randomness is strong with this one!
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Re: Religije i vanzemaljci

Unread post by Hrvoje »

User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Re: Religije i vanzemaljci

Unread post by nelchee »

tko nije čitao Sitchina ima ovdje tekst o pretpostavci da se u Bibliji nisu opisivala "Božja čuda", već napredna tehnologija te da "Elohim" (riječ u množini koja se često prevodi kao jednina - Bog) predstavlja naprednu rasu koja nas je napravila "na svoju sliku" genetskom manipulacijom.

zar to nije puno realniji scenarij od toga da nas je neki prankster god sklepao od zemlje? :P
User avatar
buco
Jedi Master
Posts: 206
Joined: 30 Sep 2008, 20:46

Re: Religije i vanzemaljci

Unread post by buco »

Aleksandar Ziljak wrote:...dođu i proderu se: "Postoji jedan Bog i XS#4GpjičoH je njegov prorok!" i to potkrijepe s nekoliko...
Hmmm... Pa sad! Što ako su ove religije (općenarodne) produkt "kontrole uma" onih "od vanka", malih zelenih ili kako već?
Tko zna, možda su ove naše religije zapravo njihove, ako je tako onda smo već u gabuli! :vrag:

Možda nas spasi Borg iz STa? Sve je moguće... :x

Pozdrav

Pravovjernikova SG-1
Pisanje priče me podsjeća na pisanje programa u asembleru !
trooli
Hani
Posts: 59
Joined: 07 Nov 2008, 14:59

Re: Religije i vanzemaljci

Unread post by trooli »

...u pravilu ovakve teme prerastu u teške rasprave u kojima se kristaliziraju tri strane:
oni koji podržavaju ispravnost vjere, oni koji to sve svode na znanstveno promatranje i na kraju oni koji pod**bavaju...

Sad Crkva je institucija koja se koristi Biblijom kao sredstvom koja učvrščuje Vjerovanje - iz toga proizlazi da je Biblija knjiga vjere a ne povjesna knjiga - ona kanalizira i vodi čovjeka kroz život vjere...
Po Bibliji je sve moguće dokazati ako se dovoljan broj pasusa prikaže izvan konteksta u kojima je pisan...

U pravilu - čovjek je izmislio vjeru kako bi mogao imati neko uporište u životu - sve ostalo su instrumenti (Crkva, Biblija, ostale vjeroispovjesti...).

Sad ja svima skidam kapu i onima koji vjeruju te onima koji ne - imaju pravo na to...

Uglavnom probajte pročitati Vrapca i Djecu božiju od Mary Doria Russell - mislim da je to ispravan scenarij da se dogodi otkriće "malih zelenih" (dobro oni koji su pročitali nemorate ponovo :D )...
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Religije i vanzemaljci

Unread post by niniane »

Ne znam jesam li to napisala u ovoj temi ili ne - ali moja preporuka za ovu temu je "Trilogija o Kristovom kloniranju" by James Beauseigner.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
buco
Jedi Master
Posts: 206
Joined: 30 Sep 2008, 20:46

Re: Religije i vanzemaljci

Unread post by buco »

trooli wrote:Sad Crkva je institucija koja se koristi Biblijom kao sredstvom koja učvrščuje Vjerovanje
Čak i "nepovjesničari" znaju da se crkva koristi mačem kao sredstvom za širenje i učvrščivanjem vjere. Biblija je samo izgovor, tj. svete knjige na koje se poziva. Nije samo krščansak crkva ta koja se služi tim modelm "preobračivanja". :x
niniane wrote:ali moja preporuka za ovu temu je "Trilogija o Kristovom kloniranju" by James Beauseigner
[/quote]

Hmmm.. da ne pišem roman na što me takav tip replaya podsjeća, da ne svršin ka oni LBRN (tako nekako).
Jel imaš ti svoj stav da ga napišeš ili...? Ne stav dotiče James B. iz neke njene knjige, već tvoj osobni o temi topica.

Pozdrav
Pisanje priče me podsjeća na pisanje programa u asembleru !
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Religije i vanzemaljci

Unread post by niniane »

[quote="buco"]Hmmm.. da ne pišem roman na što me takav tip replaya podsjeća, da ne svršin ka oni LBRN (tako nekako).
Jel imaš ti svoj stav da ga napišeš ili...? Ne stav dotiče James B. iz neke njene knjige, već tvoj osobni o temi topica./quote]

???? Čemu sad ovo? :scratch: buco, nismo u Čiča Miči da se napadamo :zubo:
Inače, James Beauseigner je tip. Ne ženska. :D
... characters, personalities, stories and larps...
trooli
Hani
Posts: 59
Joined: 07 Nov 2008, 14:59

Re: Religije i vanzemaljci

Unread post by trooli »

buco wrote:
trooli wrote:Sad Crkva je institucija koja se koristi Biblijom kao sredstvom koja učvrščuje Vjerovanje
Čak i "nepovjesničari" znaju da se crkva koristi mačem kao sredstvom za širenje i učvrščivanjem vjere. Biblija je samo izgovor, tj. svete knjige na koje se poziva. Nije samo krščansak crkva ta koja se služi tim modelm "preobračivanja". :x
...svatko vrijeme traži svoja sredstva - sada je vrijeme "punjenja" glava ne fizičkom silom nego jednostavnim ispiranjem mozga...
Post Reply