Omen 666

Sociologija, historiografija, semiotika ... po potrebi sa cyberprefiksom.

Moderator: Xaotix

Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Omen 666

Unread post by Hrvoje »

Film nisam gledao, imam namjeru, ali nisam otvorio topic da bih govorio o njegovoj kvaliteti, ve? me nešto posve drugo interesira. Ne znam koliko vas zna da se remake kultnog horora trebao (izme?u ostalog) snimati i u Splitu, u Dioklecijanovoj pala?i na razli?itim lokacijama, uklju?uju?i Peristil te Zlatna vrata, te u Solinu, odnosno na poznatim Manastirinama. Ministarstvo kulture je ve? bilo odobrilo snimanje i dalo sve potrebne dozvole filmašima, kad se u sve umiješala, poga?ate, Crkva. Uglavnom, slijedio je pritisak na gradske oce, prepucavanja po medijima, ono-ovo, i filmaši su dobili zabranu snimanja.

Vaša mišljenja, molim. Da li je trebalo dopustiti snimanje, ili ne? I zašto?

Evo link, jedan od rijektih koje sam uspio prona?i na ovu temu.
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

sve su to ?avolja posla,nek i?u u onu njiovu ameriku pravit takove bogohulnosti,treba se molit bogu i gospi da im oprosti grjehe
sorry zbog gramatike
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

U biti, neumjetni?ke institucije se konstantno miješaju u umjetnost. Po meni, dokle god je legalno zakonom, trebalo bi da bude slobodno.

@Corwin

Dao si mi ideju za jedan drugi topic, jako zanimljiv, ali i vrlo kontraverzan. :flower:
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

meni nikad nije bilo jasno kako je kum snimljen u crkvi?
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Hrpa filmova u kojima se pojavljuju vragovi i njihova rodbina su se snimali u crkama. Pretpostavljam da se neke od njih bile makete napravljene u studiju, ali barem polovica su morale biti prave. Na[?]i ljudi su praznovjerni i konzervativni, a plus [?]to nas je devedetak posto katolika u drĹžavi. Zanimalo bi me da li bi bilo protivljenja Crkve da su htjeli snimiti film u nekoj pravoslavnoj crkvi. Ili dĹžamiji.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Logos
Ewok
Posts: 15
Joined: 16 Dec 2005, 09:16

Unread post by Logos »

Da je bio neki drugi film u pitanju, a ne Omen, snimanje bi se najnormalnije odvijalo i nitko ne bi ni rije?i rekao. Crkva brani svoje interese...
"Freedom is secured not by the fulfilling of one's desires, but by the removal of desire."
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

crkva brani svoje interese ali ti su interesi razli?iti od Ĺžupe do Ĺžupe i od biskupije do biskupije i to je ono [?]to smeta
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Logos wrote:Da je bio neki drugi film u pitanju, a ne Omen, snimanje bi se najnormalnije odvijalo i nitko ne bi ni rije?i rekao. Crkva brani svoje interese...
Kakve veze imaju interesi Crkve sa snimanjem filma? To je film - produkt ne?ije ma[?]te. Zar Crkva ima toliko malo povjerenja u svoj nauk da se boji da ?e joj jedan obi?an film preoteti sljedbenike? Ista je stvar bila i sa davin?ijevim kodom. Lik napi[?]e komad beletristike i odmah svi ska?u na noge kao da je pred kamerama udavio Papu. A to je obi?na knjiga za razbibrigu, koja dodu[?]e spominje neke postoje?e institucije i likove, ali ?emu tolika hajka? Ja sam katolik, ali ne razmi[?]ljam promijeniti vjeru zato [?]to sam pogledao taj film ili pro?itao knjigu. Meni je taj strah Crkve prema svemu [?]to se kosi s njenom dogmom u najmanju ruku ?udan. ?ega se boji? Oni koji vjeruju, bit ?e vjernici i dalje, oni koji ne vjeruju, ne?e vjerovati i dalje. A one koji se traĹže, takvi hermetisti?ki stavovi Crkve ne?e privu?i.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

moĹžda imaju razloga za strah :dontknow:
sorry zbog gramatike
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

kod naske je u ratu Ĺžupnik koji krade struju govorio da to nije grijeh a Ĺžupnik koji ne krade struju i Ĺživi pod svije?om je govorio da je to grijeh

Ĺžupnik koji izdaje prostor firmi koja distribuira tisak ne razmi[?]lja o moralnim aspektima distribiranja ?asopisa kao [?]to su anal, sextaza, smokvin list, datefuck i tako to me?utim kada bi vidio nekog Ĺžupljana da izdaje prostor za takvu firmu za distribuciju novina bio bi duboko uvrije?en i rekao bi da je grijeh to dopu[?]tati u ku?i vjernika ?AK i ako Ĺžupljanin prehranjuje djecu tim parama i nema drugog izvora novaca

daklem oni ?e se uvijek smatrati boljim vi[?]im i pametnijim od obi?nih vijernika laika i za njih pravila ne vaĹže...ustvari vaĹže samo ako odgovaraju u datom momentu
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

corwin wrote:moĹžda imaju razloga za strah :dontknow:
Naravno, nakon 2000 godina laganja, varanja, kra?e i klanja, itekako ima[?] razloga za strah.
A. Ziljak
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

mislio sam na cijelu ovu pri?u oko Isusovih potomaka (dodu[?]e slaĹžem se oko klanja,laganja...)
sorry zbog gramatike
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Zeljko wrote:kod naske
kak to misli[?] kod vaske???
kao kod naske je bolje

moj je budu?i punac svojedobno dospio na "crnu" listu jer je kod posvete ku?e dao premalo novaca
[?]to ne bi bilo stra[?]no samo po sebi da presvetli nije tu listu objesio na crkvu
:x
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

Aleksandar Žiljak wrote:
corwin wrote:možda imaju razloga za strah :dontknow:
Naravno, nakon 2000 godina laganja, varanja, kra?e i klanja, itekako imaš razloga za strah.
Potpisujem.
Post Reply