Darwin

Astronomija, geologija, botanika ...

Moderator: Xaotix

User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Bahod wrote: Ja se veselim tome [?]to ?e mojim klincima biti lak[?]e, pa valjda ?emo i mi jednog dana prihvatiti te "moderne" znastvene spoznaje :uzdravlje:
b.
cssssss koji sam vizionar

kad smo kod glupana upravo sam si editirao post na prvoj str
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

nije mi jasno kakvu korist imaju ti kreacionisti ????
za[?]to je bitno da djeca u?e u [?]koli o stvaranju svijeta??? mnogo jednostavnije stvari ne mogu pojmiti...

:!:
zar to ne treba da bude obiteljski biznis i na kraju krajeva da sam spozna[?] svijet i do?e[?] do zaklju?ka daklem da sam razmisli[?] bez i?ije indoktrinacije...
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Izvla?iš pogrešne zaklju?ke zato jer polaziš od pogrešne premise da je ?ovjek inteligentna vrsta koja koristi logiku.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Zeljko wrote: na kraju krajeva da sam spozna[?] svijet i do?e[?] do zaklju?ka daklem da sam razmisli[?] bez i?ije indoktrinacije...
stvarno ne vidim kako misli[?] da je ikome u crkvi ili vladi ovako ne[?]to u interesu

zna[?] li ti koliko bi problema nastalo kad bi svaki ?ovjek razmi[?]ljao i samostalno dolazio do logi?nih zaklju?aka

ne znam ni ja ali sigurno puno
:wave:
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

ponavljam :ocasion:
Zeljko wrote:nije mi jasno kakvu korist imaju ti kreacionisti ????
:flower:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Vrlo jednostavnu korist.

Kako je sveto pocelo?

Pericu pitali na satu prirode i drustva kako je nastao svijet. Jednu jedinicu kasnije, odluci se posajetovati sa roditeljima.

Pitao mali Perica:"Mama, tata? Kako je nastao svijet?",

Gospodin otac i gospo?a majka pocnu muljati o evolvulaciji, o tome kako je majmunu prvo dugo plivao, ali se tada zvao punoglavac, pa mu je dosadilo jest ribu pa je izasao na kopno i popeo se na drvo jer je banane bilo lakse loviti (prelazak s lova na ratarstvo).
Pa kako je majmunu pala banana pa je morao sici s drveta, pa je dole ostao jer je skuzio da je lakse cekati da drugom majmunu padne banana nego da je bere sam (prva ekonomska migracija u povijesti).
E onda je majmun jedno vrijeme oponasao naendratalca i nastao je covjek.

Onda starcima pukne film i prebace sve na visi autoritet:
"Vidis, Bog ti je napravio svijet, u subotu je jos malo prekovremeno radio da slozi covjeka. Ako ne vjerujes pitaj popa."

A onda Perica pita popa, ovaj mu da da procita Genezu, na sto Perica spomene da uciteljica iz Prirode i drustva ima jednu drugu knjigu.
7 Ocenasa i 8 Zdravomarija kasnije, Perica ukapira da ovdje ne treba ponavljati razred, i prihvati popovo objasnjenje.

Roditelji naravno isto ne zele da im dijete bude ponavljac, pa traze ravnopravnost nauka kako se ucitelji ne bi mogli izivljavati na djeci, tjerajuci ih na produznu umjesto ispovjedi.

Nego da skratim.
Klinci im vise ne ponavljaju glupa pitanja, nego lijepo otvore Bibliju di sve pise. I tako za sva pitanja koja slijede.
A starci ne ispadnu neznalice.

Pa vi ucite djecu glupostima i kak je covjek potekao od majmuna - od vas.
Randomness is strong with this one!
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Xaotix wrote:Pa vi ucite djecu glupostima i kak je covjek potekao od majmuna - od vas.
ja sam ?ak svojoj objasnila i na koji na?in. Bolje da ?uje od mene nego od neke budale. Ne znam za[?]to se ljudi toliko srame svog podrijetla. :scratch:
At last, the stars are finally right...
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Ma ne srame se porijekla.
Ili da citiram svog frenda:
"Kad vidim kakva mi je familija, radije bih bio rodu sa orangutanima."

Pola problema sa crkvom proizlazi iz socijalne uvjetovanosti, a ne iz same vjere. Ipse Dicit! Pa da cujem ko je protiv. Cak i ako znas a stvar nema smisla, drzis se nje. Je u suprotnom, kaj bu rekli susjedi?
Randomness is strong with this one!
Lakat Brade Pedalj Muza

Unread post by Lakat Brade Pedalj Muza »

Zeljko wrote:ponavljam :ocasion:
Zeljko wrote:nije mi jasno kakvu korist imaju ti kreacionisti ????
:flower:
Ti to zafrkava[?] ili ozbiljno pita[?]? A ja sam naivac koji vjeruje da ozbiljno pita[?] pa ?u i odgovoriti:

VLAST I LOVA!

Jo[?] u pradavnim vremenima spretni su ljudi vjerovanja ljudi u prirodne sile, bogove, iskoristili da se nametnu kao posrednici izme?u ?ovjeka i panteona, a kako bi zadobili vlast, kako ne bi morali raditi, kako bi mogli udobno Ĺživjeti. Danas je sve to na mnogo sofisticiranijoj razini. Crkva Ĺželi (i ima) vlast i na duhom i nad imutkom ljudi, kler ve?inom dobro Ĺživi, a i oni blisko povezani s crkvom iz toga izvla?e odre?ene prednosti i dobiti. Dakako, sve je to utemeljeno na vjerovanju, slijepom povjerenju vjernika i njihovoj podloĹžnosti hijerarhiji i autoritetu Crkve. A to bi se razbilo u parampar?ad kad bi se prihvatile i/ili egzaktno dokazale neke znanstvene postavke i pretpostavke. Nestali bi temelji na kojima je sagra?ena mo? tuma?a i nositelje vjere. Zato svim srcem zagovaraju (neki naivci moĹžda iskreno vjeruju u to) kreacionizam i druge tvrdnje koje osporavaju egzaktne znanstvene nereligijske teorije, a tjeraju vodu na mlin Crkve, neovisno o tome o kojoj je crkvi rije?. Voltaire je s pravom izvikivao: "Zgazite glavu bestidnici!", misle?i pritom na Crkvu s velikim C.
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Ne znam baš. Nadam se da me ne?ete ekskomunicirati zbog ovog što ?u re?i, :) ali i Darwin ima rupa, mnogo rupa. Osobno mislim da je kreacionizam glupost (svijet nastao za nekoliko tisu?a godina itd) ali, kao što rekoh, ni darwin nije baš savršen i bilo bi glupo slijepo vjerovati u njega i uzdizati ga u nebesa(to vam ga onda do?e kao još jedna religija).
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

Lakat Brade Pedalj MuĹža wrote: Ti to zafrkava[?] ili ozbiljno pita[?]? A ja sam naivac koji vjeruje da ozbiljno pita[?] pa ?u i odgovoriti:

VLAST I LOVA!
:flower:

pitam i ozbiljno i zafrkavam u isto vrijeme...
nedavno sam gledao simsone u kome bart uvjerava milhausa da ne postoji raj i pakao... a ovaj mu govori... [?]to ne bi postojao... u ?emu je smisao svega ovoga ovoga (pokazuje na crkvu) ista scena sekund poslije: onaj sve?enik broji kovanice... :headbang:

eh sada... ja idem pod pretpostavkom... u [?]koli u?i[?] kreacionizam... ali u [?]kolu ne ide[?] nedjeljom da da[?] euro ili dva... tu obvezu - naviku - sre?u -nebitno -odlaska u crkvu dobija[?] od ku?e... kada ide[?] s majkom u crkvu... ne ide[?] s u?iteljicom u crkvu...

daklem... oni koji idu u crkvu OK... u?e o kreacionizmu i nastavljaju i?i u crkvu
oni koji ne idu u crkvu...u?e o kreacionizmu i nastavljaju ne i?i u crkvu

ponavljam :ocasion: :o :flower: :angel:

u ?emu je smisao? :drunken:

moĹžda da ne?ija savjest bude mirna (mislim na one koji zaista vjeruju u boga ne u novce ili mo?)
u?inili smo sve [?]to smo mogli da spasimo du[?]e :ocasion:

ali opet pitam...za[?]to je nekome u interesu da spa[?]ava tu?u du[?]u???

normalno da darwinova teorija ima rupica... ali kako je on mogao znati kakav je kemijskofizi?ki sastav planete bio prije recimo 4 milijarde godina...
:dontknow:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Zeljko wrote:u ?emu je smisao?
stvarno ne vidim za[?]to bi ne[?]to [?]to dolazi od Crkve uop?e imalo smisla

kako prona?i smisao u tome [?]to "oni" propovijedaju/promoviraju/zabranjuju

nabrojimo par koji mi ovako ad hoc padaju na pamet

1. Poistovje?ivanje vjerske zajednice sa hrvatskim narodom
2. Rad nedjeljom ( ina?e ako niste znali misa se sluĹži samo nedjeljom i to ba[?] u ono vrijeme kada netko radi i samo tada)
3. Stav Crkve prema Ĺženama, naro?ito onima koje su u sluĹžbi iste, a pogotovo onima koje nisu a nemaju djece po formuli BD=BS+/- 1
( gdje je BD broj djece, BS broj sno[?]aja (u kojima nipo[?]to ne?ista ne smije uĹživati))
4. Djeca za?eta umjetnom oplodnjom ( molim Vas ti stvorovi nemaju du[?]u)
5. Kontracepcija ( pogledaj pod 3,)
6. Seksualni odgoj u [?]koli ( ipak su oni stru?njaci sa sex sa djecom)
7. Stav prema homoseksualcima ( sotonina djeca)
8. Stav prema sve?enicima homoseksualcima/pedofilima ( sve pet)
8.b) stav prema pripadnicima druge vjeroispovijesti
6.c) stav prema po[?]tenim ljudima koji eto ba[?] nisu katolici (mater im )
7.d) stav prema siroma[?]nima/bogatima/stav kao takav
9. Crkvena pripomo? ili ti milodar ( to [?]to se financiraju iz prora?una, a nikome ne polaĹžu ra?une, a BoĹže moj)
10. I za kraj mije[?]anje u politiku/[?]kolstvo/zdravstvo/javni prijevoz//esoven esoven

Dakle Crkva ima dugu povijest nametanja stavova koji uop?e, ali ba[?] nikako nemaju smisla
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Miles wrote: ni darwin nije baš savršen i bilo bi glupo slijepo vjerovati u njega i uzdizati ga u nebesa(to vam ga onda do?e kao još jedna religija).
Stvar je u tome da se danas, kad kažeš "Darwinova teorija", misli na op?enito teoriju evolucije koja se i sama razvija, mijenja i nadogra?uje, dok joj je Darwin bio samo za?etnik. Ovo što si naveo je kao da kažeš da je cijela književnost mrtva umjetnost zato jer danas više nitko ne govori jezikom kojim je pisao Shakespeare. Ili da je cijela fizika postavljena na klimavim temeljima zato jer se bazira na Newtonovim zakonima koji su se pokazali samo približno to?nima, dakle u nekim slu?ajevima i potpuno neto?nima.

A nitko ne govori o slijepom vjerovanju. Ja vjerujem u "Darwinovu teoriju" dok se ne izmisli nešto bolje. Za sada nije.
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Mali offtopic, ali ovo mi se usjeklo u pamcenje, naime tko se imalo sjeca matematike i matrica moze si razloge zasto vjerovati u boga predstaviti kao jednostavan problem.

Ako Bog ne postoji i ja ne vjerujem u njega = nisam nista dobio za nagradu
Ako Bog ne postoji i ja vjerujem u njega = nisam nista izgubio, osim milodara tu i tamo

Ako Bog postoji a ja ne vjerujem u njega = sranje, ne gine mi pakao
Ako Bog postoji a ja vjerujem u njega = juhuu, idem u raj

Ja sam kockar, pa ne vjerujem, ali puno ljudi vjeruje upravo iz to razloga. Frka im je!!
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
Post Reply