Nature strikes back

Astronomija, geologija, botanika ...

Moderator: Xaotix

User avatar
Bojan
Puppeteer
Posts: 136
Joined: 16 Dec 2003, 03:47
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Bojan »

Sandman wrote:
Bojan wrote:
BerislavLopac wrote:Za Panonsko more bi nam trebalo dvjestotinjak metara. A Gorski kotar i Bosna tu ne igraju nikakvu ulogu, jedini bitan faktor je Djerdap.
Kako ne igraju nikakvu ulogu? I da more poraste 200 metara, Gorski kotar i bosanska brda bi blokirali more. Ne?
Gleda[?] na krivu stranu, Panonija spada pod Crnomorski sliv. Daklem od tud bi do[?]lo more.
Bio to Crnomorski sliv ili ne, more bi moglo do?i iz Jadrana - da nema G.K. i Bosne. Me?utim, budu?i da ne moĹže porasti vi[?]e od 5.5 metara, svejedno je koji je to sliv i ima li izme?u brda ili nema.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Bojan wrote: Crnomorski sliv ili ne, more bi moglo do?i iz Jadrana - da nema G.K. i Bosne. Me?utim, budu?i da ne moĹže porasti vi[?]e od 5.5 metara, svejedno je koji je to sliv i ima li izme?u brda ili nema.
Sje?ate se one pri?e (Aldiss) gdje su njuknuli i zatrpali ?erdapsku klisuru pa se Dunav razlio po ravnici? :)
A. Ziljak
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Bojan wrote:
Sandman wrote: Bio to Crnomorski sliv ili ne, more bi moglo do?i iz Jadrana - da nema G.K. i Bosne. Me?utim, budu?i da ne moĹže porasti vi[?]e od 5.5 metara, svejedno je koji je to sliv i ima li izme?u brda ili nema.
Da, sasvim je svejedno, s obzirom da na Jadranu ima vrlo malo obale koja je visoka 5 metara, tako da bi imali arhipelag Istru i Unutarnje Istarsko plitko jezero sa pokojim otokom i kanalom U?ka, onda bi imali veliki tobogan Rijeka - Dubrovnik (podvodna Jadranska magistrala), pa bi ostali bez prili?no Suska, pa bi imali oto?i?e Hvar, Bra?, Krk, Rab, Cres i Pelje[?]ac, pa bi dalje, u unutra[?]njosti imali vjerojatno nekoliko Venecija, pogotovo Ilok, Vukovar, Vinkovce, pa bi onda imali PoĹže[?]ki atol... i tako to... vrlo bi nam zabavno bilo, i ako bi preĹživjeli takvo [?]to, dugo bi se hranili samo travom i vo?em jer bi gro stoke pokrepao [?]to od utapanja, [?]to od navale divljih Ĺživotinja i tome sli?no...

Naravno, pitanje je koliko bi se to brzo de[?]avalo... valjda ne kao tsunami, ali kroz 50 do 100 godina... moĹžda bi se lak[?]e prilagodili, ali svejedno...
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Re: Nature strikes back

Unread post by Dagon »

Indigo Montoya wrote: Kontao sam malo i ako se stvarno ostvare najave o podizanju razine mora zbog globalnog zatopljenja (il' otopljenja kako vam drago) ?etvrtina mog primorskog gradi?a biti ?e pod vodom a ja ?u svoju barku uskoro mo?i vezati, ne na rivi nego pred ku?om (stanujem naime na brda[?]cu ne[?]to dalje od centra) !
:blob:
Pa nisam ba[?] sigurna, nisam jo[?] vidjela takvu oseku, makar prije stvarno bilo vode do ruba rive.

Nat
At last, the stars are finally right...
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Oseku - ili plimu?
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

oseku, voda se bila povukla par metara od zida rive.

Nat
At last, the stars are finally right...
new man
Ewok
Posts: 1
Joined: 31 Jan 2007, 05:02

Unread post by new man »

samo da kazem misljenje moje je da voda koja ce da dodje (ako dodje) docice u panoniju kroz zemlju putem podzemnih voda i to vrlo lako je moguce ponovno panosko neko more ili jezero veceg razmjera.Ja sam rodom iz bosanske posavine i bogami ockujem more sve do Doboja na uscu rijeke usore rijeku bosnu pa i u banjaluku tako da deventa i okolina na brdima budu kao ostrvo ako voda ne poraste i veca a za tuzlu da i ne govorim voda je tamo vec prisutna slano mini panonsko more neznam mozda grijesim ovo sve ali ja to tako vidim
Post Reply