Holodek današnjice

Astronomija, geologija, botanika ...

Moderator: Xaotix

User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Holodek današnjice

Unread post by Brumiko »

Probah neki dan Kinect. Nisam mislil da je holodek iz Zvjezdanih staza, sort of, tako blizu, ;) nisam mislil da me 3D igra može toliko razgibati, nisam mislil da bu prva viđena tehnologija tog tipa bila korištena za simpatične igre, a ne za klanje. Osim linkane stranice, kompletniji dojmovi su <besramnaSamoreklama>ovdje</besramnaSamoreklama>.

Probal još netko?
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: Holodek današnjice

Unread post by jbt »

ludilo. probao sam komentirat na sajtu, al mi nije dalo, neki error mi je bacao.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Holodek današnjice

Unread post by Brumiko »

jbt wrote:ludilo. probao sam komentirat na sajtu, al mi nije dalo, neki error mi je bacao.
Bolje je ovdje komentirati, ;-) iako je tvoj komentar na sajtu - upisan.
No, dakle, evo razloga zašto u budućnosti nećemo vegetirati u Matrici.
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Holodek današnjice

Unread post by Belzebubbles »

internet-ljudi su mu već našli nove namjene.
3D Video Capture with Kinect
Object recognition using Kinect on the PC
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Holodek današnjice

Unread post by Brumiko »

Belzebubbles wrote:internet-ljudi su mu već našli nove namjene.
3D Video Capture with Kinect
Object recognition using Kinect on the PC
Sjajno!
Ovo sa prepoznavanjem objekata je još uz to baš efektno predstavljeno.
User avatar
Samuel
Jedi Master
Posts: 275
Joined: 19 Dec 2009, 19:43

Re: Holodek današnjice

Unread post by Samuel »

Hm... Zabrinjavao bi me da je uključen eyewear.
http://www.youtube.com/watch?v=xUxiXEGtp70&feature=fvst
Tko ima dovoljno vremena da sve napravi ispravno...?
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Holodek današnjice

Unread post by Brumiko »

Samuel wrote:Hm... Zabrinjavao bi me da je uključen eyewear.
http://www.youtube.com/watch?v=xUxiXEGtp70&feature=fvst
:lol2:

Usput, kaje taj Halo? Oke, 3D pucaljka (zijev) - u Ringworldu? Ima li ikakve veze s Nivenom?

Čitajuć' ovako nekakve sažetke, pomišljam samo na sindrom vidljiv još u prvome UT-u: "Ou, jea, zapravo smo n-ta po redu 3D pucaljka vulgaris. Jedino po čemu smo ispred je malčice više fensi-šmensi 3D. No, nadrkasmo worldbuidlinga i kvazihistorije da svi mislite kako je ovo intelektualna igra, a mi pravi umjetnici, iako pri napucavanju nobody givz a fuck dal su Skarji osvoji Zemlji ili ne, kao i ni za što drugo iz tog našeg 'univerzuma'."

Ofkors, polugole djeve su i dalje pravilo, vidim. Iako, ajd, budući da se radi o kakti androidnom AI avataru (pokrano iz Andromede), onda mi je čak i reativno uvjerljivo. :zubo:
User avatar
Samuel
Jedi Master
Posts: 275
Joined: 19 Dec 2009, 19:43

Re: Holodek današnjice

Unread post by Samuel »

Halo je bio 3D pucaljka, još u vrijeme kad si imao mašinu kvarta sa gigom mema, osobno skromno mišljenje jest da je bio stalno uzbudljiva i na tren čak prokleto jeziva (do mjere Bežim ja odavde, koji...??? ) Većina igre se doista odvija na "ringworldu". Srećom sam čitao Nivena nakon završenog Halo-a pa mi je došao više kao cooldown. Preporučujem Halo. Ne Cortanu, ona je moja! Samo MOJA! Ku'iš??? :)
Tko ima dovoljno vremena da sve napravi ispravno...?
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Holodek današnjice

Unread post by Brumiko »

Samuel wrote:Halo je bio 3D pucaljka, još u vrijeme kad si imao mašinu kvarta sa gigom mema, osobno skromno mišljenje jest da je bio stalno uzbudljiva i na tren čak prokleto jeziva (do mjere Bežim ja odavde, koji...??? ) Većina igre se doista odvija na "ringworldu". Srećom sam čitao Nivena nakon završenog Halo-a pa mi je došao više kao cooldown. Preporučujem Halo. Ne Cortanu, ona je moja! Samo MOJA! Ku'iš??? :)
Ma, nema beda, hvala na preporuci i objašnjenju, ali prepuštam ti Cortanu i Halo. :kava:

Zadnju 3D pucaljku igrah prije jedno 6-7 godina, Call of Duty, s ekipom z bivše bivše firme. U vlastitoj režiji pak godinama prije toga nešto malo Aliena protiv Predatora 2 - i to mi bješe prilično jezovita igra, još se sada sjećam kakvim je šok-trzajem odletila tipkovnica v zid kada me prvi ljigavac zaskočil. :lol:

Budući da zbog posla sjedim pred računalom cijeli dan, ne da mi se produljivati agoniju dodatnim sjedenjem uz igru, no uz Kinect i slične spravice bio bih voljan revidirati stav. ;) Inače, cijeli paket skupa s Xboxom košta 3 soma kuna u Merkadreku: http://bit.ly/frMSI7
User avatar
Samuel
Jedi Master
Posts: 275
Joined: 19 Dec 2009, 19:43

Re: Holodek današnjice

Unread post by Samuel »

Hm... Recimo, kad bi zadatak bio igrati AvP sa Kinectom.... u ulozi aliena, dakako...
Tko ima dovoljno vremena da sve napravi ispravno...?
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Holodek današnjice

Unread post by Brumiko »

Samuel wrote:Hm... Recimo, kad bi zadatak bio igrati AvP sa Kinectom.... u ulozi aliena, dakako...
:vrag:

Mali problemček je v tome da je Kinect (i drugi kinektoidi - veli mi prijatelj da nešto slično, samo primitivnije, ima i Playstation), zapravo, Holodeck v0.9 - znači, nema niti povratne sile AKA force feedback, a kamoli visenja glavačke u polju sile AKA force field. Eh, sad, budući da forsfildovi spadaju u fantastiku, a ne znanstvenu fantastiku, ne vjerujem da bu nas ikada ijedna igra mogla uvjerljivo staviti u ulogu aliena.

No, bilo bi to zanimljivo... ;)

S druge strane, moji prvi zahtjevi su daleko ostvarljiviji - odma bi zaigral Boke Kotorske kada bi nekakav Kinect kužiral mlaćenje svjetlosnim mačem.
Post Reply