Mišak vs znanost

Astronomija, geologija, botanika ...

Moderator: Xaotix

User avatar
Makovnjacha
Puppeteer
Posts: 122
Joined: 30 Dec 2008, 18:14
Location: oko Zagreba

Re: Mišak vs znanost

Unread post by Makovnjacha »

Izitpajn wrote:Nisi se suzdržala ili nisi premlada? :D
Nisam se mogla suzdržati :D
User avatar
Iilija64
Ewok
Posts: 19
Joined: 25 Jan 2010, 14:37
Location: Earth

Re: Mišak vs znanost

Unread post by Iilija64 »

Meni čovjek baš odlično radi posao. Teme zanimljive, uvijek neku novu teoriju saznaš, zanimljivi gosti, istina ne slažem se s 80%+ njegovih gostiju, ali zanimljivi su.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Mišak vs znanost

Unread post by Ire »

i nitko mu ne poriče da radi dobar posao ...
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Mišak vs znanost

Unread post by Izitpajn »

Ovisi što smatraš da mu je posao.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Mišak vs znanost

Unread post by Ire »

oću reć da mu nitko ne želi oduzeti emisiju, nek je radi tak kak je radi
Instant Geek. Just Add Coffee.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Mišak vs znanost

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Gle, to da je Mišak iscrpio rubne teme, to je točno. Znam iz razgovora s njime da su mu teme problem. E sad, mogla bi se emisija okrenuti u smjeru onoga što je na rubu znanosti u smislu cutting edge znanosti, stvari koje su danas teorija, a sutra ćemo ih imati u kuhinji, ali to zahtijeva ozbiljniji napor.

S druge strane, činjenica je da su naši znanstvenici poprilično zatvoreni u sebe, skloni taštini i prepucavanjima (vidi Mediteranski institut i sukob Radman-Đikić) i, na društvenom planu, bastion hrvatske šutnje, od kojih ni na jednu svinjariju ne možeš dobiti ni trunku protesta, jer se naravno boje za svoje sinekure. I to im se sada vraća.

Peticija za premještanje Mišakove misije je promašaj, jer stvara dojam da nemaju pametnijeg posla i reklamu Mišku.

Istina je da Mišak u programu ima svakakve ljude, ja sam nastupao s dvojicom takvih, Miroslavom Petrovićem iz Beograda (tema preživjeli dinosauri) i Ilijom Rkmanom (tema tajna društva). Petrović je kreacionist za kojeg nisam siguran vjeruje li stvarno u to što priča ili priča to što priča jer dobiva pare od Amera, a Rkman je brijao po teorijama zavjere sve u šesnaest, čak je prije misije bilo rasprave tipa "nećemo o tome pred kamerama da ne usosimo mladog kolegu", istini za volju, za teoriju koju sam mu ja iznio. :vrag:
A. Ziljak
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Mišak vs znanost

Unread post by Izitpajn »

Mislim da ovo o sinekurama i bastionu hrvatske šutnje jako ne vrijedi za Vinkovića i ekipu ovih mlađih - u koje ubrajam i Đikića i Radmana.

Osim toga, da se stvarno potrudi, svašta bi mogao napraviti.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Mišak vs znanost

Unread post by Xaotix »

Moja ideja je bila da postavi neku od pseudoznanstvenih teorija, i onda da izviče desetak znanstvenika da se izjasne o njoj. Masa pseudoznanstvenih teorija u svojoj srži imaju neku znanstvenu ideju koju onda počnu izvoditi na potpuno novi način. Pa da vidimo što znanost ima reći o tome.

Naravno. Tko bi to onda gledao? Treba za to osnovna škola i barem trica iz prirode i društva (Postoji li to još uopće?)
Randomness is strong with this one!
Post Reply