Podvodni gradovi

Astronomija, geologija, botanika ...

Moderator: Xaotix

User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Podvodni gradovi

Unread post by Ire »

The nonprofit Worldwatch Institute has released a list of 21 "mega-cities" of 8 million people or more that are in direct danger as a result of global warming and rising seas:

They include Dhaka, Bangladesh; Buenos Aires, Argentina; Rio de Janeiro, Brazil; Shanghai and Tianjin in China; Alexandria and Cairo in Egypt; Mumbai and Kolkata in India; Jakarta, Indonesia; Tokyo and Osaka-Kobe in Japan; Lagos, Nigeria; Karachi, Pakistan; Bangkok, Thailand, and New York and Los Angeles in the United States, according to studies by the United Nations and others.
kad ćemo na plivanje u NY? :drunken:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Podvodni gradovi

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Ire wrote: kad ćemo na plivanje u NY? :drunken:
Ježi ga, sad ćemo morat otimat cruisere da rušimo nebodere! :x
A. Ziljak
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Sad će naglo pasti cijena stanovima ispod 23 kata :lol:

Iako mislim da će se, barem u zapadnim zemljama, dogoditi efekt Nizozemske. Izgradit će brane, i sačuvati Zemlju koja je ispod razine mora.

Bar dok im ne doplovi Žiljak...
Randomness is strong with this one!
User avatar
Sir John
Hani
Posts: 68
Joined: 22 Sep 2007, 17:36
Location: dva koraka do tamo

Unread post by Sir John »

jel to Jure Radic projektirao? :D
kad vec biras idiota - neka bar bude plemenit...
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Xaotix wrote:Iako mislim da će se, barem u zapadnim zemljama, dogoditi efekt Nizozemske. Izgradit će brane, i sačuvati Zemlju koja je ispod razine mora.
kad smo kod brana ..
gledala sam neki dokumentarac o tome kak projektiraju branu kako bi spriječili daljnje potonuće Venecije. to je neka pontonska brana (neka se građevinci ne ježe, tako sam shvatila i zapamtila) koja je u biti na dnu mora i kad dođe plima ona se diže na površinu. ludo nešto .. izgleda nadrealno.
jel to Jure Radic projektirao?
sam se ti šali, Jure nam radi novi most :? :x
http://www.net.hr/vijesti/page/2007/10/23/0239006.html
Instant Geek. Just Add Coffee.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Baš je pravo, baš je pravo im'o mister Gore,
Od sljemena stare kuće nast'o dobar mol!

(copyright: Igor T., naknadno posvećeno laureatu Nobelove nagrade)

Inače, na tu temu je Selan imao sjajnu minijaturu u ovogodišnjoj istrakonskoj zbirci.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Ire wrote:gledala sam neki dokumentarac o tome kak projektiraju branu kako bi spriječili daljnje potonuće Venecije. to je neka pontonska brana (neka se građevinci ne ježe, tako sam shvatila i zapamtila) koja je u biti na dnu mora i kad dođe plima ona se diže na površinu. ludo nešto .. izgleda nadrealno.
Je, to je Korado spomenuo na jednom predavanju... Što se tiče fizike, dakle razine vode, sve je okej, međutim, kad se ubace kemija i biologija, odjednom shvatiš da tu imaš velegrad usred nekoliko stotina kvadratnih kilometara ustajale žabokrečine. Koja smrdi. I uzgaja komarce, bakterije i ostalu gamad.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Ire wrote:gledala sam neki dokumentarac o tome kak projektiraju branu kako bi spriječili daljnje potonuće Venecije.
Sjecam se neceg slicnog, samo što tamo nije bila riječ o brani, nego o umjetnom grebenu, koji bi spriječio morske struje da isplahuju tlo s obale zaljeva i tako podlokavaju grad. Naravno, s pijeskom su struje iznosile i sav drek koji se talozio u laguni, ali ne znam kako su planirali rijesiti taj detalj.

A mozda su i navikli. Ipak je to njihov domaci smrad, i turisti iz cijelog svijeta ga se dolaze nauzivati :lol:
Randomness is strong with this one!
Post Reply